Gazetka 1/2020

Narożnik idealny do małego salonu

Kiedy salon posiada niewielki metraż, jego aranżację należy dokładnie przemyśleć. Duże znaczenie mają nie tylko dobrane kolory i wykończenia, ale także meble, które znajdą się w salonie. Jednym z najbardziej pożądanych mebli wypoczynkowych jest narożnik. Bowiem mebel ten zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania, a ponadto może być wyposażony w dodatkowe funkcje. Odpowiednio dobrany do warunków wnętrza będzie stanowić idealną strefę do relaksu. Jak wybrać idealny narożnik do małego salonu i na co zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek.

Czy narożnik to odpowiedni mebel do salonu?

To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących aranżację strefy wypoczynkowej w swoich salonach. Bowiem sofy i kanapy są mniejsze gabarytowo i wydają się być najlepszym wyborem w przypadku małego metrażu. Niemniej jednak, odpowiednio dobrany narożnik również będzie trafionym wyborem. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni model. Narożnik w salonie to odpowiedź na potrzeby każdego, kto ceni błogi komfort i funkcjonalność. Bowiem oprócz możliwości korzystania z niego w pozycji siedzącej, zyskujemy też szansę na wygodne wyciągnięcie nóg, a także korzystanie z niego w kilka osób. Ponadto narożnik za sprawą swojego kształtu wydziela przestrzeń dla stolika kawowego lub dodatkowych siedzisk np. pufy.

 

 narożnik nowoczesny

 

Narożnik odpowiedniej wielkości

Kluczem do sukcesu podczas wybierania narożnika do małego salonu jest jego wielkość. Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzają się narożniki o niewielkich gabarytach i w kształcie litery L. Takie modele dają szerszą swobodę aranżacji niewielkiego pokoju, gdyż narożnik można ustawić w kącie lub wykorzystać go do rozdzielenia stref użytkowych, np. wypoczynkowej i kuchennej w kuchniach otwartych na salon. W ten sposób możemy uzyskać komfortowy kącik wypoczynkowy, a przy okazji w pełnym zakresie wykorzystać potencjał pomieszczenia. Nowoczesny, kompaktowy narożnik zajmie w salonie mniej lub tyle samo miejsca co tradycyjna sofa z fotelami. Optycznie sprawi też, że wnętrze będzie bardziej spójne i tym samym efektowne.

 

nowoczesny narożnik modułowy 


Modułowe narożniki – sposób na idealną strefę wypoczynkową

W przypadku małych pomieszczeń najlepiej jest postawić na meble kompaktowe oraz modułowe. Bowiem pozwalają one w precyzyjny sposób zagospodarować dostępną przestrzeń i nie przytłoczyć jej wizualnie. Obecnie prawdziwą furorę robią nowoczesne narożniki modułowe, których liczne zalety docenia coraz większe grono osób. Największym walorem tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego skomponowania preferowanego narożnika z dostępnych modułów. Dana kolekcja składa się z od kilku do kilkunastu modułów różniących się formą, wymiarem i funkcjonalnościami, z których można stworzyć idealny narożnik. Dobierając poszczególne elementy można więc mieć wpływ na wielkość gotowego mebla oraz jego funkcjonalność. Taki narożnik staje się perfekcyjnie dopasowany do potrzeb wnętrza, a także oczekiwań domowników.

Jaki kolor narożnika wybrać?

W małych pokojach dziennych najlepiej sprawdzają się jasne meble. Wynika to z tego, że jasne i neutralne barwy optycznie powiększają i rozświetlają przestrzeń. Najlepszym wyborem będą więc meble w kolorach jasnych szarości, beżów czy pasteli. W małym salonie może znaleźć się także kolorowy narożnik, ale wówczas trzeba zadbać, aby ściany utrzymane były w neutralnych tonach i cała aranżacja była spokojniejsza wzorniczo. Kolor tapicerki narożnika dobrze jest dopasować także do stylu przyjętego w aranżacji salonu.

/naroznik-idealny-do-malego-salonu-n-455.html