Gazetka 9/2020

Łóżka na wysokich nóżkach – hit wnętrzarski

Łóżko to bezapelacyjnie bohater każdej sypialni. Przykuwa uwagę przede wszystkim za sprawą centralnego ustawienia, gabarytu i designu. Nie przesadzę więc wskazując, że życie sypialniane kręci się właśnie wokół tego mebla. Dlatego też łóżko należy dobrać ze szczególną starannością, aby zapewniało nam komfort i zdrowy sen, a także estetycznie pasowało do aranżacji. W ostatnich sezonach prym wiodą przede wszystkim łóżka na wysokich nóżkach. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Łóżko – bohater aranżacji sypialnianej

Urządzenie idealnej sypialni wymaga swoistej staranności i dobrego przygotowania. Bowiem urządzając to wnętrze warto pamiętać, że ma nie tylko sprzyjać wypoczynkowi i być funkcjonalne, ale także kojąco wpływać na nasze zmęczone zmysły. Nie ma nic przyjemniejszego od relaksu w sypialni po długim i ciężkim dniu spędzonym poza domem. Zarówno kompozycja kolorystyczna, jak i wybrany komplet mebli sypialnianych oraz dodatków powinny sprzyjać wypoczynkowi, ale i cieszyć nasze oczy dobrym designem. Biorąc pod uwagę, że łóżko jest bohaterem sypialni, ten mebel powinniśmy wybrać ze szczególną uwagą. Podjęta decyzja zaważy bowiem na komforcie i walorach użytkowych mebla, jak i estetyce całej aranżacji sypialnianej. Rynek oferuje wyjątkowo bogaty wybór łóżek do sypialni, które różnią się nie tylko funkcjonalnością i wymiarami, ale także jakością i designem. Wśród najbardziej popularnych łóżek możemy obecnie wyróżnić łóżka na wysokich nóżkach.

 

łóżko na wysokich nóżkach 


Fenomen łóżek na wysokich nóżkach

Obok łóżek kontynentalnych, prym wiodą obecnie łóżka na wysokich nóżkach. Oba rodzaje mebli znacząco się różnią, gdyż dają zupełnie inne wrażenia estetyczne i w inny sposób harmonizują z estetyką aranżacji. Łóżka kontynentalne cieszą się powodzeniem ze względu na masywną formę bryły, wysoki stan, a także niebanalny komfort jaki zapewniają. Natomiast łóżka z nóżkami prezentują się lekko, są wzorniczo delikatniejsze w odbiorze i idealnie harmonizują zarówno z aranżacjami w stylu nowoczesnym, jak i skandynawskim. Ich fenomen ma swój początek w modzie na styl skandynawski. Wnętrza urządzone w tym stylu zachwycają minimalizmem w zakresie dekoracyjności, podkreśleniem wymiaru praktycznego w wyposażeniu, a także naturalnymi wzorami i materiałami. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech mebli w stylu Scandi są właśnie wysokie nóżki. Mają je zarówno stoliki kawowe, jak i meble wypoczynkowe. Dzięki drewnianym wysokim nóżkom, meble wydają się być delikatniejsze i prezentują się bardziej naturalnie. Z czasem więc nasze sypialnie zdominowały także łóżka w stylu skandynawskim.

 

łóżko na wysokich nóżkach 


Nowoczesne łóżka na nóżkach

Obecnie design meblowy zaciera granice między poszczególnymi stylami wnętrzarskimi, dzięki czemu obserwujemy modę na eklektyzm. Łączenie stylów wnętrzarskich sprawia, że aranżacje stają się bardziej unikatowe i finezyjne. W efekcie również łóżka z nóżkami przestały być wyłącznie charakterystyczne dla stylu skandynawskiego i coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych bądź klasycznych aranżacjach sypialnianych. Pięknie prezentują się między innymi łóżka z nóżkami, których zagłówki i rama są tapicerowane i zdobione pikowaniem. Ponadto w styl nowoczesny idealnie się wpisują modele wyposażone w metalowe, wysokie nóżki. Takie wykończenie konstrukcji sprawia, że bryła staje się wzorniczo innowacyjna i prezentuje się bardzo uniwersalnie.

/lozka-na-wysokich-nozkach-%E2%80%93-hit-wnetrzarski-n-457.html