Meble modułowe – nowatorski sposób urządzenia salonu

Meble modułowe z roku na rok zyskują na popularności i coraz chętniej są wybierane do urządzania wnętrz domowych i biurowych. Początkowo prawdziwą furorę robiły modułowe meblościanki, ale aktualnie zyskujemy dużo bogatszy wybór także wśród mebli wypoczynkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu z powodzeniem możemy wykreować przestrzeń użytkową, która spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania.


Nowoczesne meble modułowe


Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz domowych zakłada, że ich wyposażenie powinno łączyć w sobie trzy najważniejsze cechy. Przede wszystkim meble do pokoju dziennego mają zapewniać nam maksymalny komfort użytkowania, po drugie być funkcjonalne i praktyczne, a przy tym estetycznie dopracowane. Jest jeszcze jeden aspekt, który wyróżniać ma nowoczesne meble – spersonalizowany charakter. Jak to  możliwe? Odpowiedzią są meble modułowe, czyli takie z których możemy samodzielnie i w dowolny sposób tworzyć różnorodne konfiguracje uzyskując w ten sposób bryłę idealnie dopasowaną do naszych indywidualnych preferencji estetycznych, ale i warunków konkretnego wnętrza. Doskonałym przykładem jest kolekcja mebli Malachit, która stanowi nowoczesne połączenie najwyżej jakości wykonania, komfortu, ale i nowatorskiego podejścia konstrukcyjnego. System meblowy składa się z wielu brył różniących się kształtem, formą, wymiarami, funkcją. Dzięki temu możemy wybrać wyłącznie te elementy, z których powstanie mebel spełniający nasze oczekiwania i potrzeby danego wnętrza.

 

modułowy narożnik  


Zalety mebli modułowych


Meble modułowe to rozwiązanie, którego głównym założeniem jest uzyskanie konkretnego mebla w oparciu o jego cechy estetyczne i funkcjonalne, bez konieczności martwienia się jego ostateczną formą i wymiarami. Za sprawą wielu możliwości wariantów dopasowywania poszczególnych elementów można stworzyć unikatowy mebel wypoczynkowy. Często zdarza się, że wybierając gotowe meble wypoczynkowe musimy zrezygnować z ich zakupu ze względu na nieodpowiedni rozmiar. W przypadku mebli modułowych nie musimy się tym przejmować, gdyż wystarczy tak dopasować poszczególne elementy, z których powstanie gotowa bryła, żeby rozmiar nie przekraczał oczekiwanych wymiarów. Zaletą mebli modułowych jest także możliwość dokonywania zmian w ich konfiguracji. Posiadają one bowiem zaczepy, które łatwo i szybko można odczepiać w dowolnej chwili. Dzięki temu z powodzeniem można zmienić układ poszczególnych elementów mebla lub dodać do niego nowe.

 

meble wypoczynkowe modułowe 


Meble modułowe a dodatkowe funkcjonalności


Nowoczesne meble modułowe mogą być wzbogacone o ciekawe rozwiązania mające dodatkowo uprzyjemnić korzystanie z nich. Poza wysoką jakością wykonania i dbałością o zapewnienie maksymalnego komfortu możemy też korzystać z dodatkowych rozwiązań, które uczynią je jeszcze bardziej pożądanymi.
Meble modułowe mogą posiadać:
- manualną lub elektryczną funkcję Relaks,
- schowki,
- stolik wysuwany,
- chłodziarkę do kubków,
- zestaw audio z możliwością odtwarzania muzyki z wielu nośników i źródeł.