Garderoba Fashionistki – jak odpowiednio ją zaaranżować?

Zaprojektowanie funkcjonalnej garderoby to nie lada wyzwanie, ale wcale nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, by poradzić sobie z tym projektem. W tym artykule zdradzimy Ci kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować piękną i funkcjonalną garderobę prawdziwej fashionistki.

Z tego artykułu dowiesz się:

    • Jaki jest przepis na idealną garderobę?

    • Jak wyposażyć garderobę?

    • Jakie dodatki będą w niej niezbędne?

Garderoba fashionistki – przepis na idealną aranżację

Niezależnie od tego, czy w swoim domu masz osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę, czy Twoja sypialnia pełni jednocześnie tę rolę, jedno jest pewne. Do stworzenia idealnej garderoby musisz się przygotować i przemyśleć najdrobniejsze szczegóły. W kolejnych akapitach zebraliśmy wszystkie najważniejsze wskazówki. Zaczynamy!

Funkcjonalne meble do garderoby

Nie ma jednego, idealnego przepisu na meble do garderoby. To, na jakie meble się zdecydujesz, zależeć będzie przede wszystkim od gabarytów i kształtu Twojego pomieszczenia. Jeśli Twoja garderoba jest naprawdę sporych wymiarów, to możesz skorzystać na przykład z gotowych zestawów meblowych. Za to do mniejszych pomieszczeń polecamy meble projektowane na miarę, które szczelnie wypełnią każdy centymetr przestrzeni. Niezłym pomysłem są także meble modułowe, z których możesz stworzyć własną kompozycję. Współcześni producenci mają w ofercie sporo tego typu rozwiązań. 

Wyposażenie szaf

Jeśli już zdecydujesz się na rodzaj szafy garderobianej, to zwróć uwagę na jej wyposażenie. To niezwykle istotna kwestia – w końcu w szafie prawdziwej fashionistki będzie znajdować się mnóstwo ciuchów i innych modowych dodatków. Przechowuj wszystko z głową! Pamiętaj o tym, aby w wyposażeniu szaf znalazło się sporo miejsca na wiszące ubrania, takie jak sukienki, spódnice, żakiety czy koszule. Dzięki temu nie tylko zachowasz porządek, ale dodatkowo będziesz miała łatwy dostęp do ciuchów.

 

Kolejna sprawa to szuflady! To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie, gdy Twoja szafa jest głęboka. Wyobraź sobie, że musisz sięgać po rzeczy do głębokiej na 60 cm półki. Zdecydowanie wygodniej będzie Ci wysunąć szufladę i bez trudu dostać się do ubrań lub dodatków umieszczonych z samego tyłu.

 

Ciekawym rozwiązaniem będą wysuwane kosze. Dostępne są w różnych rozmiarach, więc przemyśl, co chciałabyś w nich trzymać. Możesz umieszczać w nich na przykład kapelusze, strój na siłownię albo bieliznę.

Komoda – by zmieścić jeszcze więcej

Nieodłącznym elementem każdej garderoby jest funkcjonalna komoda. W szufladach umieść dodatkowe organizery, w których będziesz przechowywać drobne przedmioty. Dzięki temu zachowasz jeszcze większy porządek. Komoda może pełnić dekoracyjną funkcję. Wystarczy, że zamienisz fabryczne gałki do szuflad na inne, bardziej ozdobne, a Twoja garderoba natychmiast zmieni swój charakter.

Wolnostojący stojak na wieszaki – nie tylko praktyka

Jeśli masz na tyle miejsca w swojej garderobie, lub sypialni, która pełni tę funkcję, to zainwestuj w stojak na wieszaki. Tego elementu nie może zabraknąć w garderobie prawdziwej fashionistki, która na co dzień kreuje swoje stylizacje. Oprócz praktycznego zastosowania, będzie idealnym tłem do domowych sesji zdjęciowych na Instagram.

 

Lustra i dobre oświetlenie

Czym byłaby prawdziwa garderoba bez solidnego oświetlenia oraz luster, w których przejrzysz się i sprawdzisz, czy Twój look jest idealny. Zadbaj o to, by zaopatrzyć się przynajmniej w jedno wielkoformatowe lustro, w którym będziesz mogła zobaczyć całą sylwetkę. Praktycznym rozwiązaniem, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, są lustra zamontowane na drzwiach szafy. Z jednej strony zyskujesz sporą taflę lustrzaną, z drugiej, dodatkowo powiększysz optycznie swoją przestrzeń. Bardzo dizajnersko będzie wyglądać wolnostojące lustro z metalowej lub drewnianej ramie. Takie lustro będzie rewelacyjnie prezentować się na zdjęciach.

 

Nie mniej istotną kwestią w garderobie jest odpowiednie oświetlenie. Zwróć uwagę na to, aby miejsce, w którym będziesz przeglądać się w lustrze było dobrze doświetlone. Jeśli w Twojej garderobie jest okno, to postaraj się zaaranżować w taki sposób przestrzeń, by lustro nie znajdowało się naprzeciwko źródła dziennego światła. Wówczas Twoja sylwetka będzie znajdować się w cieniu. Jeśli jednak nie masz wyjścia i układ pomieszczenia nie pozwala na inne rozwiązanie, wykorzystaj możliwości, jakie daje sztuczne oświetlenie. Postaw na jasne halogeny zamontowane na suficie w okolicy lustra, które będą skierowane w stronę osoby spoglądającej w lustro.

 

W garderobie dużo lepiej sprawdzi się światło o temperaturze neutralnej, takiej, która odpowiada światłu dziennemu w południe. Dzięki temu kolory nie będą przekłamane, co szczególnie w przypadku garderoby fashionistki jest niezwykle istotne.

Diabeł tkwi w szczegółach – dodatki 

Całość aranżacji domkną dodatki, które z jednej strony zdecydują o charakterze wnętrza, ale będą jednocześnie pełnić funkcjonalną rolę. Zadbaj w swojej garderobie o drobne elementy, takie jak ozdobne pudełka, skrzyneczki czy wieszaki ścienne. W pudełkach pomieścisz drobiazgi, które zawsze pałętają się wszędzie. Na wieszakach z kolei możesz powiesić kapelusz albo biżuterię.  No i na koniec coś, co nie do końca jest praktyczne, ale za to będzie aranżacyjną kropką nad „i” – powieś na ścianach plakaty lub zdjęcia swoich ulubionych postaci ze świata mody. Kto to będzie? Coco Chanel, Audrey Hepburn? Wszystko zależy od Ciebie!

Zakończenie

Aranżowanie garderoby to wielka frajda, szczególnie dla osób, które z dużą uwagą podchodzą do zagadnień związanych z modą. Zaaranżuj z nami swoje królestwo, w którym będziesz czuć się najlepiej.

O autorze

Z wykształcenia historyk sztuki i specjalista PR. Od lat zawodowo związana z branżą Content Marketingu, jako specjalista CM oraz copywriter. Prywatnie miłośniczka sztuki, podróży (szczególnie hiszpańskich), aranżacji wnętrz i muzyki celtyckiej.

Powiązane wpisy