Meble stylizowane – jaki mają wpływ na aranżacje?

Przewodni styl wnętrzarski kształtuje sposób odbioru estetyki aranżacji. Dlatego planując wygląd swoich wnętrz, warto pamiętać o spójności stylistycznej, by wszystkie elementy do siebie pasowały i by cała kompozycja aranżacji dawała wrażenie dopracowania. Coraz modniejszy staje się styl eklektyczny, który polega na łączeniu różnych stylów w jedną kompozycję. Idealnie sprawdzają się tu właśnie meble stylizowane, które mogą uczynić wnętrza zdecydowanie bardziej finezyjnymi.


Modny eklektyzm a meble stylizowane


Eklektyzm cieszy się obecnie szczególną popularnością, gdyż pozwala wychodzić poza określone ramy i czynić aranżacje bardziej spójnymi z indywidualnymi gustami i preferencjami domowników, przy czym zachowane wciąż zostają pewne standardy. Eklektyzm oznacza łączenie stylów w harmonijną kompozycję. Najczęściej przejawia się wprowadzaniem do nowoczesnych aranżacji mebli i dodatków, które są stylizowane lub pasujące raczej do innych tendencji wzorniczych. Dzięki temu uzyskujemy wnętrza finezyjne i wizualnie ciekawsze. Meble stylizowane to doskonały sposób na nadanie standardowym aranżacjom ciekawszego wyrazu i uzyskanie w nich niebanalnego efektu, który je wyróżni na tle innych. Doskonale w tym celu sprawdzą się chociażby fotel klubowy PRL, czy też meble w stylu vintage.

 

krzesło PRL 


Meble stylizowane w nowoczesnych aranżacjach


Komplety mebli do salonu warto czasem nieco przełamać detalami, które je uwydatnią. Urządzając swoje wnętrza w myśl stylu nowoczesnego często zastanawiamy się, czy nie będą one zbyt sztampowe lub po prostu surowe. Chcąc nadać im wyraźniejszego akcentu wzorniczego wystarczy wprowadzić do nich meble i dodatki, które je nieco wystylizują. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie nowoczesnych aranżacji z pojedynczymi elementami wyposażenia, które stylizowane są na stare lub klasyczne. Stąd pięknie prezentują się konsolki w stylu ludwikowskim umieszczone w minimalistycznych przedpokojach, a także szezlongi glamour w klasycznych aranżacjach.

 

szezlong stylizowany 


Meble wypoczynkowe – bohaterowie każdej aranżacji


Urządzając pokój dzienny, sypialnię, czy też inne wnętrza w których spędzamy czas wypoczywając lub przyjmując gości musimy pamiętać o komforcie. Wybierając meble tapicerowane do swoich aranżacji pamiętajmy nie tylko o tym, że mają one być w maksymalnym stopniu wygodne i trwałe, ale także estetycznie dopracowane. Ponadto to właśnie meble takie jak fotele, czy sofy dają największe możliwości w zakresie zabawy stylem w kontekście całej aranżacji. Bowiem urządzając wnętrza w stylu eklektycznym, warto wybrać jako tło kolory i meble o spokojnej, wyważonej dekoracyjności. Natomiast pojedyncze elementy wyposażenia mogą być już nieco bardziej zwariowane i pozornie nie pasujące do przyjętego stylu. Dlatego w nowoczesnych aranżacjach pięknie wyglądać będzie np. stolik kawowy w stylu angielskim, albo fotel Uszak.

 

zestaw mebli stylizowanych 


Popularne meble stylizowane:

  • fotele PRL,

  • kanapy Chesterfield,

  • konsolki i stoliki ludwikowskie,

  • komody i meble RTV retro i vintage,

  • fotel Jajo.