• Poradnik

zaktualizowano

Wybieraj te tkaniny, jeśli posiadasz zwierzęta!

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, należy zabiegać o dobre dopasowanie ich do potrzeb wszystkich domowników. Jakie powinny one być, gdy jednym z nich jest kot lub pies? Najlepszy wybór w takiej sytuacji stanowią meble pokryte tkaniną przyjazną zwierzętom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym kierować się przy wyborze mebli wypoczynkowych, gdy w domu jest zwierzę?
  • Jakie cechy powinna mieć tkanina przyjazna zwierzętom?

Postaw na meble do zadań specjalnych

Podczas popołudniowego relaksu lubisz wtulić się w swojego pupila? A może zaliczasz się do osób, które nie pozwalają swoim zwierzakom na skakanie po meblach? Musisz jednak liczyć się z tym, że Twój czworonożny przyjaciel od czasu do czasu wykorzysta fakt, że nie ma Cię w domu i pozwoli sobie na krótki wypoczynek na sofie w salonie.

Dlatego właściciele czworonogów podczas poszukiwań mebli tapicerowanych powinni sugerować się nie tylko ich budową i oferowanym przez nie komfortem, ale również właściwościami materiału obiciowego.Jeśli postawisz na tkaninę przyjazną zwierzętom, będziesz mieć gwarancję, że mebel długo zachowa wysoką estetykę swojego wyglądu, mimo kontaktu z zabrudzonymi łapkami lub ostrymi pazurkami Twojego ulubieńca.

https://www.meble-bogart.pl/uploads/webp/products_clear/51939/sofa-trzyosobowa-do-salonu-dragonis-53170.webp
Sofa trzyosobowa do salonu Dragonis

Kanapa kontra pazurki: czy mebel może wyjść cało z takiego starcia?

Wielu właścicieli czworonogów rozważając zakup narożnika lub kanapy skłania się ku skórzanemu pokryciu. Zaletą jest duża łatwość wyczyszczenia go z sierści. 

Tymczasem jest jeszcze jedno zagrożenie, które warto wziąć pod uwagę. Stanowią je zwierzęce pazury. Nawet jeśli są one systematycznie przycinane, nadal mogą wyrządzić spore szkody. W najlepszym wypadku będą to zarysowania obniżające walory wizualne kanapy. Gorszy scenariusz zakłada pęknięcia. Wtedy jedynym wyjściem będzie wymiana mebla.

http://niebieska%20kanapa%20ze%20złotymi%20nóżkami%20 Kanapa rozkładana Nicole

3310.00 zł 3310.00 zł

http://kanapa%20z%20pikowanym%20bokiem Kanapa z funkcją spania Vanisa

2380.00 zł 2380.00 zł

http://Kanapa%20z%20funkcją%20spania%20Bari%20 Kanapa z funkcją spania Bari

2603.00 zł 2603.00 zł

http://Kanapa%20z%20funkcją%20spania%20Timo Kanapa z funkcją spania Timo

1998.00 zł 2296.00 zł

W tym kontekście lepszą propozycję dla domów zamieszkiwanych przez czworonogi stanowią materiały. W czym możesz wybierać?

1.Plusze

Najbardziej znanymi ich przedstawicielami są puszyste welury. Swój elegancki wygląd zawdzięczają one obecności miękkiego meszku. Tkaniny te wbrew pozorom są dosyć wytrzymałe. Łatwo jest usunąć zwierzęcą sierść z ich krótkiego runa. Pazury szczególnie im nie szkodzą.

https://www.meble-bogart.pl/uploads/webp/products_clear/52516/nowoczesny-naroznik-annabelle-maxi02123.webp
Nowoczesny narożnik Annabelle Maxi

2.Szenile

Nici szenilowe wyróżniają się zwartą strukturą splotu. Wykonane z nich tkaniny trudno jest uszkodzić, nawet podczas zabawy z pupilem. Szenile dobrze nadają się na materiał obiciowy mebli, gdyż są miłe w dotyku, łatwe do wyczyszczenia, a do tego mocne.

