• Poradnik
  • Przedpokój i garderoba

zaktualizowano

Tego mebla nie może zabraknąć w Twoim przedpokoju!

Ten mebel pojawia się we wszystkich nowoczesnych aranżacjach. Korzyści płynących z jego posiadania jest wiele — zarówno dla domowników, jak i samego wnętrza. W Twoim domu nie ma miejsca na ławkę do przedpokoju? Spróbujemy przekonać Cię, że warto je znaleźć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zastosowanie znajdują ławki w przedpokoju?
  • Komu przyda się praktyczne siedzisko ze schowkiem?
  • Jak dopasować estetykę ławki do wystroju wnętrza?

Dlaczego warto wstawić szafkę do przedpokoju?

W polskich warunkach mieszkaniowych przedpokój zazwyczaj jest niewielkim oraz nieproporcjonalnym pomieszczeniem. Takie warunki wymuszają bardzo racjonalne gospodarowanie jego przestrzenią. W praktyce oznacza to redukcję elementów wyposażenia do koniecznego minimum. 

Są sprzęty na tyle funkcjonalne, że urządzone z nimi wnętrze — zamiast tracić, sporo zyskuje. Jednym z nich jest właśnie ławka do przedpokoju. Wydaje się, że bez problemu można obejść się bez niej. Takie stwierdzenie zaryzykują tylko osoby, które nigdy nie miały jej w swoim domu.

Na czym polega użyteczność tego mebla? 

  • Miejsce do zmiany obuwia

W każdym przedpokoju przyda się siedzisko, na którym można wygodnie zmienić buty. Zadowolone z niego będą nie tylko osoby starsze i dzieciaki. Ty także je docenisz. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy kilka warstw odzieży będzie krepować Twoje ruchy.  

  • Miejsce do odstawienia różnych przedmiotów

Ławkę do przedpokoju warto wstawić także po to, by mieć wolną powierzchnię, na którą można będzie odłożyć rozmaite przedmioty. Dzięki temu zyskasz swobodę podczas zdejmowania butów oraz wierzchnich okryć. Na ławce możesz umieścić siatki z zakupami, torebkę lub plecak. Wszyscy domownicy będą chętnie z niej korzystać.

  • Miejsce do przechowywania

Funkcjonalność tego mebla nie sprowadza się jedynie do gwarantowania komfortu oraz stabilności w czasie wkładania lub zdejmowania butów. Jeśli postawisz na moduł o pomysłowej konstrukcji, będziesz mieć dodatkową przestrzeń do przechowywania. W małym przedpokoju takie rozwiązania są na wagę złota.

Ławki do przedpokoju ze schowkiem

Modele o konstrukcji zwiększającej przestrzeń do magazynowania w domu cieszą się największą popularnością. 

Zasadniczo można je podzielić na:

  • ławki ze stojakiem,
  • ławki z pojemnikiem.

Jaka jest różnica między nimi? Te pierwsze często określane są również jako stojaki na buty. Bez względu na nazwę, ich konstrukcja jest taka sama. Są to meble wyposażone w miękkie siedzisko. Tuż pod nim znajduje się półka złożona z cienkich szczebelków. W niektórych modelach jest ich kilka. 

Na taką ławkę do przedpokoju warto zdecydować się w sytuacji, gdy domownicy mają wiele par butów na jeden sezon i chcą mieć je wszystkie tuż pod ręką. Stojak można przeznaczyć także na ciapy lub sportowe obuwie np. do biegania. To już kwestia upodobań oraz potrzeb.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Pietras

Małgorzata Pietras

Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat możliwości, jakie daje aranżacja wnętrz w aspekcie dopasowania funkcjonalności oraz estetyki domowych przestrzeni, do posiadanych potrzeb.

Podobne artykuły