• Inspiracje

zaktualizowano

Jakie łóżko kontynentalne wybrać?

Na sen poświęcamy blisko 1/3 naszego życia. Spory wpływ na jego jakość ma odpowiednia aranżacja sypialni. Znakomicie sprawdza się w niej łóżko kontynentalne. Jego kilkuwarstwowa konstrukcja umożliwia pełną regenerację sił, zaś stylowa forma stanowi wspaniałą ozdobę wnętrza.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy wyróżniają się współcześnie produkowane łóżka kontynentalne?
  • Które elementy ich konstrukcji przesądzają o wysokim komforcie ich użytkowania?
  • Dlaczego warto rozważyć włączenie takiego mebla do wystroju sypialni?

Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne nazywane są także hotelowymi (często znajdują się na wyposażeniu luksusowych apartamentów) lub boxspring (od nazwy jednego z elementów ich budowy). Czym różnią się od klasycznych modeli z drewnianą lub tapicerowaną ramą? Mają prawie dwukrotnie większą, niż one wysokość. To rezultat ich nietypowej formy złożonej z kilku warstw. 

Łóżko kontynentalne Rossano wyposażone w wysokie nóżki

Każda z nich jest pokryta tapicerką. To zwiększa nie tylko estetykę wyglądu, lecz również wygodę użytkowania takich posłań. Przyjemniej jest dotknąć ciałem miękkiej tkaniny, niż twardego drewna. Osłonięte kanty sprzyjają zachowaniu bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć!

W większości modeli materac umieszczony jest na wysokości ok. 60-70 cm. To ułatwia wstawanie oraz kładzenie się na nim. Tego typu posłania są szczególnie polecane dla seniorów, kobiet w ciąży, a także osób, którym po prostu lepiej śpi się na większej wysokości.Masywny wygląd łóżek kontynentalnych po części jest zasługą wysokiego wezgłowia, które stanowi ważny komponent ich budowy. Jego obecność docenisz, gdy będziesz relaksować się przed snem, czytając książkę lub oglądając ulubiony serial. Tapicerowany zagłówek zapewni Twoim plecom miękkie i ciepłe oparcie.

Łóżka kontynentalne – jak są zbudowane?

Dostępne modele łóżek kontynentalnych mają zróżnicowaną budowę. W każdym modelu występują 3 podstawowe warstwy: 

  • Boxspring

To skrzynia wykonana z drewna lub płyty meblowej. Wypełniają ją sprężyny bonellowe. Ich szeregowe połączenie sprawia, że współpracują ze sobą powierzchniowo. Pod wpływem nacisku ciała uginają się na większej powierzchni. 

Łóżko kontynentalne elektrycznie sterowane Carlo

Tak skonstruowana podstawa izoluje materac od zimnej podłogi. Stanowi dla niego porządne podparcie oraz przejmuje na siebie wszelkie przeciążenia. Dzięki temu dłużej zachowuje on swoje właściwości.

Możesz postawić na łóżko z materacem wykonanym z pianki lateksowej, wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Dwa pierwsze wpiszą się w potrzeby osób z chorym kręgosłupem i wadami postawy. Ostatni stanowi dobrą propozycję dla tych, którzy chcą im zapobiegać.Materace piankowe zaleca się osobom o niskiej wadze ciała. W pozostałych przypadkach lepiej zdecydować się na model sprężynowy obłożony pianką. Wśród nich bardzo popularne są materace kieszeniowe, gdyż świetnie dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała.

Warto wiedzieć!

Godną uwagi opcję stanowią materace multipocket gwarantujące naprawdę dużą sprężystość punktową oraz materace hybrydowe ze sprężynami kieszeniowymi w spodniej części i pianką termoelastyczną na górze. 

  • Topper (materac nawierzchniowy)

To piankowa nakładka o grubości wynoszącej ok. 3-8 cm. Wyposażona jest w gumki lub suwaki, które zapobiegają jej przemieszczaniu się. Rola toppera sprowadza się do ochrony materaca przed zanieczyszczeniem. Można go szybko zdjąć z łóżka i wyprać, a przez to zachować należytą higienę.

Łóżko kontynentalne elektrycznie sterowane Lenox

Ważne!

Łóżka kontynentalne dwuosobowe mają postać dwóch osobnych posłań zintegrowanych wspólnym wezgłowiem. W ten sposób każdy jego użytkownik może wybrać najlepszy dla siebie materac. Uciążliwe bywa ich „rozjeżdżanie się” w czasie snu. Nie dopuszcza do niego topper rozciągnięty na oba materace.

Nowoczesne łóżka kontynentalne dla wymagających

Wysoki komfort nocnego wypoczynku ma dla Ciebie wartość priorytetową? U nas znajdziesz łóżka kontynentalne sterowane elektrycznie za pomocą pilota. Dogodne jest to, że w dwuosobowych modelach materace wyposażone są w działające niezależnie od siebie mechanizmy. Można wyregulować je tak, by umożliwiały ich użytkownikom przybranie najwygodniejszej w danym momencie pozycji.

Jakie jeszcze argumenty przemawiają za wyborem łóżka kontynentalnego?

Wysokie łóżka kontynentalne są wyjątkowo stabilne i wygodne. Nie narażają stawów na niepotrzebne przeciążenia. Łatwo można je pościelić, gdyż nie trzeba się nad nim nachylać. Zastosowana w nich podwójna amortyzacja w połączeniu z dużą powierzchnią spania zapewnia wytchnienie dla kręgosłupa oraz głęboki, spokojny sen.

Łóżko kontynentalne elektrycznie sterowane Venus

Tak elegancki mebel jest w stanie podnieść prestiż wystroju sypialni. Szeroki wybór struktur i kolorów tkanin tapicerskich pozwala na lepsze dopasowanie go do panującego w niej klimatu. 

Prosta, bardzo gustowna forma łóżek kontynentalnych dobrze odnajdzie się w zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Duży zagłówek ozdobiony przeszyciami będzie stanowił świetne dopełnienie bogatych aranżacji w stylu glamour lub nowojorskim.

Ich masywna bryła najlepiej odnajdzie się w przestronnych pomieszczeniach. W niewielkim wnętrzu tak rozłożysty mebel niestety może zabrać zbyt dużo wolnego miejsca, a przez to obniżyć funkcjonalność jego aranżacji.

Z uwagi na spore gabaryty i znaczną wagę łóżka kontynentalne bywają kłopotliwe podczas zmian wystroju, a także porządków. 

Warto wiedzieć!

Współcześnie produkowane modele często są wyposażone w wysokie nóżki, które zapewniają lepszą wentylację materaca, ułatwiają sprzątanie, a przy okazji korzystnie odchudzają ich pokaźną bryłę. 

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Pietras

Małgorzata Pietras

Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat możliwości, jakie daje aranżacja wnętrz w aspekcie dopasowania funkcjonalności oraz estetyki domowych przestrzeni, do posiadanych potrzeb.

Podobne artykuły