• Okiem projektantki

zaktualizowano

Gotowy projekt małej sypialni w odcieniach ziemi – przed i po

Sypialnia powinna być miejscem w, którym wypoczywamy po intensywnym dniu, niestety przeważnie są to pomieszczenia bardzo niewielkie, gdyż z założenia “tylko” tam śpimy. Dlatego pokażę Wam jak poradziliśmy sobie w niewielkiej sypialni w mieszkaniu w Krakowie, gdzie przestrzeń była bardzo ograniczona, natomiast miała spełniać bardzo duże oczekiwania inwestorów.
Powierzchnia sypialni to 350 cm (szerokość) i 300 cm (długość). Właściciele to młode małżeństwo bez dzieci ale z czworonogiem – niewielkim kundelkiem o imieniu Wapsio. Jeden z małżonków często podróżuje po krajach w bardzo odległych strefach czasowych, dlatego po powrocie do domu potrzebuje odpocząć i wyciszyć się nawet w środku dnia, dlatego zaciemnienie sypialni jest niezbędne.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak wyglądał pokój przed aranżacją?
 • Jakie wytyczne otrzymałam do Klienta?
 • Jaki zastosowałam układ wyposażenia pomieszczenia?
 • Na jaką kolorystykę i styl postawiłam?

Zdjęcia pokoju przed aranżacją

Wytyczne otrzymane od Klienta

Sypialnia dla młodego małżeństwa

 • Duże, wygodne łóżko z tapicerowanym oparciem.
 • Tkaniny przyjazne zwierzętom i łatwoczyszczące.
 • Nawiązanie do natury, ciepłe, kojące barwy.
 • Optyczne powiększenie i oświetlenie małej przestrzeni.
 • Dodatkowe zaciemnienie pomieszczenia dla większego komfortu snu.
 • Miejsce na podręczne książki oraz miejsce do przechowywania.

Opis układu wyposażenia pomieszczenia:

Pomieszczenie ma typową wysokość dla mieszkań na rynku pierwotnym i wynosi po położeniu podłogi 250 cm.

 • Łóżko z pojemnikiem Adalio o wymiarach 160 x 200 cm ustawiłam w pozycji dowodzącej, czyli po wejściu do pomieszczenia znalazło się ono w głównym punkcie skupienia wzroku. Nie znajduje się ono idealnie na środku a jest lekko przesunięte w stronę okna aby móc zmieścić dodatkowe meble na przeciwległej ścianie. 
 • Szafki nocne. Po obu stronach znalazły się delikatne i stonowane stoliki nocne w kolorze oliwkowym z seriii Desin, a za nimi wąskie i wysokie lustra, które optycznie powiększyły pomieszczenie, dodatkowo odbijając promienie słoneczne i wpuszczając więcej światła do sypialni. 
 • Komoda. Po lewej stronie od wejścia umieściłam pojemną komodę o szerokości 120 cm z tej samej serii, która dopełnia wnętrze.
 • Żaluzje. Drewniane żaluzje dodały klimatu, ale też zapewniły mocne zaciemnienie, które jest potrzebne użytkownikom ze względu na charakter pracy.

Rzut pomieszczenia

projekt małej sypialni
projekt małej sypialni

Kolorystyka

Inwestorom od początku zależało na bardzo ciepłej kolorystyce w odcieniach ziemi, beżu, zieleni i naturalnych materiałach, chcieli aby to pomieszczenie stało się ich oazą spokoju po wyczerpującym dniu pracy. Aby uprzyjemnić im spędzanie wspólnych wieczorów, zastosowałam również tapetę z motywem, która dodała charakteru i wprowadziła klimat przenosząc użytkowników w świat harmonii i natury.

Wizualizacje projektu

Zastosowany styl

Subtelnie i w kolorach ziemi. Stylowe meble w kolorze zgaszonej oliwki i blatów w kolorze drewna koją zmysły i sprzyjają wypoczynkowi, stwarzają również wrażenie porządku i harmonii, ponieważ są w pełni zamykanie i nie posiadają otwartych półek, na których lubi gromadzić się kurz. Ściany w spójnej beżowej tapecie z motywem delikatnych drzew, drewniane dodatki i naturalne materiały. Dodatek bieli na ścianach oraz łóżku kontrastuje i jednocześnie tonuje ilość beżowych odcieni.

Podsumowanie

Małe pomieszczenie zyskało całkiem nową odsłonę, dzięki stylowej tapecie na dwóch ścianach oraz mnóstwo optycznej przestrzeni, poprzez zastosowanie wysokich luster, które znalazły się za szafkami nocnymi. Inwestorzy uwielbiają czytać w łóżku, dlatego przyda się dodatkowe światło w formie ruchomych kinkietów oraz podręczne miejsce na książki i wysokie, wygodne oparcie.  Łóżko posiada dodatkowo pojemnik do przechowywania, w którym znajdą się mniej używane narzuty i dodatkowa pościel, a także część książek. Materiał łóżka jest łatwy w czyszczeniu i nadal bardzo przyjemny w dotyku. Sypialnia jest na tyle mała, że nie było potrzeby umieszczać dodatkowego dywanu na podłodze. Ze względu na drewnianą podłogę komfort odczucia ciepła będzie wystarczający, a jednocześnie tego typu rozwiązanie jest łatwiejsza w utrzymaniu, a także bardziej przyjazne dla czworonoga. Całość wystroju jest stonowana i przytulna, dokładnie taka jaka powinna być idealna sypialnia.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 4 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Ewelina Wąs-Połotyńska

Ewelina Wąs-Połotyńska

Jestem projektantką - tworzę wnętrza szyte na miarę. Wspieram w realizacji marzeń o pięknych i spójnych pomieszczeniach, jednocześnie edukując i pomagając zrozumieć branżę wnętrzarską, która nieustannie się zmienia. Uwielbiam podróżować, tworzyć i dzielić się wiedzą. Inspiruje mnie nowoczesność, która bazuje na ponadczasowej klasyce i elegancji. Zapraszam na moją stronę: https://archinteriors.com.pl/

Podobne artykuły