Dlaczego dzieci uwielbiają łóżka piętrowe?

Czy znasz malucha, który nie marzyłby o tym, aby w jego pokoju pojawiło się łóżko piętrowe? No właśnie! Co takiego mają w sobie te wyjątkowe meble, że jak magnez przyciągają uwagę dzieciaków? Kiedy chwilę się nad tym zastanowisz, na pewno znajdziesz wiele powodów! W tym i takie, które również Ciebie mogą przekonać do zakupu łóżek piętrowych do pokoju dziecięcego!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego łóżka piętrowe spodobają się nie tylko rodzeństwom, ale również jedynakom?
  • Do czego może posłużyć przestrzeń na piętrze łóżka?
  • Dlaczego spanie na wysokości jest marzeniem większości dzieciaków?
  • Czy łóżka piętrowe są dobrym pomysłem do dziecięcych sypialni każdego rozmiaru?

Baza pod łóżkiem – idealne rozwiązanie do pokoju jedynaka

Czy wiesz, że wstawienie do pokoju dziecięcego łóżka piętrowego możesz rozważać nawet, jeśli jesteś rodzicem jedynaka? Takie rozwiązanie ma wiele zalet! Przede wszystkim: unikniesz dziecięcych kłótni o to, kto powinien spać na górnym poziomie łóżka. Wiadomo przecież, że zajmie je Twoja pociecha! Zaszalej więc i wybierz dla niej mebel, który poza klasyczną drabinką do wejścia na górny poziom ma zamontowaną również… zjeżdżalnię! Korzystanie z niej każdego ranka sprawi, że Twoje dziecko będzie wstawało chętniej – i w dużo lepszym humorze!

https://www.meble-bogart.pl/uploads/products_clear/46998/lozo-antresola-sewn-zp-005-certyfikat-21261.jpg

A na dolnym poziomie? Wspólnie z dzieckiem zastanówcie się, a potem zaaranżujcie pozostałą przestrzeń! 

Miejsce, które w pokoju rodzeństwa zajmowałby niższy poziom łóżka jest wyjątkowo atrakcyjne:

  • W małym pokoju starszego dziecka może znaleźć się tam kącik do nauki. 
  • Młodsze dzieci ucieszą się, gdy niższe poziomy ich łóżek piętrowych przemienią się w niepowtarzalną tajną bazę! Wystarczy kilka detali: duże poduchy do siedzenia, miękki koc i girlanda z ledowych lampek do umieszczenia na ścianie. Teraz wystarczy tylko zakryć tekstylną zasłonką przygotowaną przestrzeń! Tajne miejsce odpoczynku i spotkań z kolegami gotowe!
  • Dolny poziom łóżka piętrowego może wreszcie stać się miejscem, w którym dziecko będzie mogło przechowywać swoje skarby. W pokoju malucha przestrzeń wypełnij niskimi kontenerami i półeczkami na zabawki. We wnętrzu, które należy do starszaka taka przestrzeń może posłużyć jako skład książek, gier albo ubrań. Koniecznie pamiętaj, aby powstałą w ten sposób dodatkową „szafę” również ukryć za zasłonką – pokój będzie prezentował się bardziej estetycznie.

https://www.meble-bogart.pl/uploads/webp/products_clear/39144/lozko-pietrowe-domek-z-drabinka-na-boku-hania-ii54011.webp

Zabawy na wysokościach

Stworzenie niepowtarzalnej bazy to nie jedyna przyczyna, dla której łóżko piętrowe ucieszyłoby Twoje dzieci. Równie ważnym powodem jest fakt, że piętro daje zupełnie nowe możliwości zabawy! W ciągu dnia będzie przecież idealną rakietą, statkiem, piętrowym autobusem albo jeepem podczas przeprawy przez dżunglę! Może też stać się miejscem spotkań detektywów albo twierdzą dzielnych rycerzy – wystarczy nad górnym poziomem rozłożyć tunel do zabawy dla dzieci! Co jeszcze? Twoje pociechy na pewno w kilka chwil znajdą przynajmniej kilka odpowiedzi na to pytanie!

