Śpiulkolot – odkrycie roku, które przeniesie Twoje dziecko do innej krainy!

3… 2… 1… Rozpoczynamy odliczanie przed startem śpiulkolotu! Młodego kapitana uprasza się o sprawdzenie, czy wszyscy pluszowi pasażerowie są już na miejscu. Służby naziemne – rodzice – zobowiązane są przygotować książeczkę do czytania oraz gardła do śpiewania kołysanek. Wieczorny rejs: start!

Śpiulkolot – co to właściwie znaczy?

Wszystko gotowe? Hmmm… niezupełnie, bo nie jesteś pewien czym właściwie jest ten modny ostatnio śpiulkolot? Już podpowiadamy! Śpiulkolot to wyjątkowe miejsce w pokoju dziecięcym, w którym Twoja pociecha ułoży się tak jak lubi, odpręży, a potem… z uśmiechem na buzi, odleci do krainy sennych marzeń! Tak, to może być proste! No, przynajmniej prostsze niż myślisz… Zacznij od pozytywnego nastawienia! Już? Teraz zadbaj o odpowiednie wyposażenie śpiulkolotu. Niech pojawi się w nim miękka podusia, ulubiony kocyk albo lekka jak chmurka kołderka. Nie obiecujmy, że dzięki nim Twój maluch prześpi całą noc – ale mocno trzymamy za to kciuki!

Jak wygląda śpiulkolot idealny?

A teraz najważniejsze! Jak powinien wyglądać śpiulkolot Twojego dziecka? To proste: zachęcająco, magicznie i wyjątkowo! Przykład? Jeśli mieszkasz z małą księżniczką albo wróżką, która marzy o spotkaniu z jednorożcami, wybierz dla niej wyjątkowe łóżeczko. Model Cindirella sprawi, że natychmiast po zamknięciu oczu Twoja córeczka znajdzie się w wymarzonej krainie. A może Twoje dziecko jest fanem wyścigów? Niech więc szybko wskoczy do łóżeczka Speed i mocno się trzyma! Tylko w tym śpiulkolocie z prędkością światła przeniesie się na tor wyścigowy! Mamy też coś dla nieustraszonych młodych bohaterów! Strażacki śpiulkolot już czeka na śmiałka, który za nic ma sobie wysokie płomienie! W niezwykłym łóżeczku w mig zajmie się ratowaniem potrzebujących z opresji – a przy okazji uratuje wolny wieczór rodziców!

Instrukcja korzystania ze śpiulkolotu

Przechodzimy do najważniejszego punktu. Kiedy wiesz już czym jest śpiulkolot i jak powinien wyglądać, zdradzimy Ci prawdziwy sekret. Podpowiemy jak z niego korzystać, aby każdego wieczora podróż do krainy dziecięcych marzeń rozpoczęła się jak najwcześniej. Gotów?

  • Na początek ważne ostrzeżenie – upewnij się, że dziecko zna jego treść! Śpiulkolot to wyjątkowe miejsce o mocy silnego przyciągania. Kiedy wieczorem się do niego wskoczy, mało kto ma ochotę opuścić przytulny kącik!
  • Dlatego też, zanim młody kapitan pojazdu znajdzie się w środku, powinien być dobrze przygotowany. Musi mieć na sobie odpowiedni strój (wygodną piżamkę).
  • Widzieliście kiedyś księżniczkę albo superbohatera bez zniewalającego uśmiechu? Przed wejściem do śpiulkolotu trzeba jeszcze dokładnie umyć ząbki!
  • Teraz należy wykorzystać dostępne akcesoria i przygotować się do startu. Maluch otulony ciepłą kołderką? Pluszaki na stanowiskach? Buziak od rodziców jest? W takim razie – w drogę!


Zanim odlecicie, jeszcze jedna ważna uwaga! Każdy porządny śpiulkolot ma kilka trybów działania. Poza pełnym zanurzeniem w krainę sennych marzeń, istnieje również tryb odpoczynku. Jego uruchomienie polega na odprowadzeniu malucha do pojazdu wraz z zapasem przekąsek, ulubioną zabawką albo książeczką i jej czytaczem!


Gratulacje! Opanowałeś całą teorię! Wiesz już czym jest śpiulkolot, jak powinien wyglądać, a także, w jaki sposób z niego skorzystać. Teraz czas na ćwiczenia praktyczne! Zapoznaj się z dostępnymi u nas modelami śpiulkolotów i wybierz ten, o którym marzy Twoje dziecko. A potem towarzysz mu w starcie do krainy sennych marzeń!

O autorze

Miłośniczka pięknych wnętrz, oryginalnych dekoracji oraz nowoczesnej stylistyki. Z przyjemnością śledzi najnowsze trendy, a potem stara się prezentować je w lekki i przystępny sposób. Dzięki temu łączy pracę z prawdziwą pasją.

Powiązane wpisy