Gazetka 5/2021

Modne sofy do małego salonu

Zaaranżowanie małego salonu może stanowić nie lada wyzwanie. Na małej powierzchni musimy bowiem znaleźć miejsce na komfortową strefę wypoczynkową, a także kącik telewizyjny. W małym salonie warto zastosować mniejsze komplety wypoczynkowe składające się z kanapy lub sofy i pasującego do nich fotela. Sprawdź, które modele sof dedykowanych niewielkim pokojom dziennym są obecnie najbardziej trendy.

Jak urządzić mały salon?

Mały salon wymaga odpowiedniego podejścia do jego urządzania. Musimy tu bowiem zadbać nie tylko o walory estetyczne i dopracowany design, ale i taki dobór mebli i sposób ich rozmieszczenia, aby salon był wygodny w codziennym użytkowaniu. Kluczowymi elementami wyposażenia w każdym salonie są meble wypoczynkowe oraz meblościanka lub szafka RTV. W małym salonie nie sprawdzi się duży, rozbudowany w swojej formie narożnik, ani zestaw meblowy z licznymi elementami modułowymi. Warto postawić tu na meble, które będą spójne wzorniczo, a także niezbyt masywne w formie. Lekkie bryły w efektownych tapicerkach, a także mniejsze gabaryty sprawdzą się tu najlepiej.

modna sofa do salonu

Modne sofy, czyli jakie?

Trendy wnętrzarskie co pewien czas ulegają pewnym modyfikacjom. Obecnie zauważyć można szczególną popularność mebli stylizowanych, których forma jest finezyjna i przełamana wysokimi nóżkami z drewna lub metalu. Sofy na wysokich nóżkach są wprost idealne właśnie do małych salonów, gdyż ich bryły wyglądają lekko i nie przytłaczają aranżacji. Ponadto warto zwrócić uwagę na rodzaj tapicerki pokrywającej meble wypoczynkowe. W niewielkim pokoju dziennym warto zastosować obicia pozbawione zbyt licznych dekorów i wzorzystości. Dzięki jednolitym tapicerkom wnętrze będzie prezentować się bardziej spójnie. Jeżeli salon urządzony jest w minimalistycznych, neutralnych barwach, wówczas dobrym pomysłem będzie sofa w esencjonalnym kolorze. Szczególnie modne są obecnie odcienie butelkowej zieli, granatu, a także barwy żółte i musztardowe. Sofa w tych odcieniach będzie nie tylko trendy, ale również efektownie ozdobi i ożywi spokojną aranżację salonu. Natomiast do małych salonów, w których dekoracyjność i kompozycja kolorystyczna są bogatsze, najlepiej jest wybrać sofę o spokojniejszej kolorystyce np. utrzymaną w szarości, graficie lub odcieniach beżowych.

 

Stylowa sofa do salonu 


Mały salon – narożnik czy sofa i fotel?

Narożniki modułowe cieszą się obecnie wyjątkową popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż są bardzo funkcjonalne, zapewniają maksimum komfortu i prezentują się designersko. Niemniej jednak, wiele osób zastanawia się, czy narożnik to dobry pomysł do małego salonu. Projektanci wnętrz wskazują, że tak. Jednak ważne jest, aby wybrać narożnik o lekkiej formie wzorniczej, aby jego gabaryt nie przytłoczył aranżacji. Natomiast modułowa forma sprawi, że z łatwością można dobrać bryłę do warunków konkretnego pomieszczenia. Alternatywą dla tego rozwiązania są sofy i kanapy. Sofa zestawiona z pasującym do niej fotelem będzie harmonizować z aranżacją małego salonu i nie będzie wydawać się zbyt duża jak na mały metraż.

Produkty powiązane z wpisem

PROMOCJA
2693 pln
2993 pln
PROMOCJA
PROMOCJA
BESTSELLER
1699 pln
2029 pln