Czym kierować się podczas wyboru szafy do małego wnętrza?

Małe wnętrza rządzą się swoimi prawami. Ważne jest to, aby podczas planowania aranżacji starać się w maksymalnym stopniu wykorzystać ich potencjał i nie zmarnować dostępnej przestrzeni. Pod względem przechowywania nieocenionym rozwiązaniem są w nich szafy. Rynek oferuje wyjątkowo bogaty wybór różnych modeli, które doskonale sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając szafę do małego pokoju.


Szafa do małego wnętrza – na co zwrócić uwagę?

Planując aranżację małego wnętrza, musimy skoncentrować się na tym, aby go nie zagracić i jednocześnie zyskać miejsce do przechowywania swoich rzeczy. Dlatego należy starannie przeanalizować warunki konkretnego pomieszczenia i je dobrze wymierzyć. Wybierając szafę do małego wnętrza warto więc sprawdzić jej wymiary oraz wybrać model, który będzie dobrze się wpisywać w warunki panujące w konkretnym pomieszczeniu. Na przykład szafa przesuwna będzie idealna w szczególności w wąskich pokojach lub przedpokojach, gdyż skrzydła drzwi nie będą przeszkadzać po otworzeniu szafy. Natomiast szafa narożna to doskonały pomysł do małych metrażowo pokojów, które mają kształt kwadratu lub są nieustawne ze względu na sposób rozmieszczenia drzwi i okien.

 

białe szafy 


Jak wybrać odpowiednią szafę?

Wybierając szafę do małego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na jej budowę, wymiary, ale i kwestie estetyczne. Wszystkie te czynniki mają bowiem istotny wpływ na to, jak będzie się prezentować cała aranżacja pomieszczenia, ale i w jaki sposób będziemy je użytkować i czy będzie to wygodne. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając szafę:

 

Materiał i jakość wykonania

Najsolidniejsze szafy są wykonane z drewna (buk, sosna, dąb) lub płyt MDF, które wykazują dużą odporność na trudy użytkowania i są trwałe. Wykończenie szafy stanowią zwykle elementy metalowe (stal lub aluminium). Wybierając jakiekolwiek szafy do swoich wnętrz warto zwrócić uwagę na to, czy ich elementy są równe i odpowiednio przykręcone. Szafa to mebel duży gabarytowo i często eksploatowany, więc musi być solidny i precyzyjnie wykonany. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie szaf od sprawdzonych producentów.

 

 

szafa przesuwna 


 

Design ma znaczenie

Wybierając szafę do małego wnętrza to właśnie na design warto zwrócić szczególną uwagę. Nie możemy się tu bowiem kierować wyłącznie naszymi indywidualnymi gustami, gdyż nie każdy kolor lub wzór szafy będzie odpowiedni do pomieszczenia o małym metrażu. Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie wskazującej, że – jasne powiększa, a ciemne pomniejsza. Dlatego dobrym pomysłem będzie wybór szaf utrzymanych w jasnych kolorach. Dużą popularnością wciąż się cieszą białe szafy, gdyż mają najbardziej uniwersalny charakter. Idealnym rozwiązaniem są także szafy z lustrem, gdyż odbijają one przestrzeń i rozjaśniają wnętrze.

 

 /czym-kierowac-sie-podczas-wyboru-szafy-do-malego-wnetrza--n-411.html