Salon w stylu loftowym – przegląd najpopularniejszych zestawów mebli

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie swojego pokoju dziennego w stylu nowoczesnego loftu. Również masz na to ochotę, ale obawiasz się, że trudno Ci będzie znaleźć meble pasujące do takiego wystroju? Mamy dla Ciebie kilka zestawów, które doskonale odnajdą się w salonie w stylu loftowym. Chcesz je poznać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto powinien zdecydować się na aranżację salonu w stylu loft?
  • Jakie meble najlepiej dopełnią wystrój urządzonego w taki sposób wnętrza?

Salon w stylu loftowym: dla kogo będzie on najlepszym wyborem?

Styl loftowy trafi w gusta osób, które we wnętrzach wysoko cenią sobie prostotę i funkcjonalność. W tej estetyce liczy się światło oraz przestrzeń. Nie ma w niej natomiast miejsca dla przedmiotów zbytecznych, dużej ilości dodatków. 

Ta surowa estetyka będzie odpowiadać również osobom, które dobrze czują się w otoczeniu spokojnych, chłodnych barw. Wnętrza loftowe są raczej monochromatyczne, zaaranżowane z wykorzystaniem szerokiej gamy odcieni szarości oraz bieli.

Na taki wystrój często decydują się osoby młode, nieszablonowo podchodzące do aranżacji wnętrz. Równie chętnie stawiają na niego indywidualiści lubiący podążać swoją własną drogą.

Meble, które podkreślą charakter salonu w stylu loftowym

Wiele osób myśli, że wnętrza w tej stylistyce muszą być umeblowane z wykorzystaniem modułów wykonanych z palet. Na taką opcję mogą skusić się osoby kreatywne, obdarzone zdolnościami manualnymi, które są w stanie stworzyć dla siebie kilka praktycznych modułów.

Nie zaliczasz się do tej grupy? Spokojnie, bez problemu znajdziesz u nas meble, które z powodzeniem wpasują się do salonu w stylu loftowym. 

Zestaw mebli do salonu Buffaio Matera

Sporym zainteresowaniem w naszej ofercie cieszy się zestaw mebli do salonu Buffalo Matera z drewnianym dekorem w kolorze old style mix plank. W tym komplecie blaty oraz większość frontów mają ciemne, matowe zabarwienie. Pełnia urody tych mebli najlepiej będzie widoczna na jasnym tle. 

Walory estetyczne zestawu podnosi postarzane drewno, które trochę osadza go w klimatach vintage. Świetnie współgrają z nim proste uchwyty nacechowane typową dla industrializmu surowością.

Bardzo użyteczny charakter poszczególnych modułów to kolejna cecha, który czyni ten zestaw idealną propozycją do salonu w stylu loftowym. Przyjrzyj się lepiej stolikowi. Pod jego blatem znajduje się spora i praktycznie zorganizowana przestrzeń do przechowywania.

Ważne! Loftowe wnętrza są aranżowane dosyć oszczędnie. Dlatego wybrane do nich moduły powinny być pojemne, wielozadaniowe. Meble Buffalo Matera znakomicie wpisują się w te kryteria.

Zestaw mebli do salonu Olin Appenzeller Fichte

W przemysłowych klimatach dobrze odnajdzie się również zestaw mebli do salonu Olin Appenzeller Fichte. Mimo że ich bryła należy do dosyć masywnych, nie ma ryzyka, że przytłoczą one wnętrze. Jest to zasługą dominanty w ich budowie jasnego, drewnianego dekoru. 

Taki komplet możesz umieścić na tle ściany wykonanej z architektonicznego betonu. Ciekawie będzie on kontrastował z nieregularnym rysunkiem słojów. 

Naturalnie w budowie poszczególnych modułów pojawiają się czarne akcenty. One także wykończone są matem.

Warto wiedzieć! Loftowe meble nie mogą zawierać połyskujących elementów. Chcesz przemycić do wystroju salonu trochę blasku? Dobierz do niego metalowe lampy w kolorze miedzi.

Meble Olin Appenzeller Fichte to wyjątkowo harmonijna kompozycja. Stolik z szufladą, funkcjonalna komoda RTV, duże i solidne uchwyty — każdy element jest skonstruowany tak, by zwiększyć Twój komfort użytkowania salonu.

Zestaw mebli Tarabo II

Nasz ostatni pomysł na aranżację salonu w stylu loftowym to zestaw mebli Tarabo II. Dlaczego warto się nim zainteresować? Składa się on zaledwie z 4 elementów, przez co dobrze wpasuje się do wnętrz o mniejszym, jak i większym metrażu. Tworzy go szafka RTV, witryna, regał i stolik kawowy. To bardzo praktyczne meble o skromnym, minimalistycznym wyglądzie. 

Ten komplet cechuje się obecnością czarnych, geometrycznych ram wzmacniających boki mebli. Jednocześnie stanowią one nogi, na których wsparte są moduły. 

Oryginalnym rozwiązaniem jest naprzemienny układ szuflad, szafek przesłoniętych frontami oraz otwartych półek. Tak różnorodna kompozycja daje większe możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie, a przy okazji wzbogaca zestaw pod względem estetycznym.

Jeśli zaliczasz się do grona miłośników aranżacji utrzymanych w przemysłowych klimatach, być może zainteresuje Cię artykuł: „5 pomysłów na urządzenie industrialnego salonu”.

O autorze

Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat możliwości, jakie daje aranżacja wnętrz w aspekcie dopasowania funkcjonalności oraz estetyki domowych przestrzeni, do posiadanych potrzeb.

Powiązane wpisy