Poznaj najważniejsze trendy kuchenne 2021

Trendy kuchenne ewoluują i co sezon pojawiają się pewne nowości. W najbliższych sezonach odchodzić będziemy od aranżacji przesadnie surowych i laboratoryjnych. Minimalizm wciąż będzie w modzie, ale w nieco bardziej przytulnej wersji wzorniczej. Osiągniemy to za sprawą dekoracji, esencjonalnych kolorów, a także ciekawych faktur stosowanych na powierzchniach wykończeniowych. Co jeszcze zmieni się w tym roku w trendach wnętrzarskich?

Z tego artykułu dowiesz się:

·        Jakie płytki kuchenne będą najmodniejsze?

·        Jak wkomponować sprzęty AGD do modnej aranżacji?

·        Czy kuchnie z wyspą są trendy?

Powiązany wpis: Czy białe meble nadal są trendy?

Płytki do kuchni – które najmodniejsze?

Nie tylko meble kuchenne kształtują estetyczny charakter aranżacji, ale również zastosowane materiały wykończeniowe ścian i podłóg. Coraz bardziej popularne stają się płytki różnokształtne i wzorzyste. Odchodzimy więc od monochromatycznych, dużych płyt o jednolitych wzorach i neutralnych kolorach. Wyjątkiem są płytki z wzorem marmuru, które wciąż są modne. Najlepiej prezentują się te wielkoformatowe. Co wybrać na ścianę do kuchni w 2021 roku? Możesz zdecydować się na płytki w różnych kształtach i kolorach. Bardzo modnym wyborem będą płytki Zellige, czyli szkliwione marokańskie kafle z efektownym połyskiem. Ciekawym akcentem w kuchni mogą być też płytki kwadratowe z kontrastującą fugą, a także płytki typu chevron. Istotne znaczenie w zakresie wzorniczym ma sposób układania płytek. Najmodniejsze jest obecnie układanie płytek w równych rzędach – w pionie lub poziomie.

 

nowoczesne meble kuchenne 


Sprzęty AGD w kuchni a trendy

W aranżacji modnej kuchni nie może zabraknąć nowoczesnych sprzętów AGD do zabudowy. Biorąc pod uwagę, że współczesne trendy wnętrzarskie koncentrują się na łączeniu dopracowanej estetyki z funkcjonalnością to dobór nowoczesnych sprzętów AGD jest kluczowy. Innowacyjne technologie mają nam bowiem usprawniać wykonywanie prac kuchennych i skracać czas poświęcany na nie. Pod względem estetycznym dobrym wyborem będą urządzenia utrzymane w kolorze srebrnym lub czarnym, które świetnie komponują się z minimalistyczną zabudową. Sprzęty takie jak zmywarka czy lodówka można ukryć za frontami szafek kuchennych, tak aby optymalnie komponowały się z całą zabudową.

 

meble kuchenne na wymiar 


Kuchnie otwarte z wyspą

Trendem, który zdecydowanie nie przemija jest otwarty układ kuchni łączonej z salonem. Także wyspy kuchenne powróciły do mody wnętrzarskiej ze szczególnym impetem. Dlatego planując nową aranżację, warto wygospodarować miejsce na wyspę. Stanie się ona prawdziwym centrum dowodzenia życia rodzinnego w kuchni, a także pozwoli zwiększyć powierzchnię użytkową w pomieszczeniu. Wyspa kuchenna z powodzeniem może zastąpić stół i odciążyć blat kuchenny, a dzięki zamontowanym w podstawie szufladom zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania. W wyspie kuchennej można również zamontować sprzęty takie jakie zlewozmywak, zmywarka, czy też płyta grzewcza. Najnowsze trendy wskazują, że w kuchniach znajdą się wyspy o prostej, eleganckiej formie, które współgrają ze stylem zabudowy meblowej.

Produkty powiązane z wpisem

/poznaj-najwazniejsze-trendy-kuchenne-2021-n-594.html