Gazetka 9/2020

Meble z betonowym dekorem – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Beton architektoniczny stał się w ostatnich sezonach jednym z najmodniejszych sposobów na wykańczanie wnętrz. Pojawia się na ścianach, jak i jako element dekoracyjny. Beton jest bardzo uniwersalnym dekorem, dzięki czemu doskonale sprawdza się w różnych stylach wnętrzarskich. Nic więc dziwnego, że wyjątkowo pożądanym trendem stały się również meble z wzorem betonu na frontach. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Moda na beton architektoniczny

Jeszcze do niedawna dekory i wykończenia z betonu architektonicznego były charakterystyczne wyłącznie dla wnętrz urządzanych w myśl stylu industrialnego. Nic w tym dziwnego, gdyż beton od lat stanowi najbardziej elementarny sposób wykańczania ścian i podłóg w loftach. W miarę rozpowszechniania się mody na ten styl wnętrzarski oraz eklektyzm, beton zaczął być mile widziany również w innych koncepcjach wnętrzarskich. Dziś chętnie stosujemy go również w aranżacjach w stylu nowoczesnym, skandynawskim, eklektycznym oraz innych. Beton jest bardzo uniwersalny, więc idealnie komponuje się nie tylko z różnymi stylami, ale również kompozycjami kolorystycznymi. Może stanowić bazę dla wzorzystych, kolorowych aranżacji, jak i tych urządzanych w sposób minimalistyczny. Obecnie trend na wzór betonu pojawił się również w branży meblowej. Możemy więc przebierać w efektownych bryłach z betonowym dekorem na frontach. Szczególną popularnością cieszą się natomiast komody w kolorze beton.

 

komoda kolor beton 


Meble w kolorze beton

Planując aranżację, musimy wybrać odpowiedni komplet mebli do salonu, aby wnętrze było spójne wzorniczo oraz funkcjonalne. Salon jest wnętrzem, w którym spędzamy na co dzień wiele czasu, więc warto przemyśleć wybór jego wyposażenia, aby efekt był satysfakcjonujący a wnętrze prezentowało się reprezentacyjnie. Jednym z najmodniejszych trendów stały się meble utrzymane w kolorze betonu. Niektóre nowoczesne meblościanki w całości utrzymane są w odcieniu szarości z wzorem imitującym beton architektoniczny. Wówczas prezentują się w sposób nowoczesny i minimalistyczny. Będą doskonałym elementem wyposażenia aranżacji w różnych stylach, gdyż nie zdominują wizualnie całej kompozycji wnętrza. Na uwagę zasługują również, meble z dekorem w kolorze betonu. Biała komoda z wstawką w kolorze beton to sposób na udaną aranżację wnętrza, która zachwyci minimalistyczną formą i ponadczasowym wyrazem. Ponadto takie bryły z łatwością można kupować jako uzupełnienie gotowych już aranżacji. Wynika to z ich uniwersalnego designu i kolorystyki. Kolor betonu doskonale łączy się z wszelkimi innymi odcieniami oraz wzorami.

komplet mebli beton 

Zalety mebli w kolorze betonu:

·        Uniwersalny design

·        Łatwe w łączeniu z innymi elementami wyposażenia

·        Modny wzór

·        Ponadczasowy charakter

·        Minimalistyczna dekoracyjność

·        Pasują do różnych stylów wnętrzarskich

·        Stanowią doskonałe tło dla dekoracji

 

meble w kolorze beton 


Aranżacje z betonem w roli głównej przyciągają uwagę i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Bez względu na to, czy preferujesz dekoracyjne wnętrza, czy wręcz przeciwnie – beton jako dekor mebli bądź ścian, będzie doskonałym pomysłem.

/meble-z-betonowym-dekorem-%E2%80%93-w-jakich-wnetrzach-sie-sprawdza--n-461.html