Materace medyczne – czym się charakteryzują?

Osoby zmagające się z pewnymi dolegliwościami i chorobami szczególnie powinny zatroszczyć się o wybór odpowiedniego materaca do spania. Przede wszystkim dotyczy to osób z chorobami i schorzeniami kręgosłupa. W takich przypadkach warto zainteresować się materacami medycznymi. Co ciekawe mogą one stanowić także dobry wybór nie tylko dla chorych, ale i dla osób chcących profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie i zapewnić sobie wyjątkowy komfort snu. Jeżeli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką materaców medycznych oraz ich zaletami.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Czym się charakteryzują materace medyczne?
  • Jakie są zalety materacy medycznych?
  • Komu dedykowane są dane rodzaje materacy medycznych?
 
łóżko kontynentalne z materacem

Materace medyczne – co to oznacza?

Kiedy można uznać, że materac jest medyczny? Otóż materace medyczne muszą posiadać odpowiednie certyfikaty jakości i otrzymać pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych. Wtedy uznawane są za wyrób medyczny a nie tradycyjne podłoże do spania. Jest to symbol najwyższej jakości i dopracowania wkładów materacy pod kątem prozdrowotnym. Materace medyczne, czy też rehabilitacyjne przed wprowadzeniem na rynek są poddawane licznym testom i badane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia i dobrego wpływu na użytkowanie przez osoby schorowane i starsze. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dany materac rzeczywiście korzystnie wpływa na zdrowy i komfortowy sen, ale także dobrze działa w zakresie profilaktyki zdrowia. Materace medyczne często określane są też jako materace ortopedyczne, przeciwodleżynowe oraz antyalergiczne. To wskazuje, jak szerokie mogą mieć zastosowanie i na jak wiele potrzeb użytkowych stanowią odpowiedź. Ponadto materace medyczne wykonywane są z najlepszej jakości materiałów oraz wzbogacone najnowszymi technologiami.

Zalety materacy medycznych

·        dają ulgę w ciężkiej chorobie,

·        pomagają podczas rehabilitacji,

·        zapobiegają mniej poważnym schorzeniom,

·        zapewniają wysoki standard komfortu snu,

·        wspierają higienę snu,

·        cechują się wysoką jakością wykonania i wykorzystanych komponentów,

·        posiadają certyfikaty jakości.

 

łóżko hotelowe i materac medyczny 


Podstawowe rodzaje materacy medycznych

Materace rehabilitacyjne

Materace rehabilitacyjne czy też ortopedyczne dedykowane są dla osób, których kręgosłupy potrzebują szczególnego wsparcia podczas nocy. Będą odpowiednim wyborem, jeżeli zmagasz się z poważnymi zwyrodnieniami, wracasz do zdrowia po wypadku lub operacji czy masz przewlekłe bóle pleców. Zadaniem takich materacy jest wspieranie funkcji rehabilitacyjnej poprzez zapewnienie pełnego odprężenia mięśni, stawów i kręgosłupa. Optymalnie podpierają ciało dokładnie w tych obszarach, w których jest to konieczne dla zdrowia i wygody. Ponadto dostosowują się do sylwetki i nie uciskają wystających części ciała (ramiona, biodra, kolana), co wpływa na prawidłowy przepływ krwi. W materacach ortopedycznych stosuje się aż 7 stref twardości, które sprawiają, że każda część naszej sylwetki otrzymuje odpowiednie podparcie. Wszystkie te właściwości są niezbędne nie tylko dla komfortu schorowanych czy starszych osób, ale i dla tych, którzy chcą zadbać o profilaktykę swojego zdrowia.

Materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe projektowane są pod kątem potrzeb osób chorych, które wiele czasu spędzają w łóżku. W takich przypadkach jednym z największych zagrożeń stają się odleżyny. Są to rany, które tworzą się w miejscach narażonych na nieustanny nacisk. W materac przeciwodleżynowy warto zainwestować przy rehabilitacji, przewlekłej chorobie lub w przypadku, gdy osoba starsza zaczyna mieć problemy z poruszaniem się. Z takich materacy spokojnie skorzystać mogą wszyscy, bo wykorzystane w nich wkłady i pokrowce wpływają korzystnie na poprawę krążenia krwi, niwelują ucisk na mięśnie i zapewniają optymalny dopływ powietrza skórze za sprawą dobrej cyrkulacji i właściwości antyalergicznych.

 

/materace-medyczne-%E2%80%93-czym-sie-charakteryzuja--n-585.html