Gazetka 5/2021

Komplety mebli łazienkowych w trzech różnych stylach wnętrzarskich

Łazienka jest wnętrzem, w którym na pozór liczy się przede wszystkim funkcjonalność i walory typowo użytkowe. Lecz, mimo że nie spędzamy w niej na co dzień jakoś szczególnie dużo czasu, to jej estetyka również ma ważne znaczenie. Dlatego warto wybrać meble łazienkowe oraz elementy dekoracyjne, które stworzą w niej efektowny klimat i estetykę. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy modne komplety mebli łazienkowych, które wpisują się w popularne style aranżacyjne.

1.      Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cieszy się popularnością już od dobrych kilku lat i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić. Co prawda, co jakiś czas pojawiają się w nim pewne modyfikacje. Aktualnie trendy wnętrzarskie zmierzają ku aranżacjom ciepłym i przytulnym. Styl skandynawski idealnie wpisuje się w te założenia. Ponadto dobrze się sprawdzi również w aranżacji łazienki. Wystarczy postawić na jasne kompozycje kolorystyczne, minimalistyczną dekoracyjność oraz wyeksponować aspekty funkcjonalne pomieszczenia. Białe płytki, wykończenia ze strukturą drewna oraz tekstylia łazienkowe z naturalnych tkanin będą tu idealnie pasować. Szafki łazienkowe w stylu skandynawskim powinny być utrzymane w neutralnej kolorystyce. Sprawdzą się tu białe meble łazienkowe, a także te w odcieniach szarości, czerni, czy granatów. Ciekawym akcentem mogą być detale utrzymane w kolorze i o strukturze naturalnego drewna.

 

skandynawskie meble łazienkowe 


2.      Łazienka w stylu industrialnym

Styl industrialny cieszy się obecnie szczególną popularnością. Jeszcze do niedawna stosowany przede wszystkim w kuchniach otwartych na salon oraz w sypialniach, dziś doskonale sprawdza się również w aranżacjach łazienkowych. Łazienka w stylu industrialnym zachwyca surowym wyrazem, co efektownie podkreśla użytkowy charakter tego wnętrza. Meble łazienkowe w tym stylu to połączenie faktury drewna z metalowymi elementami malowanymi proszkowo na kolor matowej czerni. Jest to bardzo charakterystyczne połączenie dla mebli i dekorów w tym stylu. Loftowa łazienka powinna być urządzona w sposób minimalistyczny i spójny wzorniczo. Mogą się tu znaleźć neutralne lub ciemne kompozycje kolorystyczne oraz oszczędna dekoracyjność. Całość wzbogaci ciepłe oświetlenie punktowe.

 

meble łazienkowe w stylu loft 


3.      Łazienka w stylu nowoczesnym

Nowoczesne aranżacje łazienkowe stają się coraz bardziej przytulne i ciepłe w odbiorze. Odchodzimy w stylu nowoczesnym od lakierowanych na wysoki połysk frontów, skrajnego minimalizmu i laboratoryjnej estetyki. Skłaniamy się natomiast ku ciekawym kompozycjom kolorystycznym łączącym czerń, granaty, czy butelkowe zielenie z elementami drewna, metalu lub kamienia i szkła. Meble do łazienki powinny być natomiast proste w formie, a ich dekoracyjność kształtowana jest poprzez ciekawą kolorystykę oraz struktury powierzchni. Całość powinno dopełnić przyjemne, ciepłe oświetlenie kierunkowe. Sprawdzą się tu metalowe lampy i kinkiety z dużymi szklanymi żarówkami, a także zakamuflowane taśmy LED.

nowoczesne meble łazienkowe

/komplety-mebli-lazienkowych-w-trzech-roznych-stylach-wnetrzarsk