• Pomieszczenia
  • Sypialnia

zaktualizowano

Metamorfoza sypialni w jeden dzień

Sypialnia jest szczególnym wnętrzem w każdym domu. Stanowi enklawę spokoju i miejsce wypoczynku. Dlatego sposób jej zaaranżowania powinien być dobrze przemyślany, aby wystrój i wyposażenie nie tylko spełniały oczekiwania pod względem komfortu i estetyki, ale także pozwalały ukoić zmysły i się zrelaksować. Jednakże, choćby aranżacja sypialni była idealnie dopracowana, to z czasem może się opatrzyć i znudzić. Wówczas nie trzeba robić generalnego remontu i ponosić dużych kosztów. Wystarczy bowiem odmienić wygląd wnętrza za pomocą szybkiej metamorfozy.
 
 
Aranżacja sypialni – na co zwrócić uwagę?
 
W sypialni rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Jest to więc pomieszczenie, które powinno sprzyjać aurze wyciszenia i komfortu, by przed zaśnięciem wspierać uspokojenie zmysłów, a o poranku zapewniać wygodę podczas przygotowań do wyjścia z domu. Meble i dekoracje powinny tu zapewniać wygodę użytkowania, ale także być dopracowane pod względem estetycznym, dzięki czemu uzyskamy spójny efekt wizualny. Pomocny w tym będzie wybór przewodniego stylu wnętrzarskiego, w ramach którego z łatwością będzie można dobierać poszczególne meble oraz dekoracje. Z czasem jednak każda aranżacja może się znudzić. Natomiast dokonywanie remontu wiąże się z niedogodnościami w codziennym funkcjonowaniu domowników, jak i koniecznością poniesienia sporych kosztów finansowych. Jest jednak sposób na odświeżenie wyglądu sypialni i uzyskania w niej nowego wyrazu. Kluczem jest wymiana dekoracji, aranżacji okiennej oraz tekstyliów sypialnianych.
 
Łóżko sypialniane Verica 160
 
Krok I – Wymieniamy tekstylia
 
Tekstylia sypialniane odgrywają szczególną rolę w kwestii odbioru estetyki tego wnętrza. Bohaterem każdej sypialni jest oczywiście łóżko, gdyż zajmuje najwięcej miejsca oraz zwykle ustawione jest w sposób centralny. Dlatego warto zadbać w szczególności o odpowiednią oprawę tego mebla. Oznacza to, że wybierając komplety pościeli i inne dodatki widoczne na łóżku, warto postarać się je dobierać w zgodzie z przyjętym stylem przewodnim aranżacji. Dzięki temu aranżacja będzie się harmonijnie prezentować. Natomiast wymieniając pościel, poszewki dekoracyjne z poduszek, a także narzuty uzyskamy efekt odmienionej przestrzeni.
 
 
Łóżko sypialniane Adalio 160×200
 
Krok II – Zmiana aranżacji okiennej
 
Sposób zaaranżowania dekoracji okiennej w sypialni ma duże znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowania wnętrza, ale także dla jego walorów estetycznych. Zmieniając dekoracje okienne na nowe możemy w łatwy i niedrogi sposób uzyskać nowy efekt wizualny rzutujący na całą kompozycję aranżacji sypialni. Wystarczy więc wymienić zasłony i firany na nowe i różniące się pod względem wzornictwa i kolorystyki od poprzednich. Można także pójść o krok dalej całkowicie zmienić styl aranżacji okiennej wybierając np. rolety rzymskie zamiast tradycyjnych firan.
 

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Agnieszka Brewka

Agnieszka Brewka

Pasjonatka dobrego designu i wnętrz z duszą. Uwielbia łączyć swoje życie zawodowe z osobistymi pasjami i zainteresowaniami. Światem designu wnętrzarskiego interesuje się od przeszło dekady.

Podobne artykuły