• Trendy

zaktualizowano

Przegląd topowych szafek nocnych

Praktyczna, dopasowana do wielkości sypialni szafka nocna to obowiązkowy element wyposażenia w każdym domu. Dzięki niej łatwiej zachować porządek wokół łóżka i mieć najpotrzebniejsze sprzęty zawsze pod ręką. Topowa szafka nocna – oto zestawienie najciekawszych modeli mebli do sypialni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka szafka pasuje do minimalistycznej sypialni?
  • Który stolik nocny pomoże Ci uporządkować niezbędne drobiazgi?
  • Jaki stolik nocny wybrać, by zmieścił się na poddaszu lub w pomieszczeniu o nietypowym kształcie?

Zestaw szafek nocnych Nicole

Podczas projektowania wygodnej sypialni zwykle potrzebujemy dwóch osobnych szafek nocnych, które możemy ustawić po obu stronach łóżka. Taką możliwość dają proste w formie szafki Nicole, wykonane z płyty MDF. To bliźniacze lekkie szafki, zaprojektowane w kolorze antycznego różu. Ta topowa szafka nocna posiada korpus w kształcie prostopadłościanu, wsparty na metalowym stelażu. Geometryczne kształty połączono z prostymi i dyskretnymi nóżkami w kolorze złota, dzięki czemu całość prezentuje się lekko i elegancko.

Niewątpliwą zaletą szafki nocnej Nicole jest wewnętrzna szuflada, otwierana przy pomocy bezuchwytowego systemu otwierania. Wystarczy chwycić krawędź wyżej wysuniętego frontu. Wykonany z płyty MDF front ma ryflowaną fakturę, która przypomina zabytki okresu klasycyzmu. Wnętrze mebla zaprojektowano w białym kolorze, który dobrze współgra z różowym i złotem. To zgrabna i dobrze skonstruowana szafka, w której można zmieścić wszystkie niezbędne drobiazgi i zadbać o schludne wyposażenie sypialni.

Stolik nocny z szufladami Loft

Topowa szafka nocna w nowoczesnym stylu – taki właśnie jest stolik nocny Loft, wykonany z laminowanej płyty meblowej w kolorze dębu. Imitacja drewna w odcieniu Lancelot świetnie łączy się z minimalistycznymi nóżkami i sprawia, że szafka wpływa na przytulny nastrój w sypialni. Niewielki stolik nocny z dwiema szufladami to gwarancja, że zmieszczą się w nim niewielkie kosmetyki, drobne urządzenia elektroniczne lub ulubiona książka.

Szafka Loft pasuje do wnętrz, w których królują nowoczesne formy. Z pewnością można ją zestawić z masywnym łóżkiem w kolorze drewna, połączyć z loftowymi lampami lub klasyczną szafą na ubrania. Dzięki swojej prostej formie ta topowa szafka nocna jest łatwa do skomponowania z innymi elementami wyposażenia pokoju, w tym z wielobarwnym dywanem lub obrazem na ścianie w intensywnych tonacjach. Charakteryzuje się też wysoką jakością wykonania i bezuchwytowym systemem otwierania typu push to open.

Stolik nocny ze szklanym blatem GlassLoft

Nieco inną stylistykę znajdziemy w stoliku nocnym GlassLoft, który łączy trzy różne faktury i materiały w ramach jednego mebla. To topowa szafka nocna, która nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń, w jakich brakuje przestrzeni. Jej blat został wykonany z kwadratowego kawałka szkła, który osadzono w metalowej czarnej ramie. W środkowej części szafki nocnej znajduje się niewielka, lecz pojemna szuflada, otwierania za pomocą bezdotykowego systemu typu push to open.

Dzięki zastosowaniu szklanego blatu mebel wygląda lekko, a niewielki rozmiar ułatwia jego ustawienie nawet w niewielkiej sypialni. Czarny stelaż szafki będzie pasował zarówno do ciemnej ramy łóżka, jak i minimalistycznej komody lub regału na książki w stylu industrialnym. Część drobiazgów można przechowywać na półce, inne schować do szuflady, dzięki czemu unikniemy bałaganu przy łóżku. To zgrabny stolik nocny, który uzupełni wiele współczesnych aranżacji w sypialni.

Stolik nocny z szufladami Evora

Piękna, jasna szafka nocna w klasycznym stylu Evora to ciekawa propozycja dla miłośników jasnych mebli w sypialni. Stolik nocny Evora jest niewielki, stylizowany na stare, zabytkowe meble z duszą. Oprócz dwóch malutkich szuflad, otwieranych w tradycyjny sposób przy pomocny okrągłych uchwytów, posiada także górną otwartą półkę na książki lub niewielkie bibeloty. 

Front i korpus to płyta wiórowa i płyta MDF, wykończona folią w kolorze abisko ash. Wieniec górny powstał z płyty wiórowej w odcieniu Dąb lefkas. Masywne, lecz stosunkowo niskie nóżki są wykonane z tego samego materiału i w tym samym kolorze, co jasny korpus. Ten biały mebel z ciemnym blatem jest praktyczny w użytkowaniu i z pewnością będzie przydatny w sypialni, w której brakuje naturalnego światła. Można połączyć go z jasnym stelażem łóżka lub wręcz odwrotnie – dopasować do ciemnej podłogi lub ściany wykończonej betonem architektonicznym. 

Pro Tip

Topowa szafka nocna powinna zaspokajać wszystkie potrzeby domowników. Jeśli w sypialni jest dość miejsca na dwa osobne mebelki, dobrze jest ustawić osobne szafki po dwóch stronach łóżka. Dzięki temu każdy członek rodziny będzie miał stolik na wyłączność i nie będzie konieczności „przechodzenia” nad drugą osobą, z którą dzielimy łóżko.

Szafka nocna Eladia

Bordowy kolor mebli dodaje wnętrzom szyku i sprawia, że sypiania prezentuje się wyjątkowo elegancko. Pamiętali o tym projektanci szafki nocnej z szufladą Eladia, która łączy klasyczną formę z prostotą i uniwersalnym kształtem. Szafka nocna ma kształt prostopadłościanu. Główna część korpusu została zrobiona z bordowej płyty meblowej o grubości 16 mm. Mebel wspiera się na czarnym metalowym stelażu. Atrakcyjnym detalem jest okrągły dyskretny uchwyt w kolorze starego złota.

Stolik nocny Eladia charakteryzuje ponadczasowy styl. Oprócz dwóch półek zyskujemy dość pojemną szufladę z jasnym wnętrzem, w której zmieści się tablet lub telefon, a także ulubione kosmetyki. Dość płytka szafka zmieści się w sypialni na poddaszu i wypełni niewielką przestrzeń między dużym łóżkiem a ścianą. Dzięki zastosowanym kolorom będzie pasować do sypialni w klasycznym stylu, jak również pomieszczenia w stylu boho lub romantycznego kącika do czytania książek. To zgrabny mebel o wielu możliwościach, dzięki któremu każda sypialnia zyska wyjątkowy charakter.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Gogól-Górecka

Małgorzata Gogól-Górecka

W wykształcenia historyk sztuki, z pasji dekorator wnętrz. Na swoim koncie ma kilka wnętrzarskich metamorfoz. Częściej można ją spotkać w sklepie budowlanym niż ciucholandach. Prywatnie miłośniczka podróży (szczególnie na Półwysep Iberyjski) i muzyki celtyckiej.

Podobne artykuły