• Inspiracje

zaktualizowano

Biała cegła na ścianie — pomysły na aranżację wnętrz

Biała cegła na ścianie to ciekawa alternatywa dla standardowych rozwiązań, takich jak farby i tapety. Jej nierówna struktura nadaje wnętrzom wyjątkowy klimat. Zastanawiasz się, jak stworzyć z cegłą modną aranżację pokoju dziennego oraz innych domowych pomieszczeń? Możesz liczyć na nasze podpowiedzi!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto skusić się na wystrój z białą cegłą na ścianie?
  • Które miejsca w salonie opłaca się udekorować w ten sposób?
  • Jak wykorzystać ścianę z białej cegły w kuchni, by podnieść jej walory?
  • Czy ceglana ściana w przedpokoju to dobry pomysł?

Wystrój z białą cegłą na ścianie — do jakich wnętrz i stylistyk pasuje?

Czerwona cegła ma dużo wyrazu, a przez to może działać na wnętrza przytłaczająco. Biel łagodzi surowość cegły, ale nie tuszuje jej ciekawej faktury. A ona jest w stanie zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia. 

Dlaczego warto rozważyć włączenie do aranżacji białej cegły na ścianie? Zaskakująca, ale zdecydowanie na plus jest jej duża uniwersalność oraz plastyczność. W zależności od tego, z jakimi meblami i dodatkami ją połączysz, uzyskasz zupełnie odmienny efekt.

Biała cegła w aranżacji salonu
Nowoczesny narożnik Selva L

Biała cegła na ścianie dobrze wpasuje się w wystrój:

  • minimalistyczny,
  • skandynawski,
  • rustykalny,
  • industrialny,
  • retro,
  • a nawet klasyczny.

Możesz umieścić białą cegłę na ścianie w salonie, kuchni, a nawet w przedpokoju.

Ważne! Kluczem do stworzenia udanej aranżacji z tym szlachetnym materiałem jest prostota i umiar, by nie zgubił się w natłoku wzorów oraz kolorów.

Biała cegła na ścianie w salonie — jak ją zaaranżować?

Biała cegła na ścianie w salonie pomoże Ci wprowadzić nieco urozmaicenia do jego przestrzeni. Trzeba jednak wiedzieć, w którym miejscu wyeksponować ten naturalny surowiec, by nie zmarnować jego potencjału.

Biała cegła na ścianie z telewizorem

Aranżacja Twojego salonu jest nastawiona na relaks? Ważnym jej elementem jest komplet wypoczynkowy oraz umiejscowiony naprzeciw niego telewizor? Domownicy będą często spoglądali w jego stronę. Biała cegła na ścianie z telewizorem nie umknie uwadze ich, ani Twoich gości.

Biała cegła na ścianie za telewizorem
Zestaw Hektor I Antracyt

Za telewizorem wskazane jest spokojne tło, które nie będzie męczyło oczu, jak również utrudniało oglądania telewizji. Cegła w kolorze białym świetnie wpisuje się w te kryteria. Jednocześnie stanowi dużo ciekawszą opcję, niż gładka ściana pomalowaną farbą.

Biała cegła na ścianie z telewizorem wymaga subtelnego przystrojenia. Gwarantuje je stylowa szafka RTV, która pomoże Ci ukryć przewody, będzie oparciem dla telewizora, a jednocześnie wypełni trochę tę przestrzeń.

Biała cegła na ścianie za kanapą

W pokoju dziennym cegła świetnie prezentuje się na ścianie za kanapą. Takie tło wysunie strefę wypoczynkową na pierwszy plan w aranżacji pokoju, a wraz z nim wybrany przez Ciebie mebel. Jego forma powinna być raczej prosta, minimalistyczna. Jeśli chodzi o kolor sofy lub narożnika, masz dużą dowolność wyboru.

Ważne! Postaraj się o dobre oświetlenie białej cegły na ścianie w salonie. W ten sposób podkreślisz jej kształt oraz fakturę. Pomogą Ci w tym reflektorki na szynie, których ustawienie można dopasować do własnych potrzeb.

Biała cegła na ścianie w kuchni

Wiele osób uważa, że biała cegła na ścianach w kuchni nie ma prawa bytu. Tymczasem jest wprost przeciwnie! 

Ceglana powierzchnia w tym kolorze sprawi, że Twoje wnętrze będzie wydawało się większe. Trzeba ją tylko właściwie zaimpregnować lub wybrać płytki imitujące jej wygląd.

Biała cegła na ścianie w kuchni
Kuchnia Kammono Komplet 6

Białą cegłę na ścianie w kuchni można zestawić z meblami o jasnym zabarwieniu. Przytulność wprowadzą do niej moduły łączące biel z dekorem drewna uzupełnione o czarne dodatki.

Gdzie warto zaplanować białą cegłę na ścianach w kuchni? Może to być przestrzeń między górnymi szafkami i blatem. Z pomocą cegły możesz zaakcentować jedną z kilku stref funkcjonalnych w tym wnętrzu np. zapasów lub zmywania.

Biała cegła na ścianie w przedpokoju

Gdy zastosujesz białą cegłę na ścianie w przedpokoju, dodasz mu charakteru. Największe wyzwanie podczas aranżowania tego wnętrza stanowi jego nierzadko mocno ograniczony metraż wymuszający dużą oszczędność przy jego meblowaniu.

Warto wiedzieć! Biała cegła na ścianie w przedpokoju pozwoli Ci zwalczyć w nim wrażenie pustki, bez zajmowania cennego miejsca na podłodze. 

Ceglane wykończenie ściany świetnie sprawdzi się jako tło, na którym można wyeksponować elegancką konsolę. Motyw białej cegły na ścianie stworzy udany duet z ławką pokrytą miękką tapicerką. Kontrasty mają moc przyciągania spojrzeń! Być może zainteresuje Cię artykuł: „Jak wykorzystać kamień naturalny w salonie?„.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

0 z 0 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Pietras

Małgorzata Pietras

Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat możliwości, jakie daje aranżacja wnętrz w aspekcie dopasowania funkcjonalności oraz estetyki domowych przestrzeni, do posiadanych potrzeb.

Podobne artykuły