• Poradnik

zaktualizowano

Jak odmienić swoje wnętrze dodatkami w kolorze koralowym?

Kolor koralowy łączy w sobie czerwień i odcienie pomarańczowego. Niezwykle uspokaja i kojarzy się z egzotyką. Planujesz odmienić swój salon lub sypialnię z tym kolorem? Zobacz, jak możesz zrobić to w zaledwie kilka kroków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest kolor koralowy?
  • Z jakimi kolorami go łączyć?
  • Jak kolor koralowy może odmienić wnętrze za pomocą mebli, tekstyliów i drobnych dodatków?

Jak szybko odmienić wnętrze?

Żeby zupełnie zmienić oblicze wnętrza, wcale nie musisz robić generalnego remontu mieszkania. Wystarczy, że wprowadzisz do swoich pomieszczeń kilka akcentów, zmienisz tekstylia, a charakter salonu lub sypialni zyska całkowicie nowe oblicze. Zamiast malować wszystkie ściany, możesz wybrać jedną, którą wyróżnisz akcentem kolorystycznym lub położysz na niej tapetę. W następnych akapitach pokażemy Ci kilka prostych sposobów na to, jak wprowadzić kolor koralowy i odmienić Twoje wnętrza.

Kolor koralowy i jego towarzystwo

Kolor koralowy jest nieuchwytny i niejednoznaczny. Z jednej strony blisko mu do czerwieni, ale od niej jest zdecydowanie łagodniejszy. Z drugiej strony kolor ten zmierza w stronę odcieni pomarańczy, choć domieszka różów i czerwieni sprawia, że trudno byłoby go zakwalifikować do tego koloru. Ta nieuchwytność sprawia, że to wyjątkowy kolor, który może dokonać prawdziwej rewolucji w Twoim wnętrzu.

http://K460%20krzesło%20różowy K460 krzesło różowy

316.00 zł 316.00 zł

http://TULIP%20fotel%20różowy TULIP fotel różowy

499.00 zł 499.00 zł

A jakie towarzystwo będzie najlepsze dla koralowych odcieni? Jeśli chciałbyś wprowadzić nieco słońca i nutę egzotyki do swojego mieszkania, to pomyśl o zestawieniu żółcieni z koralem. Koral w tym duecie będzie pełnił rolę spokojnej bazy, a żółte akcenty ożywią to zestawienie i wprowadzą radość oraz nutkę szaleństwa.

Dobierając kolory, zastanów się, do jakich odcieni najbliżej jest kolorowi, nad którym aktualnie pracujesz. Kolor koralowy, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to barwa, którą można umieścić pomiędzy czerwieniami, różami a pomarańczami. To dobry kierunek dla Twoich poszukiwań towarzystwa kolorystycznego. Możesz zatem śmiało zestawiać dodatki lub bazowe elementy w kolorze koralowym z odcieniami czerwieni, róży i słonecznych pomarańczy. To jednak bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Narożnik z funkcją spania Belavio U

Na przeciwległym biegunie leżą kontrastowe odcienie, które mogą utworzyć nieprawdopodobnie piękne i przyjemne dla oka zestawienia. My kochamy połączenie koralu z oliwkową zielenią lub miętowym jej odcieniem. Ciekawie prezentować się będzie również zestawienie chłodnego szafiru z kolorem koralowym. Jeśli chciałbyś, żeby kolor koralowy był królem wnętrza, daj mu zabłysnąć i zestaw go z neutralnymi szarościami. Chociaż to mocno kontrastujące zestawienie, to jednak szarości nie są dominujące i koralowe elementy będą wiodły prym.

