Gazetka 1/2020

Nuta luksusu w Twoim salonie. Jak stworzyć ekskluzywne aranżacje?

Choć trudno byłoby zdefiniować czym jest luksus, to każdy z pewnością pojmuje to określenie jako coś oznaczającego ekskluzywność, dopracowanie i wykorzystanie produktów najwyższej jakości. Luksus we wnętrzach łączy się z takim ujęciem i zachwyca efektami dopracowanych, eleganckich aranżacji. Na co należy zwrócić uwagę urządzając salon, który ma być luksusowy?

Luksusowe wnętrza – na co zwrócić uwagę?

Słysząc słowo luksus pewnie większość z nas kojarzy to określenie z bogactwem, najwyższą jakością, unikatowymi rozwiązaniami. I mimo, że w zakresie aranżacji wnętrz luksus jest kosztowny, to trzeba przyznać, że warto zainwestować, by pomieszczenia nie tylko prezentowały się w sposób wyjątkowy, ale i były wyposażone w jakościowe, solidne elementy, które służyć będą przez wiele lat. Ekskluzywność we wnętrzach może przejawiać się w sposób nowoczesny, minimalistyczny i zarazem przytulny. Kluczem do sukcesu jest jednak wybieranie rozwiązań klasy premium, precyzyjnie wyselekcjonowanych materiałów i unikatowych dodatków. Wówczas aranżacja nie tylko zachwyci nas elegancją i wyszukanym wyrazem estetycznym, ale także niebywałą funkcjonalnością. W luksusowych wnętrzach doskonale sprawdzą się meble do salonu z drewna, a także wykończenia z naturalnego kamienia np. marmuru.

 

meble do salonu 


Kompozycja kolorystyczna, która zachwyca

Urządzenie stylowego salonu o luksusowym wyrazie warto rozpocząć od wyboru przewodniego stylu, wykończeń oraz kompozycji kolorystycznej. Zarówno odcienie ścian, podłogi, jak i mebli wypoczynkowych powinny wpisywać się w przyjętą gamę barw, by całość prezentowała się w sposób elegancki i spójny. Luksusowe wnętrza powinny być przestronne i to właśnie ten efekt warto wyeksponować dobierając poszczególne kolory. Jasne kompozycje oparte na bieli i szarościach będą idealne, by wizualnie nadać efektu większej przestronności. Nie oznacza to jednak, że cała aranżacja ma być monochromatyczna. Dla miłośników koloru dobre wieści są takie, że z powodzeniem można w luksusowym wnętrzu bawić się tonacjami. Warto jednak, by występowały one w postaci kontrapunktów dla jednolitego tła. Mogą to być wówczas dowolne odcienie np. narożnik modułowy w kolorze classic blue, czy też czarne elementy wykończeniowe. Warto jednak pamiętać, że elegancja przejawia się przede wszystkim w wykorzystaniu naturalnych, wyselekcjonowanych surowców. W takim salonie pięknie więc zaprezentują się drewniane oraz kamienne wykończenia.

 

luksusowe meble do salonu 


Unikatowe meble w luksusowym salonie

Ekskluzywne aranżacje charakteryzuje harmonia i umiar, co dotyczy zarówno zastosowanych w nich kolorów, wykończeń, jak i materiałów. Takie same powinny być również komplety mebli do salonu. Nowoczesne meble w sposób harmonijny łączą funkcjonalność, ergonomię oraz dopracowany design. Jednak luksusowe aranżacje wymagają czegoś więcej. Meble bowiem powinny wykazywać się także oryginalnością i nieprzeciętnym podejściem do wzornictwa. Aby osiągnąć taki efekt warto pokusić się o meble wykonywane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu staną się one unikatowe i niebanalne. Ponadto dobrym pomysłem jest wyszukanie poszczególnych brył u producentów tworzących pojedyncze serie meblowe typu premium, dzięki czemu poszczególne bryły są wyjątkowe i z pewnością jedyne w swoim rodzaju. Nie zapominajmy także, że liczy się tu najwyższa jakość. Odchodzimy więc od imitacji oraz wzorów podobnych do naturalnych. Luksus kocha naturalne piękno.

/nuta-luksusu-w-twoim-salonie--jak-stworzyc-ekskluzywne-aranzacje--n-446.html