Gazetka 9/2020

Meble RTV w industrialnym salonie - jakie będą idealne?

Styl industrialny cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Za sprawą ponadczasowego charakteru doskonale wpisuje się we współczesne aranżacje wnętrzarskie, więc moda na niego kołem się toczy. Aktualnie coraz chętniej urządzamy swoje salony właśnie w stylu loft, gdyż dzięki temu prezentują się naturalnie, minimalistycznie i przestronnie. Styl industrialny w salonie można podkreślić na wiele sposobów, a jednym z nich jest wybór odpowiednich mebli RTV do strefy wypoczynkowej. Przygotowaliśmy kilka inspiracji oraz garść praktycznych wskazówek o urządzaniu wnętrz w stylu industrialnym.

Styl industrialny – przyjrzyjmy mu się bliżej

Styl industrialny narodził się w połowie XX wieku w Nowym Jorku. Wówczas w efekcie recesji wiele budynków pofabrycznych i nieużywanych już magazynów zaczęto adaptować na pracownie artystyczne oraz mieszkania. Charakterystyczny wygląd niniejszych przestrzeni stał się pretekstem do wykreowania nowego stylu wnętrzarskiego.

Jakie cechy ma styl loft?

·        Efekt przestronności

·        Brak granic między strefami użytkowymi

·        Surowe wykończenia – beton, cegła, metalowe konstrukcje

·        Miejska dekoracyjność – widoczne okablowanie, łańcuchy, drewniane detale

·        Meble z drewna i metalu np. meble RTV

·        Lampy z metalowymi kloszami, sztuka nowoczesna, zielone rośliny

 

industrialne meble RTV 

 

Z takiego opisu można wnioskować, że styl loft jest dość surowy w odbiorze. Jednakże, pomimo minimalistycznej dekoracyjności w takich przestrzeniach panuje efektowny klimat, który podkreślany jest przez ciepłe oświetlenie kierunkowe, a także ciekawe materiały. Meble w stylu industrialnym powinny być spójne wzorniczo i wykonane z drewna. Idealnie będą się prezentować z metalowymi elementami. Strefę wypoczynkową w salonie można natomiast stworzyć z kompletu mebli tapicerowanych tkaniną jednokolorową. Powinny to być bryły geometryczne, możliwie jak najprostsze wzorniczo. Idealnie jeżeli będą to meble na wysokich metalowych nóżkach.

 

szafka RTV loft 


Strefa telewizyjna w industrialnym salonie

Nieodłączną częścią każdego salonu jest strefa wypoczynkowa i przypisany do niej kącik telewizyjny. O ile meble wypoczynkowe takie jak wygodny narożnik modułowy bądź kanapę wybieramy w oparciu o indywidualne preferencje użytkowe, to meble RTV warto dobrać precyzyjnie do przyjętego stylu wnętrzarskiego. W salonie w stylu loft warto podejść do umeblowania w sposób minimalistyczny. Dotyczy to zarówno ilości mebli – wybieramy wyłącznie te najpotrzebniejsze, jak i ich dekoracyjności. Idealnie się tu sprawdzą proste, geometryczne bryły z drewna. Ich ozdobą będzie efektowny odcień naturalnego surowca, a także metalowe wstawki. Industrialna szafka RTV może być bryłą pozbawioną nóżek, mieć postać wiszącą, jak i stać na wysokich nóżkach z malowanego proszkowo metalu. Wybór jest więc szeroki. Grunt, aby prezentowała się lekko i utrzymana w stosunkowo surowym stylu wykończeniowym.

komoda RTV industrialna

 

 

/meble-rtv-w-industrialnym-salonie---jakie-beda-idealne--n-459.html