Meble w stylu vintage – hit czy kit?

Vintage to styl wnętrzarski, który mimo upływu czasu nie traci na popularności. Doceniany jest ze względu na ponadczasowy charakter, stylowe rozwiązania, a także niebanalny klimat, który pozwala uzyskać we wnętrzach zacisza domowego. Meble i dodatki w tym stylu pozwalają tworzyć nieprzeciętnie atrakcyjne aranżacje, które zachwycają klimatyczną atmosferą i wyszukanym charakterem. Sprawdź, dlaczego meble w stylu vintage wciąż są trendy.


Vintage – moda, która nie przemija


Vintage to styl, którego geneza sięga dziewiętnastego wieku. Styl z tak długą tradycją ma wielką siłę przebicia, a stylizowane meble idealnie wpisują się także we współczesne trendy. Określenie „vintage” ma definiować staromodne przedmioty, które są jednocześnie ponadczasowo piękne. Jednak vintage, który znamy i kochamy najintensywniej kojarzy nam się ze wszystkim, co pochodzi sprzed ostatnich 25 lat. Meble takie jak komody, krzesła, stylizowane fotele, finezyjne w kształtach lampy, oldschoolowe radia, a nawet zastawy stołowe i dekory z ceramiki. Coraz chętniej urządzamy swoje wnętrza domowe, a także kawiarnie i kluby w stylu vintage, dzięki któremu możemy nie tylko cofnąć się w czasie o przeszło dwie dekady, ale także poczuć wyjątkowy klimat wnętrz z duszą.

 

Fotel w stylu vintage 


Vintage w nowoczesnym wnętrzu


Obecnie panują dwa trendy w zakresie komponowania aranżacji w stylu vintage. Pierwszym jest podejście całościowe, czyli wyposażenie pomieszczenia w meble i dodatki, które będą utrzymane w tej stylistyce bez wyjątku. W takim przypadku uzyskujemy wnętrze, w którym królują klasyczne rozwiązania i vintage. Warto jednak pamiętać, że komplety mebli do salonu, czy też innych wnętrz zaprojektowanych w stylu vintage można komponować w dowolny sposób. Tylko od naszej wyobraźni i wyczucia estetyki zależy, na jakie wyposażenie i dodatki się zdecydujemy i czego we wnętrzu będzie więcej: nowoczesności czy przedmiotów z duszą. Bowiem meble w stylu vintage idealnie komponują się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i tych nowoczesnych. Drugim więc trendem designerskim jest wplatanie elementów vintage w nowoczesne i zarazem minimalistyczne aranżacje. Pięknie się tu będą prezentować przede wszystkim fotele lub inne meble tapicerowane, które są stylizowane na vintage.

 

Komplet mebli do salonu w stylu vintage 


Niebanalne dodatki wnętrzarskie


Przedmioty vintage, które można wykorzystać do dekoracji wnętrza są wyjątkowo uniwersalne, dzięki czemu z łatwością można je wpleść w dowolne style aranżacyjne. Takie przedmioty mają duszę i sprawiają, że wnętrza stają się niebanalne i klimatyczne. Dekoracyjną klasyką są plakaty, afisze i stare reklamy, a także ceramiczne dodatki w stylu vintage oraz postarzane ramki na fotografie. Wykorzystuje się je we wnętrzach modern, a nawet glamour. Nie może tu także zabraknąć ozdobnych lamp z abażurami z materiału oraz obrazów w finezyjnych obramowaniach.