Aranżuj odważnie – koralowe meble

Masz dość wszędobylskiej szarości, bezpieczne rozwiązania aranżacyjne już Ci się znudziły i potrzebujesz konkretnych zmian w swoim mieszkaniu? Spraw sobie meble wypoczynkowe w kolorze koralowym. To dosyć zobowiązujący kolor, ale jeśli podejdziesz do sprawy z głową, możesz stworzyć nieprawdopodobnie oryginalne wnętrze. Kanapa lub fotele w tym kolorze będą mocną dominantą kolorystyczną pomieszczenia. Jeśli obawiasz się, że może się zbyt dużo „dziać”, to zadbaj o stonowane towarzystwo. Pomaluj ściany na szaro lub biało oraz zadbaj o dodatki w jednolitym kolorze.

Jeśli masz salon otwarty na aneks kuchenny, to dopełnieniem tej aranżacji będą krzesła jadalniane w tym samym kolorze lub koralowe płytki dekoracyjne w przestrzeni między blatem a górną partią szafek.

Kolor koralowy w tekstyliach

Chociaż meble w kolorze koralowym to rewelacyjny i designerski sposób na odmianę wnętrza, to jednak jest to dość zobowiązujące rozwiązanie. W końcu nie wymieniamy mebli co 2 lata. Za to dodatki tekstylne to szybki sposób na totalną i niskobudżetową metamorfozę pomieszczenia.

Wystarczy, że przy oknie powiesisz koralowe zasłony, a Twoje wnętrze natychmiast zyska zupełnie nowy charakter. Kup kilka poszewek w kolorze koralowym, które położysz na swojej kanapie. Unikaj nudy i baw się fakturą materiału. Możesz wybrać poszewki plecione, z elementami haftowanymi albo z jakimś ciekawym printem. Możliwości jest naprawdę sporo.

Jeśli przestrzeń w Twoim salonie lub sypialni Ci na to pozwala, to możesz dodatkowo zaserwować sobie małego pufa w kolorze koralowym. Taki mebel jest niedrogi, a w ciekawy sposób może zaakcentować kolorystycznie. No i praktyka – mały puf to świetna opcja dla osób, które pod swoim dachem mają rozbrykane dzieciaki, które lubią bawić się na podłodze.

Lubisz spędzać długie jesienne i zimowe wieczory w towarzystwie miękkich koców i pledów? Wykorzystaj je do tego, by odmienić swoje wnętrze. Rozłożenie miłego w dotyku pledu na kanapie ożywi nie tylko ten mebel, ale i całe wnętrze. W kącie postaw dekoracyjny kosz wiklinowy, w którym będziesz przechowywać miękkie koce w tym kolorze. Zabawa takimi dodatkami to naprawdę niskobudżetowy sposób na metamorfozę wnętrz. Miej w zapasie różne kolory tekstyliów dekoracyjnych, które będziesz mógł wymieniać kilka razy do roku i bez generalnego remontu zmieniać oblicze swoich wnętrz.

Kropka nad „i”, czyli drobne dodatki w kolorze koralowym

Jest jeszcze jeden sposób na to, by przemycić do wnętrz kolor koralowy i zrobić to w sposób naturalny. Jeśli lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, to jest to dobra okazja do tego, by wypełnić przestrzeń kolorem koralowym. Lubisz cięte kwiaty? Spraw sobie pięknym szklany wazon w kolorze koralowym. A może masz lub planujesz galerię plakatów, obrazów lub grafik na ścianie? Użyj kolorowych ramek lub passe-partout w kolorze koralowym. Do tego świece w słoiczkach w tym kolorze albo drobne figurki. A może zestaw kubków do herbaty, który wyeksponujesz w przeszklonej witrynie lub na otwartej półce? Możliwości jest mnóstwo i ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Gogól-Górecka

Małgorzata Gogól-Górecka

W wykształcenia historyk sztuki, z pasji dekorator wnętrz. Na swoim koncie ma kilka wnętrzarskich metamorfoz. Częściej można ją spotkać w sklepie budowlanym niż ciucholandach. Prywatnie miłośniczka podróży (szczególnie na Półwysep Iberyjski) i muzyki celtyckiej.

Podobne artykuły