Jak zmienią się trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku?

W ostatnich latach w designie łazienek zachodzą znaczące zmiany. Wynika to z innego podejścia do korzystania z tego pomieszczenia. Przede wszystkim już nie chcemy, żeby łazienka w swoim designie była surowa i wyłącznie użytkowa. Aby nadać jej bardziej komfortowy wyraz, sięgamy po rozwiązania z salonów czy sypialni. Trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku przynoszą w tym zakresie kolejne nowości. Będziemy dążyć do przestrzeni, w których przebywanie jest przyjemnością. Sprawdź, co nowego zaproponowali projektanci!

Najnowsze trendy w łazienkach – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna aranżacji łazienek nie poświęcano aż tyle uwagi, co innym pomieszczeniom, w których spędzamy na co dzień zdecydowanie więcej czasu. Do łazienki podchodziliśmy w sposób typowo użytkowy. Obecnie się to znacząco zmienia, co potwierdzają także trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku i propozycje projektantów. Przede wszystkim odchodzić będziemy od wizualnego podkreślania funkcjonalnego charakteru tego pomieszczenia. Skupimy się natomiast na stworzeniu komfortowych warunków także w zakresie relaksu i stworzenia przyjemnej atmosfery. Ponadto istotne znaczenie mają również aranżacje w ekologicznym duchu i silnie inspirowane naturą, ale też maksymalnie luksusowe i eleganckie.
 
 
 

Poznaj najważniejsze trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku

Czarna armatura łazienkowa

Czerń zawsze była kolorem uważanym za ponadczasowy i wyjątkowo gustowny. Nic więc dziwnego, że doskonale wpisuje się w trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku. Czarne, matowe dodatki i powierzchnie pojawiały się dotychczas w postaci dekoracji mebli w kuchniach, salonach, gabinetach. W tym roku natomiast zagości także w modnych łazienkach. Prym w tym zakresie wieść będą czarne baterie. Prezentują się stylowo, nowocześnie i stanowią dekoracyjny element na tle aranżacji urządzonej w dowolnym stylu. Czarne baterie szczególnie dobrze prezentują się na tle łazienek urządzonych w szarościach i bieli, a także utrzymanych w stylach industrialnym, nowoczesnym czy skandynawskim.
 

Wanny wolnostojące

Wanna wolnostojąca doskonale wpisuje się w trendy w aranżacji łazienki w 2022 roku jako symbol komfortu i niebanalnej elegancji. Jej forma sprawia, że przełamany zostaje użytkowy wyraz łazienki i zostaje ona przeobrażona w domową sferę spa. Nic więc dziwnego, że jest coraz częstszym wyborem także w stosunkowo niewielkich łazienkach. Wówczas umieszczana jest pod ścianą zamiast w centralnej części pomieszczenia. Modne są zarówno wanny o nowoczesnych formach, jak i stylizowane na retro, które zwykle mają dekoracyjnie modelowane nóżki z ornamentami. Wanna wolnostojąca jest na tyle efektowna, że stanie się kluczowym elementem aranżacji łazienkowej.
 
 
 

Lustra w kształcie owalu

Lustro jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki. Do tej pory dominowały prostokątne i okrągłe zwierciadła, które pasowały do różnych stylów aranżacyjnych w zależności od dekoracyjności. Teraz jednak trendy w aranżacji łazienki w 2022 stawiają na lustra owalne. W szczególności popularne będą lustra smukłe i wysokie, dzięki czemu sprawią, że pomieszczenie wyda się optyczne przestronniejsze. Natomiast owalna forma nadaje nowoczesnego i stylowego wyrazu.

Marmurowe wykończenia

Marmur i jego imitacje z wielkim impetem powróciły po latach nieobecności w trendach wnętrzarskich. Wówczas były stosowane przede wszystkim w aranżacjach urządzanych w stylu klasycznym. Obecnie jednak się to zmienia, gdyż marmur wpisując się w trendy w aranżacji łazienki w 2022 stosowany będzie przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Zastosowanie marmurowych kafli to przepis na eleganckie wnętrze z nutą luksusu. Szczególnie dobrze prezentować się będzie w towarzystwie złotych i czarnych dodatków.
 
 

 

Trendy w aranżacji łazienki w 2022 a nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania stają się nieodłącznym elementem nowoczesnych aranżacji. Ich głównym celem jest jak największe zwiększenie higieny podczas korzystania z poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, a także usprawnienie wykonywania poszczególnych czynności. W nowoczesnych łazienkach modnym rozwiązaniem będą więc przede wszystkim bezdotykowe armatury łazienkowe. Krany i toalety wyposażone w czujniki ruchu czy też samoczyszczące się systemy uczynią łazienkę wyjątkowo higienicznym miejscem i bardziej komfortowym w codziennym użytkowaniu.

Silny związek z naturą

Alternatywą dla eleganckich aranżacji, w których dominować będą minimalizm, złoto i marmur, są łazienki, których wyposażenie silnie nawiązuje do przyrody. W takich łazienkach zastosowanie znajdą materiały bliskie naturze jak na przykład drewno, bambus i kamień. Moda na style eko będzie nieustannie się rozwijać. Nieodłączną dekoracją w takich łazienkach staną się więc zielone rośliny, które stworzą atmosferę bliską naturze. Należy jednak wybierać te, które nadają się do łazienkowych warunków.
 
 
 

Modne meble do łazienki 2022

Trendy w aranżacji łazienki w 2022 wskazują, że dominować będą matowe powierzchnie oraz prostota. Modułowość, mat i stonowana kolorystyka – tak po krótce można by opisać charakter modnych kompletów meblowych na nadchodzące sezony. W nowoczesnych aranżacjach pojawią się szafki o minimalistycznych frontach, które dopełnią bardziej dekoracyjne niż dotychczas uchwyty. Dominującymi kolorami pozostaną barwy neutralne –szarości i biel, ale nie tylko. Modne będą też chłodne odcienie niebieskiego i granatu, matowe antracyty, a także przygaszone brązy.
 
 

O autorze

Pasjonatka dobrego designu i wnętrz z duszą. Uwielbia łączyć swoje życie zawodowe z osobistymi pasjami i zainteresowaniami. Światem designu wnętrzarskiego interesuje się od przeszło dekady.

Powiązane wpisy