Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?

Materace sprężynowe cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród osób szukających wygodnego podłoża do spania. Są one wykonane z połączonych z sobą sprężyn, dzięki którym wyróżniają się niezwykłą elastycznością powierzchniową. W efekcie każde obciążenie sprężyny wywołuje opór, dzięki czemu materace sprężynowe nie tylko bardzo dobrze podtrzymują ciało, ale są też trwałe i się nie odkształcają w miarę trudów eksploatacji. Jakie wyróżniamy rodzaje materacy sprężynowych?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym się cechują materace sprężynowe?
  • Jakie są rodzaje materaców sprężynowych?
  • Czym się różnią materace kieszeniowe od bonnelowych?
 
materace sprężynowe

Materace sprężynowe – krótka charakterystyka

Materace sprężynowe są jednymi z najpopularniejszych rodzajów materacy. Sprężyny znajdujące się w ich wnętrzu są dość niewielkie, dzięki czemu nadają większą sprężystość i tym samym komfort. Taka budowa pozwala na perfekcyjne dopasowanie się materaca do kształtu ciała osoby leżącej. Ciężar rozkłada się na jego powierzchni w sposób równomierny zapewniając komfort i zdrowe warunki do snu. Obecnie materace sprężynowe dostępne są w kilku różnych wariantach, przy czym różnią się one budową wkładu. Jednak wszystkie je łączy podstawa konstrukcyjna, którą stanowią sprężyny. Sprężynowe materace dzięki swojej budowie odznaczają się wytrzymałością, a co za tym idzie mogą wystarczyć na długi czas korzystania z nich. Aby wybrać najodpowiedniejszy materac sprężynowy, przyjrzyjmy się ich rodzajom.

Materac sprężynowy bonnelowy

Materac sprężynowy bonnelowy to najprostszy i zarazem najpopularniejszy rodzaj materaca w tej grupie produktów. Jego wkład zawiera sprężyny, które się uginają gdy ktoś się na nich położy. Każda sprężyna pokryta jest warstwą ochronną, dzięki czemu są całkowicie niewyczuwalne, a powierzchnia materaca jest równomierna. Sprężyny zabezpieczane są włóknem kokosowym, włosiem końskim lub trawą morską. Natomiast na wierzchu może być dodatkowo zastosowana pianka poliuretanowa.


materace sprężynowe

 

Materac sprężynowy kieszeniowy

Materace sprężynowe kieszeniowe to rodzaj produktów, w których sprężyny są oddzielone od siebie i ukryte w specjalnych kieszeniach. Dzięki temu uzyskano wyjątkowo precyzyjną elastyczność punktową, gdyż każda sprężyna reaguje na ciężar ciała osobno. Ponadto, gdy jedna z osób podnosi się z materaca, to sprężyny nie rezonują nacisku i drgań, dzięki czemu partner nie budzi się przez wyczucie ruchu na materacu.

Materac sprężynowy Multipocket

Materace sprężynowe typu Multipocket to nowoczesne technologicznie produkty, które zachwycają wysokim standardem komfortu użytkowania. Prócz większych kieszeni ze sprężynai, wnętrze materaca posiada także sprężynki o mniejszej średnicy i wysokości. Dzięki temu sprężyny we wnętrzu materaca są praktycznie nieodczuwalne, dlatego można odnieść wrażenie używania wysokiej jakości materaca piankowego.

Produkty powiązane z wpisem

PROMOCJA
NOWOŚĆ
Transport gratis
PROMOCJA
NOWOŚĆ
Transport gratis
/jakie-sa-rodzaje-materacy-sprezynowych--n-590.html