Gazetka 6/2021

Czym się kierować wybierając stół i krzesła do jadalni?

Jadalnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. To w niej możemy biesiadować przy wspólnym stole z naszymi bliskimi oraz celebrować ważne okazje. Jak ją urządzić, aby delektowanie się codziennymi i świątecznymi posiłkami było prawdziwą przyjemnością? Kluczem do sukcesu jest tu wybór stołu i kompletu krzeseł. To one są bohaterami w każdej jadalni. Czym się kierować podczas wybierania tych mebli?

Stół i krzesła – bohaterowie jadalni

Jadalnia jest wnętrzem, z którego nie tylko korzystamy na co dzień podczas wspólnych spotkań przy stole, ale także to w niej przyjmujemy swoich gości. Musi więc zostać urządzona w taki sposób, aby była wygodna, ale i prezentowała się gustownie. Stół z kompletem krzeseł zajmuje w niej zwykle miejsce centralne i to te meble najbardziej skupiają na sobie uwagę. Także one decydują o naszym komforcie podczas spożywania posiłków i wspólnego biesiadowania. Ale w jadalni powinny się także znaleźć inne meble, które nie tylko dopełnią ją pod względem designu i kompozycji wnętrza, ale też usprawnią przygotowywanie stołu do posiłków. Przydatna tu będzie przede wszystkim pojemna komoda do jadalni, w której można przechowywać zastawę stołową, sztućce, a także tekstylia takie jak obrusy czy serwety. Dzięki temu przygotowanie stołu będzie przebiegało sprawniej i zaoszczędzimy sobie czasu i energii na przemieszczanie się pomiędzy kuchnią a jadalnią.

 

meble do jadalni 


Trendy wnętrzarskie a urządzanie jadalni

Trendy wnętrzarskie wyznaczają nam kierunki urządzania swoich przestrzeni domowych, ale warto także pamiętać, by wprowadzać w swoich wnętrzach akcenty silnie związane z naszymi indywidualnymi gustami. Takie aranżacje są wyjątkowo efektowne i zyskują unikatowy wyraz. W trendach odnoszących się do urządzania jadalni szczególnie ciekawie przejawia się design biofiliczny, który stanowi nawiązanie do powrotu do natury. Wypełnia on aranżację naturalnymi materiałami, a w tym rattanem, drewnem, wikliną, rafii, kamieniem, szkłem czy terakotą. Całość dopełniają zielone rośliny i motywy ze świata przyrody. Sprawdzą się tu krzesła w stylu boho z plecionego rattanu, które pięknie skomponują się ze stołem z drewnianym, masywnym blatem. Oprócz tego wciąż modne są jadalnie nowoczesne, w których łączymy naturalnie wyglądające meble (np. stoły z drewnianym lub kamiennym blatem) z tapicerowanymi krzesłami i metalowymi stelażami. Szczególnie popularne są krzesła welurowe, które wnoszą do jadalni nutę luksusu, elegancji, ale i przytulności.

 

zestaw modnych mebli do jadalni 


Stół i krzesła to meble, bez których nie można wyobrazić sobie kompletnie urządzonej jadalni lub choćby kącika jadalnianego w kuchniach otwartych na salon. Stół musi być przede wszystkim solidny i dostosowany wielkością nie tylko do liczby domowników oraz potencjalnych gości, ale i metrażu pomieszczenia, by dobrze się prezentował. Krzesła z kolei muszą zapewniać wygodę. Idealne będą więc te z szerszymi siedziskami oraz dobrze wyprofilowanymi oparciami. Wszystko to w połączeniu z innymi meblami jadalnianymi, ciekawymi kolorami i dekorami stworzy stylową aranżację.

/czym-sie-kierowac-wybierajac-stol-i-krzesla-do-jadalni--n-568.html