• Pokój dziecięcy
  • Poradnik

zaktualizowano

Dlaczego dzieci chcą mieć ten mebel w swoim pokoju?

Czy istnieją meble, które jednocześnie sprawdzą się jako dziecięce zabawki? Oczywiście! Jednym z nich jest łóżko wyposażone w tablicę suchościeralną. Taki element wyposażenia pokoju dziecięcego na pewno spodoba się wszystkim maluchom. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym meblu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego dzieciom tak bardzo podoba się łóżko z tablicą suchościeralną?
  • Jak wybrać bezpieczne i komfortowe łóżko dla dziecka?
  • Na jakie dodatki postawić, aby stworzyć funkcjonalny kącik dla małego artysty?

Frajda nie tylko w nocy!

Łóżko wyposażone w tablicę suchościeralną to mebel, który dzieci pokochają zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. W nocy łóżko zapewni maluchom zdrowy, spokojny sen. W ciągu dnia stanie się z kolei często wykorzystywaną zabawką! Wszystko dzięki tablicy umieszczonej na jednej ze ścianek łóżka.

Łóżko piętrowe z tablicą suchościeralną Amely

Pomysłowy mebel docenią także dorośli – zwłaszcza, jeśli urządzają dla pociechy niewielki pokój dziecięcy. W takim wnętrzu trudno pomieścić wszystkie zabawki, a na dodatek znaleźć miejsce, w którym dziecko będzie mogło realizować się artystycznie. Tablica suchościeralna na łóżku rozwiązuje ten problem – teraz maluch będzie mógł rysować w każdej chwili. I to bez konieczności zakupu ryzy papieru!

Kiedy najbardziej sprawdzi się łóżko z tablicą suchościeralną?

  • Mebel pokochają dzieciaki, które lubią rysować! Tablica zwykle umieszczona jest dość nisko, więc skorzysta z niej zarówno roczny maluszek, jak i starszy przedszkolak.
  • Tablicę suchościeralną na łóżku dzieciaki wykorzystają rysując pojedynczo, ale też bawiąc się większą grupą. Kiedy Twoje dziecko odwiedzą koledzy, mogą wspólnie stworzyć wyjątkowy, kolorowy rysunek albo zagrać w kalambury. Tablica sprawdzi się w obydwu przypadkach!
  • Z tablicy na łóżku możesz także skorzystać, jeśli Twój maluch boi się ciemności i czających się w niej potworów. W ciągu dnia wspólnie narysujcie na niej pułapkę, w którą wpadnie potwór albo „obrońcę” Twojego dziecka. Może to być policjant, ogromny niedźwiedź z groźną miną albo ulubiony superbohater pociechy!

Warto wiedzieć!

Starszy przedszkolak i uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej również mogą korzystać z tablicy suchościeralnej. Wspólnie z dzieckiem ćwiczcie na niej proste działania matematyczne oraz pisanie pierwszych liter i całych wyrazów!

Stylowy i funkcjonalny pokój dziecięcy

Tablica suchościeralna może znaleźć się na łóżkach o różnej długości i kolorze. Warto więc, abyś podczas wyboru konkretnego modelu mebla, kierował się również innymi jego cechami. Najważniejszymi z nich są: funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

Łóżko parterowe z tablicą suchościeralną Amely

Łóżko do pokoju dziecięcego musi być dostosowane do wieku Twojej pociechy. Jeśli śpi na nim maluch w wieku 2-3 lat, dobrze jest, aby wciąż przynajmniej część łóżka była zabezpieczona barierką. Dzięki temu Twoje dziecko będzie bezpieczne w nocy i nie spadnie na podłogę nawet, jeśli zwykle intensywnie wierci się w czasie snu. Dobrze też zwrócić uwagę na wysokość mebla – powinna być tak dobrana, aby maluch wygodnie wszedł do łóżka (i oczywiście mógł bez przeszkód korzystać z umieszczonej na nim tablicy!).

Zanim zakupisz łóżko z tablicą suchościeralną i wstawisz je do pokoju dziecięcego, sprawdź też, czy mebel ma wszystkie ważne atesty. Dowiedz się, z jakiego materiału został wykonany i jakich farb użyto, aby pomalować jego powierzchnię.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, są szuflady pod łóżkiem! Pozwolą Ci one zyskać dodatkowe miejsce na skarby Twojego dziecka – pomieszczą ubrania na kolejny sezon albo rzadziej używane zabawki i gry. Ważne jest tylko, aby system ich wyciągania był jak najprostszy i najbardziej wygodny! Wówczas Twój 6-7–latek z łatwością będzie mógł korzystać z niego samodzielnie. A to sprawi, że mebel wyda mu się jeszcze bardziej atrakcyjny!

Warto wiedzieć!

Łóżko do pokoju dziecięcego nie musi być utrzymane w stonowanych kolorach. Choć większość rodziców wybiera meble w barwach jasnego drewna, szarości albo bieli, nie są to jedyne opcje. Jeśli chcesz sprawić prawdziwą radość swojej pociesze, niech kolor łóżka będzie zgodny z jej zainteresowaniami albo stylem, w jakim urządzony jest pokój. Mała królewna może pokochać różowe łóżko, a przyszły piłkarz – mebel zielony jak murawa na boisku!

Dodatki, w które warto się zaopatrzyć

Kiedy spełniasz dziecięce marzenie i wybierasz do pokoju pociechy łóżko z tablicą suchościeralną, nie zapomnij o praktycznych dodatkach! Jakich? Najważniejszym są oczywiście markery, którymi będzie można pisać po tablicy! Najlepiej od razu zamówić ich większą ilość (w różnych kolorach).

Łóżko dziecięce parterowe wysuwane Amely

Dobrze też, aby na łóżku (albo tuż przy nim) znalazło się miejsce, w którym ułożysz pisaki do tablicy. W małym pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się w tej roli organizer na łóżko! Kilka przegródek ułatwi ułożenie markerów zgodnie z kolorami, dzięki czemu dziecku łatwiej będzie utrzymać porządek i rysować.

W większym pokoju obok łóżka możesz umieścić niewielką komodę albo regał na materiały plastyczne. Swoje miejsce znajdą na nim nie tylko markery do tablicy, ale również takie przybory jak plastelina, farby, kolorowe papiery i bibuła. Taki kącik artystyczny na pewno zrobi wrażenie na niejednym maluchu i zachęci go do tworzenia nowych dzieł, łączenia różnych materiałów oraz eksperymentowania!

Łóżko z tablicą suchościeralną to marzenie wielu dzieci. Taki mebel jest nie tylko wygodnym miejscem do odpoczynku. Świetnie sprawdza się również w ciągu dnia jako ulubiona zabawka edukacyjna. Rysowanie rozwija przecież zdolności manualne (jest bardzo dobrym ćwiczeniem małej motoryki), pobudza wyobraźnię oraz ćwiczy dokładność, precyzję i cierpliwość. Warto więc postawić w pokoju dziecka na coś więcej niż zwykły mebel!

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Agata Lazar

Agata Lazar

Miłośniczka pięknych wnętrz, oryginalnych dekoracji oraz nowoczesnej stylistyki. Z przyjemnością śledzi najnowsze trendy, a potem stara się prezentować je w lekki i przystępny sposób. Dzięki temu łączy pracę z prawdziwą pasją.

Podobne artykuły