7 pomysłów na udekorowanie ściany w pokoju biurowym

Niezależnie od tego, czy jesteś urzędnikiem, architektem czy programistą, codziennie spędzasz za biurkiem minimum 8 godzin. To aż ⅓ doby! Spraw więc, by czas mijał Ci w jak najbardziej sprzyjających warunkach. Oprócz ergonomicznego krzesła i odpowiednio dopasowanego biurka, zadbaj o wystrój pokoju. Praca stanie się przyjemniejsza, a Twoje biuro – bardziej profesjonalne.

Ściany w pokoju biurowym eksperta

Co zrobić, by Twoi klienci już od progu poczuli, że odwiedzają prawdziwego profesjonalistę? Jak dać im do zrozumienia, że cały czas poszerzasz swoje kwalifikacje i naprawdę dobrze znasz się na swojej pracy? Zrób to subtelnie – odpowiednio udekoruj ściany w pokoju biurowym.
 

Wisząca półka z książkami i branżowymi czasopismami

Jedną z bardziej efektownych, a zarazem profesjonalnych, ozdób ściennych jest… wisząca półka! Możesz wybrać jedną, albo zamontować kilka niewielkich mebli tak, aby stworzyły ciekawą kompozycję na ścianie. Następnie ustaw na nich książki lub czasopisma branżowe. Wybierz napisane przez autorytety w Twojej dziedzinie publikacje, do których sam często zaglądasz. Książkom może towarzyszyć ciekawa podpórka, związana z Twoim zawodem. Taka ozdoba zabezpieczy tomy przed upadkiem, a jednocześnie doda całej aranżacji charakteru.

Półka z książkami spełni 2 ważne zadania: każdy z Twoich gości zwróci na nią uwagę i poczuje, że naprawdę rozmawia z ekspertem. Ty z kolei zawsze będziesz mieć pod ręką książkę lub czasopismo, do którego możesz sięgnąć w chwili niepewności.


WARTO WIEDZIEĆ!

Półka z książkami jako dekoracja ściany w pokoju biurowym najlepiej sprawdzi się w zawodach wymagających wiedzy i „twardych” kompetencji. Postaw na nią, jeśli jesteś księgowym, lekarzem albo wykonujesz któryś z zawodów prawniczych.
 

Opraw w ramki dyplomy i certyfikaty!

Drugi sposób na podkreślenie Twoich kompetencji i kwalifikacji zawodowych to oprawienie w ramki dyplomów i certyfikatów. Mogą to być dokumenty potwierdzające ukończenie przez Ciebie prestiżowej uczelni albo zdobycie dodatkowych uprawnień.
Starannie wybierz świadectwa, którymi zamierzasz udekorować ściany w pokoju biurowym. Niech rzeczywiście świadczą o Tobie jak najlepiej! Postaw na takie, które:

  • są podpisane przez autorytet w Twojej branży,
  • odbyły się w renomowanym ośrodku,
  • potwierdzają zdobycie przez Ciebie rzadkich, lecz pożądanych kwalifikacji.

Pomysły na dekoracje ścienne dla pracowników branży kreatywnych

Jesteś marketingowcem, specjalistą od social mediów albo projektantem? W takim razie Twoich klientów, bardziej niż ukończone przez Ciebie szkolenia, może interesować sposób, w jaki pracujesz. Ważne będzie dla nich to, czy jesteś kreatywny, działasz szybko i nie boisz się sięgać po nieszablonowe rozwiązania. Swoje kompetencje udowodnij im już od pierwszych chwil spotkania! Wykorzystaj do tego ściany w pokoju biurowym.

Tapety i naklejki ścienne w przestrzeni biurowej

W pracowni kreatywnego projektanta albo redaktora mogą pojawić się nieszablonowe dekoracje ścienne – również takie, które w pierwszej chwili nie wydają się odpowiednie do przestrzeni biurowej. Postaw np. na pas przyciągającej uwagę tapety! Wybierz motyw korespondujący z Twoim zawodem. Jeśli np. zajmujesz się projektowaniem ubrań dla kobiet, zdecyduj się na tapetę w kolorowe kwiaty. Redagujesz czasopisma? Postaw na tapetę z motywem książek albo tematów, które najbardziej Cię interesują!
Zamiast tapety możesz także zdecydować się na naklejki ścienne. Jeśli wybierzesz propozycje w stonowanym kolorze (np. czerni lub złocie), stworzysz efektowną, a zarazem elegancką ozdobę ściany!

A może plakaty?

Tę samą rolę co tapety i naklejki ścienne mogą spełnić również plakaty! Przy ich wyborze ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia oraz… typ klientów, których obsługujesz! Jeśli pracujesz z przedstawicielami poważnych, szanowanych zawodów, lepiej wybierz stonowane w formie plakaty. Dobrze będą wyglądały np. abstrakcyjne kompozycje wzbogacone o złocone elementy. Jeśli natomiast Twoi klienci to głównie pasjonaci obracający się w branży rozrywkowej, zaimponuj im swoją osobowością. Wybierz plakaty ze scenami z ulubionego filmu, lektury albo związane z Twoim hobby.
 

WARTO WIEDZIEĆ! Zamiast plakatów na ścianach w pokoju biurowym możesz także powiesić ulubione zdjęcia. Pamiętaj jednak, że wciąż jesteś w miejscu pracy – zdecyduj się więc raczej na krajobrazy, a nie zdjęcia przedstawiające członków Twojej rodziny. Zwłaszcza, jeśli planujesz wydrukować je w dużym formacie!

Dekoracje, dzięki którym poczujesz się jak w domu

Nie każda praca biurowa wiąże się z przyjmowaniem klientów. Być może przez cały dzień Twoim jedynym towarzystwem są koledzy z zespołu, z którymi dzielisz pokój. W takim razie masz znacznie więcej możliwości, aby w pracy poczuć się równie komfortowo, jak w domu! Ściany w pokoju biurowym przyozdób ulubionymi roślinami w kolorowych doniczkach. Ciekawie będą też wyglądały takie dekoracje jak np. wykonane z metalu inspirujące sentencje zawieszone tuż obok Twojego biurka. Zanim jednak zdecydujesz się przynieść je do biura i zainstalować na ścianie, zapytaj współpracowników co sądzą o Twoim pomyśle. Pamiętaj, że dekoracja ścian w pokoju biurowym ma poprawić Twój komfort pracy, a nie stać się kością niezgody pomiędzy Wami!

O autorze

Miłośniczka pięknych wnętrz, oryginalnych dekoracji oraz nowoczesnej stylistyki. Z przyjemnością śledzi najnowsze trendy, a potem stara się prezentować je w lekki i przystępny sposób. Dzięki temu łączy pracę z prawdziwą pasją.

Powiązane wpisy