3.Plecionki

Ich znakiem rozpoznawczym jest widoczny gołym okiem splot. Jego grubość jest uzależniona od tkaniny. Jeśli będzie on ciasny i mocny, nawet podczas szalonych zwierzęcych figli nie dojdzie do wyszarpnięcia ani jednej nitki.

Ważne!

Nawet jeśli zdecydujesz się na mebel obity tkaniną przyjazną zwierzętom, rozsądnym posunięciem będzie nakrywanie go pledem przed wyjściem z domu. Tym bardziej, gdy Twój ulubieniec ma żywiołowy temperament, źle znosi samotność oraz nudę.

Drapanie to nie jedyny problem – jest jeszcze wilgoć

Praktyczne w domach z czworonogami są meble pokryte tkaninami o właściwościach hydrofobowych. Technologia ich produkcji sprawia, że odpychają one cząsteczki wody. W rezultacie wilgoć nie przedostaje się do głębszych warstw ich struktury. 

Rozwiązanie to oferuje dużą wygodę podczas przypadkowego zalania sofy. Sprawdzi się ono również w sytuacji, gdy ułoży się na niej zwierzę, które przed chwilą wyszło z kąpieli lub powróciło ze spaceru w deszczu. Mebel pokryty takim materiałem nie ulegnie przemoczeniu.

Tkanina przyjazna zwierzętom, czyli odporna na plamy

Większą bolączkę miłośników zwierząt stanowią wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Lepiej jest wyprzedzić bieg zdarzeń i skusić się na mebel obity tkaniną plamoodporną. 

Tego rodzaju materiały na etapie produkcji pokrywane są specjalną powłoką. Jej zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń na ich powierzchni. Brud nie wnika w głąb struktury tkaniny, nie zwiąże się z nią trwale, przez co łatwiej jest go wyczyścić. 

https://www.meble-bogart.pl/uploads/webp/products_clear/45790/komplet-wypoczynkowy-praga52208.webp
Komplet wypoczynkowy Candel

Materiały łatwoczyszczące mają tę zaletę, że bez problemu można usunąć z nich błoto, a także psią ślinę. Weź pod uwagę, że w domu mogą przydarzyć się wypadki, z którymi Twój pieszczoch nie będzie miał nic wspólnego. Decydując się na mebel z taką łatwą do wyczyszczenia tkaniną, nie będzie potrzeby korzystania z usług fachowców, by przywrócić mu nienaganny wygląd.

Warto wiedzieć!

W sklepie Meble Bogart możesz wybierać wśród następujących tkanin łatwoczyszczących: Capello, Napoli, Orion, Penta, Zoya, Aurora, Bristol, Casablanca, Greta, Hamilton, Jaguar, Kongo, Luksor, Magic Velvet, Prestige, Salvador by Agmamito, Solar, Uttario Velvet oraz Venus Velvet.

Jak zabezpieczyć meble przed psem lub kotem?

Nawet mebel pokryty tkaniną przyjazną zwierzętom może ulec przedwczesnemu uszkodzeniu. Pamiętaj o przestrzeganiu tych zasad:

  • dbaj o higienę zwierzęcia: regularnie czesz jego futro, przycinaj pazurki, wycieraj łapy po powrocie ze spaceru,
  • nie podawaj pupilowi smakołyków, a także nie baw się z nim, gdy przebywa on na kanapie,
  • jeśli w Twoim domu mieszka kot, postaraj się o drapak dla niego. 

Decydując się na zakupy w naszym sklepie internetowym, masz możliwość samodzielnego skonfigurowania wyglądu mebli. Co to oznacza w praktyce? Znajdź moduł, który spełnia Twoje wymagania w aspekcie estetyki i funkcjonalności, wybierz rodzaj tkaniny oraz jej kolorystykę. W ten sposób otrzymasz mebel idealnie dopasowany do swoich potrzeb i upodobań.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Pietras

Małgorzata Pietras

Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat możliwości, jakie daje aranżacja wnętrz w aspekcie dopasowania funkcjonalności oraz estetyki domowych przestrzeni, do posiadanych potrzeb.

Podobne artykuły