Wybieramy idealny materac dla nastolatka

Materac dla nastolatka musi zapewnić mu nie tylko komfort podczas snu, ale także zadbać o zdrowy kręgosłup i zapobiegać wadom postawy. Należy bowiem pamiętać, że kręgosłup nastolatka wciąż się rozwija i potrzebuje odpowiedniego podparcia. Takie właściwości wykazują materace wykonane z nowoczesnych pianek Visco i pianek wysokoelastycznych. Materac dla nastolatka i jego wybór mogą stanowić więc wyzwanie. Dlatego podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca młodzieżowego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wybrać odpowiedni materac młodzieżowy?
  • Czy są materace, które "rosną" z dzieckiem?
  • Które rodzaje materaców są odpowiednie dla nastolatka?

Idealny materac młodzieżowy – czyli jaki?

Podczas wybierania materaca dla nastolatka najważniejszy jest dobór takich właściwości konkretnego modelu, aby był on dopasowany do potrzeb młodego organizmu, który wciąż jeszcze się rozwija. Ponadto wraz z wiekiem dziecka potrzeby te ulegają zmianie przez intensywny wzrost ciała. Dlatego wybierając materac dla nastolatka trzeba zwracać uwagę na inne kwestie niż w przypadku zakupu danego modelu dla osoby dorosłej lub schorowanej. Dobrze dobrany materac będzie wspierać rozwój fizyczny nastolatka na każdym etapie. W związku z tym należy zatroszczyć się o to, aby pozycja w której nastolatek śpi była prawidłowa, twardość podłoża odpowiadała wadze jego ciała oraz preferencjom w zakresie komfortu, a wkład materaca zapewniał higieniczne warunki.

 

 materac młodzieżowy


Materac dopasowujący się do ciała

Każdy z nas oczekuje, że dobry materac zapewni zdrowy, ale i komfortowy sen. Dotyczy to również młodzieży. Nastolatki często prowadzoną intensywne i aktywne życie na co dzień, mają wiele stresu w szkole, więc potrzebują odpowiednich warunków do regeneracji organizmu nocą. Dodatkowo narażeni są na niekorzystny wpływ światła niebieskiego emitowanego przez ekrany nawet w łóżku chwilę przed zaśnięciem. A to może wpływać na trudności z zasypianiem i efektywnym wypoczynkiem, a nawet prowadzić do bezsenności. Istotne jest więc zapewnienie najwyższej klasy komfortu za sprawą dobrze dobranego materaca. Idealnym rozwiązaniem jest materac z pianki wysokoelastycznej HR lub Flexifoam. Takie materace mają szczególną właściwość dostosowywania się do ciała użytkownika i są idealne dla osób, które często zmieniają pozycje podczas snu. Ponadto zaletą jest również to, że wraz z gwałtownym wzrostem wagi i wzrostu nastolatka nie tracą one swoich właściwości i są optymalnie przewiewne. Jest to bardzo istotny czynnik, ponieważ gdy masa i wzrost nastolatka wzrasta, zwiększa się także wrażenie miękkości materaca i ciało się w nim zbytnio zapada. A to znacząco przekłada się na pozycję kręgosłupa podczas snu oraz to czy jest on dobrze podpierany.

 

 materac dla nastolatka


Materac, który „rośnie” z dzieckiem

Wybierając materac młodzieżowy trzeba pamiętać, że nastolatkowie bardzo szybko rosną. W związku z tym zmienia się ich rozłożenie ciężaru ciała pod względem długości materaca. Dlatego najlepszym wyjściem będzie zakup materaca, który posiada siedem stref twardości. W ten sposób zapewnimy stabilne podparcie całego ciała bez względu na zmieniające się jego wymiary i ciężar. W miarę wzrostu nastolatek wciąż będzie odczuwał ten sam stopień komfortu, jak na początku użytkowania podłoża. Biodra oraz barki potrzebują mocniejszego wsparcia niż głowa, szyja czy łydki. Dlatego, gdy zwiększy się wzrost dziecka, wtedy te części ciała będą znajdować się w innych punktach materaca. Materace posiadające aż 7 stref twardości będą więc dopasowywać się do zmian wzrostu użytkownika i nadal odpowiednio spełniać swoją funkcję. Ponadto wspierają one także stopy i lędźwie, tak aby ciało rozłożyło się w odpowiedniej pozycji na łóżku, a mięśnie mogły się odprężyć, co zapewni optymalną regenerację ciała podczas snu.

/wybieramy-idealny-materac-dla-nastolatka-n-587.html