Gazetka 9/2020

Krzesła w stylu loft, czyli sposób na modną aranżację

Meble w stylu loft robią obecnie prawdziwą furorę. Doceniamy je za niebanalny design i unikatowy charakter. Z ich pomocą można nadać aranżacjom ciekawy wyraz. Urządzając swoje wnętrza w myśl stylu industrialnego, nie warto zapominać o krzesłach, bowiem mają wielki potencjał w zakresie kształtowania dekoracyjności poszczególnych aranżacji. Wiele osób traktuje krzesła jako typowo użytkowy element wyposażenia. Tymczasem, odgrywają ogromną rolę w kwestii estetyki aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Sprawdź, czym się charakteryzują krzesła w stylu industrialnym oraz dlaczego warto je wkomponować w swoje wnętrza domowe.

Słów kilka o stylu loft

Loft to styl wnętrzarski charakteryzujący się minimalizmem, wykorzystywaniem surowych materiałów wykończeniowych i dużą prostotą wszystkich elementów wyposażenia. Postindustrialna przestrzeń mieszkalna wyróżnia się zastosowaniem betonu, cegły, szkła, drewna i metalu. Typowe przestrzenie loftowe to wysokie pomieszczenia z dużymi oknami i z wieloma punktami oświetlenia kierunkowego. W takich aranżacjach powinny się też znaleźć efektowne krzesła w stylu loft. Urządzając wnętrza w stylu industrialnym stosuje się charakterystyczne formy mebli, które łączą w sobie nowoczesny design z surowym wyrazem. Wiele osób decyduje się także na eklektyczne podejście do stylu loft łącząc np. nowoczesne narożniki modułowe z industrialną dekoracyjnością. Taka kompozycja prezentuje się wyjątkowo efektownie i zyskuje ponadczasowy wymiar. Często podczas wykańczania takich wnętrz stosuje się też odkryte rury, przewody czy listwy przysufitowe, które w surowym otoczeniu nabierają bardziej ozdobnego charakteru.

 krzesła w stylu industrialnym

Czym się charakteryzują krzesła loftowe?

Meble w stylu loft są dobrym wyborem dla osób, które cenią nowoczesny styl industrialny oraz minimalistyczny styl skandynawski. Zarówno meble wypoczynkowe, jak i stoły z krzesłami odznaczają się surowością i łatwością łączenia z innymi stylami. To właśnie dlatego styl industrialny cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Gdyż nie trzeba całej przestrzeni urządzać w jego konwencji, lecz z powodzeniem łączyć jego elementy (meble, dodatki, struktury) także z innymi stylami wnętrzarskimi.Krzesła w stylu industrialnym są idealnym sposobem na wprowadzenie do nowoczesnej bądź skandynawskiej aranżacji finezyjnego wyrazu i przełamania przyjętej kompozycji. Najbardziej charakterystyczne są krzesła z metalu, których forma nawiązuje do mebli warsztatowych. Dla osób, które wolą jednak przełamać nieco surowość takich brył, polecamy krzesła, w których metalowa konstrukcja wzbogacona jest o siedzisko lub oparcie wykończone naturalnym drewnem. Takie krzesła łatwo wkomponować w gotowe już aranżacje, dzięki uniwersalności naturalnego surowca.

 

krzesło loft metalowe 


Krzesła tapicerowane a styl industrialny

Wiele osób zastanawia się, czy styl industrialny determinuje konieczność wyboru wyłącznie surowych wzorniczo mebli. Tymczasem, dla fanów nuty przytulności we wnętrzach mamy dobrą wiadomość. W takich aranżacjach doskonale sprawdzają się również krzesła tapicerowane. Warunek jest wówczas tylko taki, aby posiadały one detale konstrukcyjne nawiązujące do stylu loft. Mogą to być chociażby metalowe lub drewniane nóżki zwężające się ku dołowi. Warto wybrać krzesła o prostej formie konstrukcyjnej nawiązującej do kultowych projektów mebli powstałych w latach 50. – 70. Dzięki temu idealnie wpiszą się w styl industrialny i jednocześnie będą harmonizować z nowoczesnymi elementami wystroju. Styl loft daje duże możliwości w zakresie komponowania różnych elementów wyposażenia, dzięki czemu z powodzeniem można uzyskać stylowe aranżacje w duchu industrialnym. Kluczem do sukcesu jest po prostu wykorzystywanie charakterystycznych materiałów i surowców oraz dbałość o minimalizm.

 


/krzesla-w-stylu-loft--czyli-sposob-na-modna-aranzacje-n-460.html