Gazetka 1/2020

Ciemna strona sypialni

Jeszcze do niedawna wiodącym trendem wnętrzarskim były aranżacje urządzane w jasnych kompozycjach kolorystycznych. Biel, szarości i jasne beże dominowały w sypialniach, salonach i kuchniach. Obecnie jednak zauważyć można, że trendy przyniosły ze sobą powiew nowości w postaci ciemnych kompozycji kolorystycznych. Ciemne sypialnie cieszą się więc rosnącą popularnością. Sprawdź, jak urządzić taką sypialnię i jakie są tego zalety.

Ciemna czy jasna sypialnia?

Sypialnia jest wnętrzem szczególnym i najbardziej intymnym. To w niej możemy poczuć się swobodnie, wyciszyć po długim dniu spędzonym na wykonywaniu codziennych obowiązków, a także efektywnie wypocząć i zregenerować się. Dlatego wybierając kolorystykę, styl, wykończenia, a także komplety mebli do sypialni warto zadbać o to, aby stworzona aranżacja sprzyjała odpoczynkowi i relaksacji. Bowiem otoczenie, w którym przebywamy na co dzień ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Aktualnie możemy zauważyć dwa wiodące trendy wnętrzarskie dedykowane sypialniom. Pierwszym jest popularna już od dawna biała sypialnia, w której kompozycja oparta jest na jasnych barwach neutralnych. Takie wnętrza sprzyjają relaksacji i pozwalają się wyciszyć, więc są wprost idealne właśnie do sypialni. Nic więc dziwnego, że moda na białe sypialnie jest uniwersalna i nie przemija. Niemniej jednak, aktualnie pojawił się drugi trend, czyli ciemne sypialnie. Ich największą zaletą jest przytulność oraz klimat intymności. Mają też niebanalnie elegancki charakter, dzięki któremu w sypialni tworzy się aura intymności i relaksu.

 

 meble do sypialni


Jak urządzić ciemną sypialnię?

Ciemne kolory mają to do siebie, że wizualnie zmniejszają wnętrza. Dlatego posiadaczom małych sypialni radzimy stosować je z umiarem. Można np. pomalować na ciemny kolor tylko jedną ścianę znajdującą się za łóżkiem. Jest to idealny zabieg dla wąskich sypialni, gdyż pozwala poprawić proporcje pomieszczenia. W dużej sypialni można pójść o krok dalej i bardziej eksponować ciemne kolory. Warto jednak pamiętać, że w tym pomieszczeniu chodzi o wyciszenie i relaks. Unikaj więc mocnych kontrastów składających się z jasnych i ciemnych kolorów. W ciemnych sypialniach dobrze sprawdzą się czarne, antracytowe bądź granatowe meble. Dobrym wyborem są także meble z ciemnego drewna. W ciemnych aranżacjach pięknie prezentują się złote i miedziane akcenty, zielone rośliny oraz ciepłe oświetlenie punktowe.

 

ciemne meble do sypialni 

Kolory idealne do ciemnej sypialni:

·        Antracyt

·        Granat

·        Butelkowa zieleń

·        Brąz

·        Czerń

Ciemne sypialnie z drewnem

Najmodniejsze aranżacje ciemnych sypialni są dowodem na to, że warto wprowadzić w ich wystrój elementy z naturalnego drewna. Panele i deski podłogowe utrzymane w ciemnych odcieniach drewna mogą znacznie przyczynić się do stworzenia przytulnego i intymnego klimatu w sypialni. Oznacza to, że nie tylko sypialniane meble muszą być drewniane, by uzyskać ciekawy klimat. Ciemne meble do sypialni z MDF-u i innych płyt meblowych o matowym lub połyskującym wykończeniu stanowią piękne wyposażenie do nowoczesnych aranżacji.

/ciemna-strona-sypialni-n-444.html