Gazetka 6/2021

Nowoczesna łazienka w 3 krokach

Łazienka to pomieszczenie typowo użytkowe, ale warto zadbać o to, aby nie tylko było funkcjonalne, ale również estetycznie urządzone. Nowoczesne aranżacje łazienek doskonale spełniają te oczekiwania i zachwycają dopracowanym designem oraz praktycznymi rozwiązaniami, dzięki którym stają się wyjątkowo komfortowymi przestrzeniami domowymi. Sprawdź, jak urządzić nowoczesną łazienkę w 3 prostych krokach.

Nowoczesna łazienka, czyli jaka?

Warto pamiętać, że nowoczesna łazienka to nie tylko dopracowany design i wzornictwo bliskie aktualnym trendom wnętrzarskim. To coś o wiele więcej. Takie łazienki muszą spełniać też pewne wymagania w zakresie użytkowym. Bo, mimo że w nie spędzamy w tym pomieszczeniu zbyt wiele czasu na co dzień, to użytkujemy je dość intensywnie. Panują tu też specyficzne warunki – wilgoć, wpływ pary wodnej, łatwość zabrudzeń. Dlatego wybierając poszczególne elementy wyposażenia takie jak meble łazienkowe, sanitaria oraz wykończenia warto zwrócić uwagę na kwestię trwałości i odporności na wpływ niekorzystnych czynników.

 

meble łazienkowe 


3 kroki do nowoczesnej łazienki

1.      Modne i trwałe meble łazienkowe

Meble łazienkowe to kluczowy element wyposażenia każdej łazienki. Pozwalają nie tylko funkcjonalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, ale także nadać jej efektowny charakter. Wybierając szafki do łazienki warto przeanalizować ile i jakie rzeczy zamierzamy w nich przechowywać. Istotne jest również rozmieszczenie poszczególnych szafek. Korzystając z sanitariów używamy przy tym zwykle różnych kosmetyków, środków i akcesoriów. Dobrze jest je umieścić w szafkach w taki sposób, aby podczas wykonywania danych czynności higienicznych lub sprzątających mieć je w zasięgu ręki. Nowoczesne meble łazienkowe są pojemne, ale i nie przytłaczają aranżacji. Szczególnym hitem wnętrzarskim stały się obecnie szafki łazienkowe modułowe. Zachwycają lekką formą wizualną oraz spójnym designem. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble na wysokich nóżkach oraz podwieszane. Są idealne do małych łazienek, gdyż optycznie powiększają efekt przestronności.

2.      Sanitaria zgodne z trendami

Aktualnie możemy zauważyć powrót sanitariów wolnostojących. Trend ten szczególnie dotyczy wanny. Nowoczesne wanny mają ciekawe formy wzornicze, dzięki czemu prezentują się często niczym prawdziwe dzieła sztuki. Jeżeli jednak łazienka jest stosunkowo niewielka, wówczas konieczny będzie wybór wanny do zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem są wanny łączone z prysznicem oraz zabudowane w tych samym płytkach co podłoga bądź ściany. Pod względem funkcjonalności prym wiodą wanny posiadające w boku zabudowy ukryty schowek na detergenty i kosmetyki pielęgnacyjne.

3.      Biżuteria łazienkowa

Zwieńczeniem nowoczesnej aranżacji łazienkowej jest jej dekoracyjność. Powinna ona być precyzyjnie dopracowana, dzięki czemu cała kompozycja wnętrza zachwyci spójnością i efektownym charakterem. Na dekoracyjność łazienki składają się przede wszystkim:

·        Oświetlenie – oprócz światła centralnego dającego mocniejsze światło, dobrze jest postawić także na punkty kierunkowe, dzięki którym łazienka nabierze przyjemnego klimatu. Jeżeli przy lustrze łazienkowym ktoś z domowników wykonuje codzienny makijaż, dobrym pomysłem będzie także montaż specjalnego światła w tym obszarze.

·        Baterie łazienkowe – są niezwykle istotne nie tylko pod względem użytkowania łazienki, ale także kształtowania jej estetyki. Drzemie w nich duży potencjał dekoracyjny i warto go odpowiednio wykorzystać, gdyż są niczym biżuteria dla tego wnętrza.

·        Kompozycja kolorystyczna – to bardzo ważny element aranżacji łazienkowej. Warto łączyć w tym zakresie podejście do aktualnych trendów wnętrzarskich z indywidualnymi gustami i preferencjami domowników.

/nowoczesna-lazienka-w-3-krokach-n-552.html