Gazetka 5/2021

Jak wybrać materac dla pary?

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy nie tylko dla kwestii odczuwanego komfortu podczas wypoczynku, ale i naszego zdrowia oraz samopoczucia na co dzień. O ile wybór materaca dla jednej osoby może nie przysparzać zbyt wielu trudności, to znalezienie idealnego materaca dla dwojga już tak. Trzeba bowiem dobrać model, który będzie odpowiadał preferencjom i indywidualnym cechom obu osób.

Materac dla dwojga – dlaczego tak trudno go wybrać?

Wybór materaca dla pary może stanowić wyzwanie. Każdy z użytkowników ma bowiem inną wagę i wzrost, ale również różne preferencje dotyczące komfortu czy stopnia twardości. Pierwszym krokiem jest więc przeanalizowanie różnic, jakie dzielą partnerów. Istotne znaczenia ma tu różnica wagi. Jeżeli między partnerami różnica nie przekracza 30 kg, można liczyć na to, że z łatwością uda się dobrać jeden materac, który będzie zapewniać komfort i zdrowy sen obojgu. Wówczas wystarczy wybrać model, którego elastyczność i gęstość sprawią, że obie osoby nie będą się w nim zapadać, a pozycja ich ciał podczas wypoczynku będzie naturalna. W takiej sytuacji polecane są materace termoelastyczne, w których wypełnieniem jest pianka visco. Materac lekko "ugina się" pod ciężarem ciał i całkowicie dostosowuje się do anatomicznych kształtów użytkowników. W ten sposób zapewnia optymalne i zarazem zdrowe podparcie dla kręgosłupa i pozwala uniknąć napięcia mięśniowego podczas snu.

materac dla pary i meble sypialniane 

 Drugim rozwiązaniem jest materac dwuosobowy, który posiada sprężyny kieszeniowe Multipocket. Jest to idealny materac dla dwojga, ponieważ zastosowanie niezależnie pracujących sprężyn sprawia, że powierzchnia nie zapada się i nie unosi przy nacisku na jedną ze stron.

materac dla dwojga i meble sypialniane 

Materac dla pary - jaki rozmiar wybrać?

Materac dla dwojga musi oczywiście mieć większą powierzchnię spania niż tradycyjny, jednoosobowy materac. Jednakże często w zakresie wyboru rozmiaru materaca musimy się także kierować warunkami pomieszczenia, a także tym jaki posiadamy już komplet mebli do sypialni. Na jaki rozmiar materaca się zdecydować, tak aby łóżko nie zajmowało miejsca w całej sypialni, ale jednocześnie by każdy z partnerów miał dla siebie odpowiednią przestrzeń do wypoczynku? Wybierając materac dwuosobowy dobrze jest zwrócić uwagę na jego krawędzie. A konkretnie na to, czy podczas nacisku na krawędzie materaca nie zapadają się one. Wówczas zyskujemy dodatkową powierzchnię do spania. Materace dla par mają zwykle wymiary:

·        Materace 140 cm szerokości

·        Materace 160 cm szerokości

·        Materace 180 cm szerokości

Oczywiste jest jednak, że im większy materac, tym większy będzie komfort odczuwalny w czasie wypoczynku. 

 

Produkty powiązane z wpisem