• Strefa zdrowego snu

zaktualizowano

Dlaczego materac hybrydowy przeznaczony jest dla osób najbardziej wymagających?

Idealny materac nie istnieje? A jednak! I w tym artykule to udowodnimy. Sprawdź, dlaczego materac hybrydowy to najlepsze rozwiązanie do Twojej sypialni i jak dzięki niemu możesz poprawić komfort i jakość Twojego snu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest materac hybrydowy?
  • Jak nie pomylić go ze zwykłym materacem sprężynowym lub piankowym?
  • Z czego składa się materac hybrydowy?
  • Dla kogo przeznaczony jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy – definicja

Jeśli kuszą Cię wysokie, wygodne materace, które spotkasz w dobrych hotelach, to właśnie materac hybrydowy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To połączenie tradycyjnego materaca piankowego z modelem bonelowym. Już nie musisz wybierać pomiędzy jednym a drugim. Materac hybrydowy to propozycja dla najbardziej wymagających osób. Dzięki niemu zapomnisz o porannych bólach kręgosłupa i nie będziesz chciał opuszczać swojego łóżka. Materace hybrydowe to kawałek luksusu, który możesz zaprosić do swojej sypialni. Obiecujemy, że Twój kręgosłup z pewnością Ci za to podziękuje.

Budowa materacy hybrydowych

Zajrzyjmy do wnętrza materaca hybrydowego i zobaczmy, co sprawa, że jest tak wygodny i dlaczego wybierając ten model tak ciężko jest nam rozstać się z łóżkiem o poranku.

Materace hybrydowe to połączenie cech materaca piankowego i sprężynowego. Podstawą takiego materaca jest warstwa kieszeniowych sprężyn. Zasada jest taka, że im więcej kieszeni ma materac i im mają mniejszą średnicę, tym lepiej. Dzięki temu Twój kręgosłup ma odpowiednią podporę oraz jest dobrze zamortyzowany przed drganiami. Na rynku dostępne są materace hybrydowe o zróżnicowanym poziomie twardości samych sprężyn, co dodatkowo tworzy strefy odpowiedzialne za podtrzymywanie poszczególnych partii Twojego ciała.

http://materac%20kieszenowy%20 Materac hybrydowy Hilding Dance

2239.00 zł 2799.00 zł

http://materac%20kieszenowy%20 Materac hybrydowy Hilding Dance

2239.00 zł 2799.00 zł

http://materac%20hybrydowy%20 Materac piankowy Hilding Modern

1839.00 zł 2299.00 zł

Dobrej jakości materac hybrydowy rozpoznasz po wysokiej, solidnej warstwie różnego rodzaju pianek. To one finalnie decydują o jakości Twojego snu. Ta wielowarstwowa powierzchnia może składać się z pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej, warstwy lateksowej, warstwy sizalowej lub kokosowej, a nawet z pianki żelowej. Nie daj się nabrać na materace, które z hybrydy mają tylko nazwę. Zwykłe materace sprężynowe również posiadają warstwy piankowe, ale to, co wyróżnia materace hybrydowe, to ich znaczna wysokość i różne rodzaje pianek.

Całość pokrywa oczywiście specjalny pokrowiec, który możesz zdejmować i oddać do czyszczenia.

Komfort snu – dlaczego to tak ważne?

Badania pokazują, że choć większość Polaków śpi wystarczającą liczbę godzin w przeliczeniu na dobę, to już 2/3 badanych ma problemy ze snem. Jednym z czynników, które wpływa na kiepską jakość snu są niekomfortowe warunki, które stwarzamy sobie do spania. Do tych czynników zaliczamy między innymi niewygodne lub niedostosowane do naszych potrzeb łóżko. Tyle i aż tyle. W świetle tych badań warto zatem przyjrzeć się temu, na czym śpimy oraz ocenić, czy materac, na którym kładziesz się każdego dnia sprawia, że budzisz się pełen energii i nie odczuwasz bólu mięśni lub kręgosłupa, czy wręcz przeciwnie? Dobór odpowiedniego materaca może okazać się kluczowy podczas aranżowania Twojej sypialni i zepchnąć na drugi plan kwestie estetyczne. Zastanów się, czy materac, na którym spałeś do tej pory spełnia Twoje oczekiwania. W poniższym akapicie zebraliśmy dodatkowo kilka wskazówek, które pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie, czy materac hybrydowy jest odpowiedni dla Ciebie i czy warto w niego zainwestować?

Dla kogo będą najlepsze materace hybrydowe?

Wielowarstwowa konstrukcja materaca hybrydowego sprawia, że osoby o nieco większej masie ciała na pewno poczują się bardzo komfortowo. Materace hybrydowe dzięki piankowym warstwom, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała, sprawdzą się dla osób, które borykają się z problemami bólu kręgosłupa. Jesteś typem sportowca, dużo trenujesz i szukasz ukojenia dla napiętych mięśni? Materac hybrydowy również jest dla Ciebie. Potrafi stabilizować pozycję kręgosłupa i odprężać jego mięśnie, dzięki czemu rano obudzisz się rozluźniony i maksymalnie zrelaksowany.

Materac hybrydowy sprawdzi się doskonale również dla par. Warstwa sprężynowa zapewnia idealną sprężystość materaca, ale warstwa piankowa, która charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową sprawi, że materac idealnie dopasuje się do kształtu Twojego ciała. Dzięki temu Twój partner nie odczuje żadnych ruchów, nawet jeśli często przekręcasz się w nocy i śpisz niespokojnie, albo często się budzisz. Ta funkcjonalność sprawdzi się także w sytuacji, gdy różnica w masie ciała między Tobą a Twoim partnerem jest znaczna. Dzięki dużej liczbie niezależnych punktów podparcia, uniknięcie ryzyka, że jedno z Was będzie „zapadać” się pod ciężarem drugiej osoby. Na takim materacu możecie spać przytuleni do siebie i nadal każdy z Was będzie miał wrażenie, że śpi na własnym materacu.

Dzięki temu, że materace hybrydowe mają tak wiele warstw będą zbawiennym modelem szczególnie dla osób posiadających trudności w poruszaniu, schorowanym lub starszym. Docenią go także osoby spędzające wiele godzin w łóżku, nie tylko podczas snu, ale także podczas wieczornej lektury lub te, którym zdarza się organizować w łóżku małe seanse filmowe lub łóżko staje się ich home office z laptopem na kolanach.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

4.3 z 3 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Gogól-Górecka

Małgorzata Gogól-Górecka

W wykształcenia historyk sztuki, z pasji dekorator wnętrz. Na swoim koncie ma kilka wnętrzarskich metamorfoz. Częściej można ją spotkać w sklepie budowlanym niż ciucholandach. Prywatnie miłośniczka podróży (szczególnie na Półwysep Iberyjski) i muzyki celtyckiej.

Podobne artykuły