Łóżko domek – hit dziecięcych aranżacji wnętrz!

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju! W ciągu dnia bardzo często staje się przestrzenią do zabawy, a w nocy – miejscem odpoczynku. Jest to także mebel, przy którego wyborze możesz swobodnie puścić wodze fantazji! Zaskocz więc swoją pociechę i spełnij jej marzenie: wstaw do pokoju dziecięcego łóżko domek. Wywołasz uśmiech na dziecięcej buzi i zbudujesz na przyszłość niezwykłe wspomnienia!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zalety łóżka domku w formie antresoli, a jakie – bardziej klasycznego modelu;
  • Jakie łóżko domek dobrać do pokoju małego miłośnika przygód;
  • Czy istnieje jedno łóżko domek dla rodzeństwa;
  • Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka.

Antresola czy parter?

Czy wiesz, że łóżko domek daje Ci wiele możliwości aranżacyjnych? Zanim jednak powiemy o nich coś więcej, odpowiedz sobie na pytanie: czy Twoja pociecha wolałaby spać wysoko, tuż pod sufitem, czy jednak niżej? Która wersja wydałaby się bezpieczniejsza Tobie? Łóżka domki dają możliwość skorzystania z obydwu opcji!

Jeśli Twoje dziecko marzy o łóżku piętrowym, wybierz dla niego model z drabinką! Idealnie sprawdzi się łóżko domek z naturalnego drewna – maluch poczuje się, jakby nocował w domku na drzewie. Przestrzeń pod łóżkiem wspólnie z dzieckiem zagospodarujcie według potrzeb. Może zamienić się ona w „piwnicę” domku, w której znajdzie się dodatkowe miejsce na zabawki i pudła z dziecięcymi skarbami. Jeśli wolicie, zamieńcie powstałą przestrzeń w „salon”, w którym dziecko zacznie przyjmować swoich gości. Wystarczy wsunąć pod łóżko kilka wygodnych poduszek, dodać girlandę świetlną, a całość przesłonić tekstylną zasłonką.

Wolisz, kiedy maluch śpi nieco niżej? W takim razie rozważ bardziej tradycyjne łóżka domki. Możesz wybrać takie z pojemną szufladą wsuwaną pod miejsce do spania albo modele, w których dziecko będzie spało tuż przy podłodze. Obydwie wersje na pewno zachwycą malucha! Jeśli chcesz, do łóżka domku dokup dziecięcy tunel i, zależnie od upodobań pociechy, zamieniaj domek w zamek rycerski, rakietę kosmonauty albo statek piracki!

WARTO WIEDZIEĆ! Belki łóżka domku wykorzystaj jako dodatkowe miejsce w pokoju do umieszczenia ozdób. Możesz zawiesić na nich bawełniane kule świetlne, które odstraszą ciemności albo niewielkie zabawki – będą strzegły spokojnego snu dziecka obawiającego się wieczornych strachów i potworów. Na belce mogą znaleźć się też inne ozdoby, np. papierowe lub materiałowe girlandy z lubianymi przez dziecko motywami.

Tipi w pokoju małego podróżnika

Drugie imię Twojego dziecka to przygoda? Maluch nie usiedzi w miejscu, wszędzie go pełno, a najbardziej na świecie kocha podróże i poznawanie nowych miejsc? W jego pokoju również sprawdzi się łóżko domek! Jednak, zamiast tradycyjnego modelu, zdecydujcie się na… łóżko Tipi! Takie łóżko, nawiązujące wyglądem do mieszkania Indian, pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Kto wie jaką kolejną podróż zaplanujecie w nim podczas wspólnych wieczornych rozmów?

WARTO WIEDZIEĆ! Jeśli Twoje dziecko jest fanem historii oraz opowieści o królach, księżniczkach i rycerzach, zamiast tipi w jego pokoju może pojawić się łóżko domek przypominające prawdziwy zamek!

Piętrowe łóżko domek do pokoju rodzeństwa

Czy wiesz, że istnieją łóżka domki, w których spać może 2 dzieciaków? Takie łóżka to po prostu odpowiednio wykończone łóżka piętrowe! Dają dzieciom podwójną frajdę: możliwość spania na różnych poziomach oraz ciekawy wygląd. Dzięki takiemu meblowi, na którym zmieści się rodzeństwo, w pokoju pozostanie także więcej miejsca na wspólne zabawy! Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na model z umieszczonymi na dole dodatkowymi szufladami, zyskasz miejsce na zabawki albo sezonowe ubrania pociech.

Jak wybrać domek idealny?

Łóżko domek to dobry pomysł do pokoju każdego malucha. 

Abyś jego wyborem był równie zachwycony, jak Twój kilkulatek, weź pod uwagę najważniejsze kwestie:

  • Z jakiego materiału zostało wykonane łóżko? Bardzo dobrze sprawdzają się meble z naturalnego drewna – są solidne i bezpieczne. Z łatwością połączysz je też z większością kolorów i stylów, które pojawią się w dziecięcym pokoju.
  • Przemyśl kolor łóżka domku. Rodzice do pokoi maluchów bardzo często decydują się na wybór mebli pastelowych lub utrzymanych w jasnych, neutralnych barwach – takich jak szarość albo złamana biel. Zanim zakupisz wybrany model łóżka, sprawdź jednak, czy mebel został pomalowany atestowaną, bezpieczną dla dziecka farbą. Pamiętaj też, że jeśli zdecydujesz się na łóżko w kolorze białym, po pewnym czasie zacznie ono żółknąć. To zupełnie naturalny proces!
  • Kolejna kwestia, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo Twojego dziecka. Szczególnie ważne jest dokładne sprawdzenie sposobu wykonania mebla piętrowego lub takiego, w którym dziecko śpi na podwyższeniu. Dokładnie przyjrzyj się więc jak zamocowane są barierki, jaką mają wysokość i jakie są przerwy pomiędzy poszczególnymi szczeblami. Sprawdź też drabinkę lub stopnie i upewnij się, że dziecko umie poprawnie z nich korzystać.
  • Przetestuj wreszcie szuflady montowane pod łóżkiem. Czy łatwo i wygodnie udaje Ci się je wsunąć i wysunąć? Nie zaniedbuj tego elementu – jeśli system nie będzie dla Ciebie komfortowy, przestaniesz korzystać z szuflad i nie wykorzystasz dodatkowego miejsca.

Łóżko domek to ciekawy mebel, który sprawdzi się w pokoju każdego malucha. Dzieci pokochają go za niebanalny wygląd, poczucie bezpieczeństwa, jakie daje oraz dodatkowe możliwości zabawy. Rodzice docenią z kolei to, jak łatwo skomponować takie łóżko z resztą aranżacji pokoju. Niezależnie od tego, czy urządzają pokój małego piłkarza, księżniczki czy miłośnika dinozaurów, łóżko domek na pewno będzie do niego świetnie pasowało!

O autorze

Miłośniczka pięknych wnętrz, oryginalnych dekoracji oraz nowoczesnej stylistyki. Z przyjemnością śledzi najnowsze trendy, a potem stara się prezentować je w lekki i przystępny sposób. Dzięki temu łączy pracę z prawdziwą pasją.

Powiązane wpisy