Jaki powinien być materac dla sportowca?

O tym, że zdrowy sen jest niezwykle istotny dla regeneracji organizmu wie każdy z nas. Jednak to właśnie osoby bardzo aktywne fizycznie powinny zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Regeneracja organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym jest niezwykle istotna dla funkcjonowania całego organizmu. To dlatego sportowcy powinni ze szczególną starannością wybierać dla siebie odpowiednie materace i troszczyć się o dobre warunki do zdrowego snu. Jaki materac powinien wybrać sportowiec?

Z tego artykułu dowiesz się:

·        Dlaczego zdrowy sen jest ważny dla sportowca?

·        Jakie rodzaje materaców są polecane sportowcom?

·        Czy materac medyczny jest dobrym wyborem dla sportowca?

Powiązany wpis: Jaki materac wybrać na lato?

Sen w życiu sportowca

Każdy sportowiec zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla jego kariery jest dbanie o zdrowy tryb życia na różnych płaszczyznach. Aby móc się rozwijać i osiągać oczekiwane wyniki sportowe, trzeba nie tylko zdrowo się odżywiać i regularnie trenować, ale również zadbać o optymalną regenerację organizmu. Kluczowe znaczenie ma w tym zakresie nie tylko relaks w ciągu dnia, ale także wysokiej jakości sen. To podstawa dla regeneracji zarówno umysłu, jak i ciała. Powinniśmy zadbać o to, by sen trwał ok. 8 godzin w ciągu doby. Głównym czynnikiem, który wpływa na efektywny sen, jest dobrze dobrany materac. Materac dla osoby aktywnej fizycznie powinien doskonale podpierać całe ciało ze wszystkimi jego krzywiznami. Wówczas kręgosłup pozostanie w naturalnej linii prostej nawet podczas zmian pozycji ciała w ciągu nocy. Gdy mięśnie i stawy nie będą odpowiednio podparte, zamiast się regenerować, będą w ciągłym napięciu. Wówczas za dnia będziesz czuć się osłabiony, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na jakość treningów sportowych.

materac dla sportowca

Idealny materac dla sportowca

Do polecanych rozwiązań zaliczyć można przede wszystkim materace termoelastyczne. Zaletą takich materacy jest to, że doskonale dopasowują się do linii ciała, co ma istotne znaczenie dla efektywnego snu. Wysoka elastyczność oraz reagowanie powierzchni nie tylko na nacisk, ale również temperaturę ciała sprawiają, że sen nocny jest zarówno komfortowy, jak i korzystnie wpływa na regenerację ciała i umysłu. Jest to szczególnie ważne dla sportowców. Ponadto materace z pianki termoelastycznej są wyjątkowo wytrzymałe i nie ulegają odkształceniom. Utrzymywanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji przez całą noc jest bardzo istotne z punktu widzenia sportowców, ponieważ ciało ułożone w zdrowej pozycji znacznie szybciej się regeneruje. Odpowiedni materac dla sportowca sprzyja poprawie metabolizmu, umiejętności koncentracji uwagi i pozwala się zrelaksować po wielu godzinach wysiłku fizycznego. Jeśli z jakiegoś powodu materace termoelastyczne nie są optymalne dla Ciebie, alternatywę mogą też stanowić materace lateksowe czy kieszeniowe.

 

materac dla sportowca 


Materace medyczne dla sportowców?

Wydawać by się mogło, że materace medyczne dedykowane są wyłącznie osobom schorowanym oraz seniorom. Tymczasem to także doskonałe rozwiązanie dla każdego sportowca. Medyczne materace zaprojektowane są z myślą o wspomaganiu procesów regeneracyjnych oraz rehabilitacyjnych, dlatego też są bardzo elastyczne i wygodne. Istotne jest jednak to, aby przy zakupie takiego materaca sprawdzić, czy dany model spełnia najwyższe standardy jakości i posiada certyfikat. Tylko takie modele sprzyjają poprawie funkcjonowania układu mięśniowo-kostnego, wytwarzając jednocześnie aż 7 zróżnicowanych stref twardości. Niektóre materace medyczne posiadają we wkładach sprężystą i wytrzymałą warstwę kokosu oraz filcu, które zwiększają dodatkowo przewiewność i optymalną cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca.

Produkty powiązane z wpisem

PROMOCJA
Transport gratis
/jaki-powinien-byc-materac-dla-sportowca--n-595.html