Jaki materac wybrać na lato?

Lato to ulubiona pora roku większości z nas. Jednakże to właśnie w okresie letnim wiele osób zmaga się z problemami z zasypianiem i komfortem snu. Często pojawia się też problem nadmiernej potliwości podczas snu, co jest dość frustrujące na dłuższą metę. Aby rozwiązać te problemy, warto zwrócić uwagę nie tylko na kołdrę pod którą śpimy i rodzaj pościeli, ale również materac. Odpowiednio dobrany materac może znacząco poprawić komfort snu oraz zapobiec przegrzewaniu się ciała w nocy.  Jaki wybrać materac, aby zapewnić sobie optymalną termoregulację ciała podczas gorących nocy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki jest idealny materac na upalne noce?
  • Czym charakteryzują się materace termoregulacyjne?
  • Jakie właściwości ma pianka FloFom?

Komfortowy sen podczas upałów

Na komfortowy i zdrowy sen wpływ ma wiele czynników. Począwszy od dobrej rutyny i higieny snu, aż po warunki, jakie sobie stworzyliśmy w sypialni. Temperatura w pokoju, w którym śpimy powinna wynosić mniej więcej dwadzieścia stopni. Ważne jest też regularne wietrzenie, częste pranie pokrowca i pościeli. Jednakże komfortowy sen to nie tylko odpowiednia temperatura w sypialni, ale także optymalna temperatura naszego ciała nocą. Gdy jest nam zbyt gorąco i pocimy się, wówczas się wybudzamy, co może skutkować uczuciem niewyspania w ciągu dnia. Rozwiązaniem tych problemów są materace termoregulacyjne, które składają się z pianek idealnych na lato i nie tylko. Ich największą zaletą jest to, że zapewniają ciału optymalną temperaturę podczas snu i pomagają niwelować wrażenie przegrzania. Wkłady stosowane w takich materacach mają budowę otwartokomórkową, dzięki czemu są przewiewne i nie gromadzą w sobie wilgoci. Wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz materaca, przez co skóra ma dostęp do świeżego powietrza i mniej się poci.

materace do sypialni 

Jaki materac wybrać na upały?

Najważniejsze jest to, aby wybrany materac wyróżniał się zdolnością cyrkulacji powietrza i zapewniał optymalną wentylację. Dzięki temu ciepło nie skumuluje się w strukturze wkładu. W ten sposób nie tylko zapewnimy sobie optymalny komfort i higienę snu, lecz także zapobiegniemy rozwojowi grzybów i pleśni, którym sprzyjają panujące w okresie letnim wysokie temperatury. Duże znaczenie pod względem termoregulacji ma też pokrowiec. Powinien być wykonany z lekkich, naturalnych materiałów bez sztucznych dodatków. Propozycją, która sprawdzi się podczas gorących nocy są materace termoregulacyjne zawierające wkład chłodzący.


materace na lato do sypialni

 

Materace z pianką FloFom – idealne na upalne noce

Materace termoregulacyjne mogą posiadać różne rodzaje wkładów piankowych, które wykazują właściwości regulujące przepływ powietrza oraz wspierające utrzymanie optymalnej temperatury ciała podczas snu. Jednym z najbardziej polecanych rodzajów jest materac z pianką FloFom. Pianka ta odpowiada za uzyskanie przyjemnego efektu chłodzenia, gdyż reaguje temperaturę naszego ciała. Ponadto polecana jest również dla osób zmagających się z dużym napięciem mięśniowym w okolicach ramion i karku. Ten rodzaj pianki wykazuje również szczególną czułość na ciepło wytwarzane przez użytkownika, dzięki czemu bardzo dobrze podpiera kręgosłup i pomaga nam się odprężyć. Warto także podkreślić, że nie gromadzi wilgoci, przez co nie sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Produkty powiązane z wpisem

/jaki-materac-wybrac-na-lato--n-591.html