Drabinka gimnastyczna - poznaj 5 niesamowitych zalet tego mebla

Drabinki gimnastyczne to typ mebli sportowych, które w ostatnim czasie cieszą się nieustannie rosnącą popularnością. I nic w tym dziwnego, gdyż mają wiele atutów, dzięki którym stają się wartościowym wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń w domu i nie tylko. Do niedawna kojarzone wyłącznie ze szkolnymi salami gimnastycznymi, dziś stały się estetycznym i praktycznym elementem wyposażenia wnętrz. Jakie są najważniejsze zalety drabinek gimnastycznych? Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć odpowiedzi, dzięki którym z pewnością pokochasz te meble.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zalety drabinek gimnastycznych?
  • W jakich pomieszczeniach sprawdzą się meble sportowe?
  • Czy drabinki gimnastyczne są bezpieczne?

Drabinki gimnastyczne i ich zalety

1.       Gabinet fizjoterapii we własnym mieszkaniu

Z drabinek gimnastycznych jeszcze do niedawna korzystaliśmy jedynie na szkolnych salach do WF-u oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych. Dziś na szczęście się to zmienia. Gdyż taki mebel sportowy pozwala nie tylko na efektywny rozwój kondycji fizycznej, ale niesie też w sobie wartość rehabilitacyjną. Jego zaletą są przede wszystkim właściwości prozdrowotne, z których czerpać korzyści mogą zarówno dorośli, jak i młodsi użytkownicy. Drabinka gimnastyczna pozwoli skutecznie podnosić kondycję fizyczną oraz dbać o zdrowy ruch w warunkach domowych. Docenimy ją w szczególności w okresie pandemii, gdy dostęp do klubów sportowych i siłowni jest ograniczony lub niemożliwy. Mnogość ćwiczeń, które można na niej wykonywać sprawi, że wzmocnimy ciało, poprawimy jego wydolność oraz zadbamy o zapewnienie optymalnej formy aktywności fizycznej na co dzień.

 

drabinka gimnastyczna z biurkiem 


2.       Mnogość zastosowań

Drabinka gimnastyczna to bardzo uniwersalny mebel. Dzięki temu znajdzie swoje zastosowanie w różnych typach pomieszczeń domowych i nie tylko. Stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Będzie bowiem stanowić zachętę do aktywności fizycznej, ale i dostarczy mnóstwa kreatywnej zabawy. Idealnie wpisuje się również w charakter pokojów dziecięcych urządzanych zgodnie z metodą Marii Montessori. Ponadto drabinka gimnastyczna doskonale sprawdzi się w przestrzeni dziennej lub jako element domowej siłowni. Dzięki niej nie tylko wzbogacimy estetykę aranżacji, ale i będziemy mogli rozwijać swoją kondycję w warunkach domowych. Coraz więcej osób decyduje się także na montaż drabinek gimnastycznych w przestrzeni biurowej. To właśnie tu stanie się wyjątkowo ważnym meblem. Gdy spędzamy sporo czasu przed ekranem komputera wskazane są przerwy na ruch.

 

drabinka gimnastyczna 


3.       Jakość i trwałość potwierdzona certyfikatami

Drabinki gimnastyczne posiadają specjalne certyfikaty świadczące o ich niezawodności, wysokiej jakości oraz cechach konstrukcyjnych gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania. Drabinki oraz akcesoria im dedykowane posiadają więc Certyfikat zgodności z ogólnoeuropejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001 oraz PN-EN 913:2019-03 dla sprzętu gimnastycznego i sportowego. Dzięki temu dedykowane są również do powierzchni biurowych, czy profesjonalnych sal fitness, a także użytkowania w zaciszu domowym.

4.       Funkcjonalność

Drabinki gimnastyczne mogą być wzbogacone także o dodatkowe akcesoria, które znacząco podnoszą ich praktyczność. Oprócz standardowej drabinki można przebierać w modelach, które posiadają dodatkowe elementy pozwalające na wykonywanie większej liczby różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych. Ponadto poszczególne drabinki gimnastyczne można wzbogacić o deskę do ćwiczeń, a nawet biurko. Drabinka gimnastyczna z biurkiem sprawdzi się przede wszystkim w pokojach dziecięcych, w których brakuje miejsca na standardowy mebel.

 

drabinka gimnastyczna 


5.       Estetyczny wygląd i nowoczesność

Nowoczesne drabinki gimnastyczne znacząco różnią się od tych, jakie kojarzymy ze szkolnych sal. Ich design stał się bardziej dopracowany, a wzornictwo idealnie wpisuje się w modne obecnie standardy wnętrzarskie. Wykonane z wysokiej jakości drewna mogą być utrzymane w naturalnej kolorystyce lub pomalowane na dowolny kolor. Dzięki temu pięknie wkomponują się w charakter estetyczny poszczególnych aranżacji wnętrzarskich. Ponadto nowoczesny wygląd o minimalistycznej formie nie przytłoczy wizualnie nawet małej przestrzeni, gdyż całość prezentuje się optycznie lekko.

Produkty powiązane z wpisem

/drabinka-gimnastyczna---poznaj-5-niesamowitych-zalet-tego-mebla-n-598.html