Gazetka 6/2021

Zalety paneli tapicerowanych – dlaczego warto je wybrać?

Panele tapicerowane stały się aktualnie bezsprzecznym hitem wnętrzarskim, co wynika z ich licznych zalet zarówno użytkowych, jak i dekoracyjnych. Na to, czy wnętrze będzie modne i zarazem komfortowe wpływ ma wiele czynników. Dlatego poszczególne elementy wyposażenia warto wybierać ze szczególnym rozmysłem. Panele dekoracyjne na ściany będą tu doskonałym sposobem na to, aby uzyskać dwa cele jednocześnie – komfort i dopracowaną estetykę dowolnych aranżacji. Jakie jeszcze są ich zalety?

1. Izolacja ściany

Pod względem użytkowym istotną zaletą paneli dekoracyjnych jest ich zdolność izolacji przed uczuciem chłodu odczuwalnego od ściany. Z tego właśnie powodu często stosowane są jako wezgłowie łóżka. Zastosowane w sypialni lub pokoju dziecięcym na ścianie przy łóżku zapewniają przyjemne ciepło podczas snu, ale mogą również posłużyć za wygodne oparcie oraz chronić najmłodszych przed urazami podczas zabaw.

2. Dają efekt przytulności

Panele dekoracyjne na ścianę wizualnie ocieplają aranżacje i wypełniają je przytulną atmosferą. Wystarczy odpowiednio dobrać ich kolorystkę do przyjętego stylu przewodniego i wyposażenia wnętrza. W ten sposób można uzyskać nie tylko oryginalny efekt, ale i ciekawie skomponować ten dekor z resztą wystroju.

 

panele tapicerowane na ścianę 


3. Tłumią dźwięki

Panele tapicerowane wykonane są z podłoża, pianki oraz tapicerki, dzięki czemu ściany nimi pokryte pełnią również rolę akustycznej bariery. Tłumią więc pochodzące z zewnątrz dźwięki i usuwają nieprzyjemny pogłos. Będą dobrym rozwiązaniem na przykład między pokojem dziennym a sypialnią dziecka.

4. Są niebanalną dekoracją wnętrza

Panele tapicerowane na ścianę pełnią we wnętrzach istotną rolę dekoracyjną. Pięknie urozmaicą każde wnętrze, podkreślając jego styl i wzorniczy charakter. Nowoczesne modele paneli na ścianę umożliwiają stworzenie różnorodnych kombinacji, a ich kolory i różnorodne kształty można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc ciekawe kompozycje wzornicze.

 

panele dekoracyjne 


5. Pasują do różnych typów pomieszczeń

Panele ścienne tapicerowane mają bardzo uniwersalny charakter wzorniczy i użytkowy. Nie tylko dobrze wkomponowują się w dowolny styl wnętrzarski i wyposażenie wnętrz, ale i pasują do każdego typu pomieszczeń. Z powodzeniem można je zastosować w sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcym, jak i w salonie jako dekor ściany nad kanapą.

Zalet paneli tapicerowanych jest naprawdę sporo. To właśnie czyni je atrakcyjnym elementem wyposażenia poszczególnych aranżacji wnętrzarskich. Walorem jest również duży wybór wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów. Dzięki temu każdy może wybrać kompozycje odpowiadające konkretnym gustom i potrzebom danych wnętrz.

/zalety-paneli-tapicerowanych-%E2%80%93-dlaczego-warto-je-wybrac--n-569.html