• Poradnik

zaktualizowano

Jaki kolor dodatków do beżowego pomieszczenia?

Kolor beżowy, podobnie jak szary lub biały, to barwa neutralna, która pozwoli stworzyć przyjemne dla oka aranżacje w każdym salonie. By salon nie był nudny, dobrze jest dopełnić go o atrakcyjne dodatki do beżowego pomieszczenia. Oto kilka wskazówek jak sprawić, by beżowy salon stał się bardziej energetyczny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakim salonie sprawdzi się kolor beżowy?
  • Jak rozświetlić beżowy salon?
  • Dlaczego warto łączyć kolor beżowy z kolorowymi dodatkami?

Czy beżowy kolor pasuje do salonu?

Beżowy kolor w mieszkaniu może okazać się idealną bazą do zaprojektowania wnętrza do odpoczynku i relaksu. Beżowe ściany są delikatne, dobrze komponują się z rozmaitymi dodatkami i sprawiają, że nasze oczy odpoczywają po intensywnym dniu. O uspokajających właściwościach beżowego wiedzą specjaliści od aranżacji wnętrz, psychologowie i terapeuci. Z tego względu beżowe barwy często pokrywają ściany w salonach urody i gabinetach masażu.
Beż i jego odcienie kojarzą się z naturą. W neutralnym salonie obowiązkowe są dodatki do beżowego pomieszczenia, takie jak doniczki z roślinami. Jeśli na podłodze znajdą się miękkie, wykonane z naturalnych surowców pledy i dywany, domownicy poczują się jak na wakacjach. Najlepsze dodatki do beżowego pomieszczenia to także wzorzyste zasłony, kanapy w intensywnych odcieniach oraz liczne obrazy i zdjęcia w wielokształtnych ramach. Beżowy salon pozwoli Ci poczuć się komfortowo i w pełni odpocząć przy ulubionej książce lub filmie.

Beżowy salon – jasne tło i oryginalne dodatki

Kolekcja Verica w biszkoptowym odcieniu

ne beżowe ściany i delikatna drewniana podłoga – to zdecydowanie najlepsza baza w salonie, w którym brakuje światła. W pomieszczeniach, w których jest mało okien lub szybko robi się ciemno nie powinno być zbyt wielu ciemnych mebli. Jasne beżowe ściany lub połączenie beżu i białego sprawi, że salon optycznie się powiększy. Nie może też zabraknąć kilku źródeł światła, dzięki którym możliwe będzie stopniowanie jego intensywności i dopasowanie do pory dnia. 

Aby jednak salon nie był nudny, dobrze jest uzupełnić go o oryginalne, wyróżniające się dodatki do beżowego pomieszczenia. W salonie, który ma pozostać jasny i rozświetlony, świetnie zagrają złote detale. Bogato zdobiona, masywna rama lustra, świetliste żyrandole lub stół na złotej ramie przyciągną spojrzenia i dodadzą pokojowi szyku. Amatorom bieli spodobają się jasne meble w kolorze bielonej sosny – wzór będzie subtelny, jednak zróżnicowany w stosunku do gładkiej beżowej ściany. Na takim tle dobrze jest umieścić jeden unikatowy element – niech będzie to nowoczesny obraz nad kanapą lub zestaw afrykańskich masek, które domownicy przywieźli z egzotycznej wycieczki.

Beżowe ściany i ciemne meble – połączenie idealne

Kolekcja Verica w ciemnym wydaniu

Aby beżowy salon nabrał charakteru, warto połączyć jasne, pastelowe ściany z ciemniejszymi meblami. W praktycznie zaprojektowanym salonie nie powinno zabraknąć pojemnej komody, a miłośnikom literatury przyda się wysoki regał na książki. Beżowe ściany będą wspaniale współgrać z hebanową szafą lub półką, na której znajdą się ulubione albumy domowników. W większym salonie z wysokimi ścianami i jasnym narożnikiem można rozważyć ciemniejszą podłogę z egzotycznego drewna. Wówczas zostanie zachowana równowaga, a elementy wyposażenia nie będą zbyt przytłaczające.

W salonie z beżowymi ścianami i ciemnymi meblami można wykorzystać naturalne tekstylia. By ocieplić wnętrze, przydadzą się długie, jasne story w oknach i gładkie białe firanki. Bawełniane sienniki na podłodze i narzuta z miękkiego weluru sprawią, że w jesienne i zimowe popołudnia przyjemnie będzie odpocząć z kubkiem herbaty. Do tego dyskretne oświetlenie w kilku punktach salonu i zyskujemy wnętrze, którego nie chce się opuszczać.

Beżowy salon – zabawa kolorowymi dodatkami

Podczas projektowania salonu w kolorze kawy z mlekiem niezbędne są dodatki do beżowego pomieszczenia, które sprawią, że pokój nie będzie zbyt nudny. Beżowy to najlepszy komponent dla energetycznych wnętrz w stylu boho. W takim salonie pełno jest elementów, które pozornie się ze sobą nie łączą, jednak przy właściwym ustawieniu powstanie spójna i przyjemna wizualnie aranżacja. Mogą to być nawet różniące się od siebie wzorzyste materiały lub kontrastowe kolory, o ile nie użyjemy ich zbyt wielu na niewielkiej przestrzeni.

Kanapa Flabio idealnie przełamująca beżowy odcień ścian

W centrum salonu z kuchnią wygodnie jest ustawić kanapę. Kwiecista faktura tapicerki lub gładki materiał w kolorze intensywnej zieleni, oliwkowym lub musztardowym i wielokształtne poduszki dodają każdemu wnętrzu charakteru. Gdy beżowe ściany połączą się z klasycznymi drewnianymi meblami, nawet liczne dodatki do beżowego pomieszczenia nie będą tworzyć chaosu. W romantycznym salonie niezbędna jest wysoka lampa z dekoracyjnym abażurem, a także zdobiona niewielka komoda, na której można ustawić kino domowe.

Pro Tip

Pamiętaj, że beżowy kolor może zamienić najciekawszy salon w pomieszczenie nudne i pozbawione stylu. Jeżeli boisz się eksperymentów z wieloma kolorami, skup się na jednej intensywniejszej barwie. Wybierz dodatki do beżowego pomieszczenia w kilku odcieniach z tej samej palety kolorów, dzięki czemu całość będzie spójna. Wówczas będziesz mógł w dowolnej chwili zmienić pojedyncze detale na nowe i szybko dokonać niedrogiej metamorfozy salonu.  

Beżowe wnętrza uspokajają i pozwalają na skuteczny relaks w zaciszu własnego domu. Beż pasuje do czerni, współgra z barwami ziemi, takimi jak czerwony, ceglasty, zielony lub brązowy. Możesz go łączyć z geometrycznymi wzorami, złotem, metalem lub kamieniem. Wystarczy nawet jeden wyróżniający się detal lub kilka swobodnie porozstawianych doniczek z roślinami, by beżowy salon stał się naprawdę atrakcyjny i oddawał styl domowników.

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jak go oceniasz?

5 z 1 opinii

Artykuł nie ma jeszcze ocen. Oceń jako pierwszy!

Małgorzata Gogól-Górecka

Małgorzata Gogól-Górecka

W wykształcenia historyk sztuki, z pasji dekorator wnętrz. Na swoim koncie ma kilka wnętrzarskich metamorfoz. Częściej można ją spotkać w sklepie budowlanym niż ciucholandach. Prywatnie miłośniczka podróży (szczególnie na Półwysep Iberyjski) i muzyki celtyckiej.

Podobne artykuły