WARTO WIEDZIEĆ! Aby zarówno sen, jak i zabawa, na górnym poziomie łóżka były bezpieczne, zwróć uwagę na kilka elementów. Kupując łóżka piętrowe sprawdzaj wysokość barierek czy szerokości pomiędzy ich szczebelkami. Przemyśl także, czy lepiej, aby Twoje dziecko wchodziło na górę po wąskiej drabince, czy szerokich schodkach, w jakie wyposażone są niektóre modele.

Super gratka: spanie na wysokości!

Dlaczego jeszcze Twoje dziecko pokocha łóżka piętrowe? Nie można nie wspomnieć o przyjemności, jaką dzieciom daje spanie tuż pod sufitem: im wyżej, tym lepiej! Odmienną perspektywę docenią zwłaszcza młodsze dzieciaki. Zwykle najmniejsze w rodzinie, nagle mogą spojrzeć na mamę i tatę z góry! Co więcej, spanie na wysokości pozwala im poczuć się dojrzalszymi. Nie korzystają już z łóżeczka dla maluszków, ale miejsca dostępnego tylko dla odpowiedzialnych starszaków. A to na pewno zwiększy wiarę we własne możliwości i umocni pewność siebie Twojego dziecka.

WAŻNE! Wielu rodziców zastanawia się, od jakiego wieku dzieci mogą korzystać z łóżek piętrowych. Producenci większości modeli zalecają zakup tego typu mebli dla dzieciaków, które ukończyły minimum 4-5 lat. Praktyka pokazuje jednak, że ważniejsza niż wiek, jest świadomość dziecka, jak należy zachowywać się na piętrowym łóżku i co może wydarzyć się, jeśli podczas zabawy spróbuje np. zeskoczyć z górnego poziomu.

https://www.meble-bogart.pl/uploads/webp/products_clear/38623/lozko-ada-ii-pietrowe-pp-002-certyfikat21237.webp

Więcej miejsca w pokoju w kilka sekund!

Rodzice dwójki czy trójki pociech na pewno potwierdzą, że zamiana dotychczasowych łóżek na jedno, piętrowe znacznie zwiększa ilość miejsca w  dziecięcej sypialni! A to docenią także same dzieciaki! Odkąd w ich pokoju pojawi się łóżko piętrowe, będą miały więcej miejsca do wspólnych szaleństw. Łatwiej też będzie pomieścić wszystkie zabawki, książki czy opakowania puzzli. Część przedmiotów na pewno zmieści się w organizerach, które możesz umieścić na ściance łóżka. A może zdecydujesz się na mebel z już wbudowanymi schowkami, półkami i przegródkami?

Świetną opcją, która sprawi, że w dziecięcym pokoju stworzysz prawdziwy plac zabaw, są także łóżka z dodatkowym atrakcjami. Może to być np. suchościeralna tablica na bocznej ściance albo wspomniana już zjeżdżalnia.

Łóżka piętrowe od zawsze wzbudzały zainteresowanie dzieci. I nie bez powodu! Takie meble są nie tylko wygodne, ale pobudzają też wyobraźnię najmłodszych, rozwijają ich kreatywność i wyraźnie poprawiają humor. A to tylko niektóre spośród wielu powodów, dla których dzieciaki kochają łóżka piętrowe! Z zalet mebli tego typu korzystają także rodzice. Więcej miejsca w pokojach pociech, sprawia przecież, że dzieci częściej bawią się właśnie w nich, a zabawki rzadziej pojawiają się w salonie czy sypialni dorosłych. Jeśli więc rozważasz zakup łóżka piętrowego, nie wahaj się! Na pewno zadowoleni będą zarówno najmłodsi, jak i starsi domownicy!

O autorze

Miłośniczka pięknych wnętrz, oryginalnych dekoracji oraz nowoczesnej stylistyki. Z przyjemnością śledzi najnowsze trendy, a potem stara się prezentować je w lekki i przystępny sposób. Dzięki temu łączy pracę z prawdziwą pasją.

Powiązane wpisy