Biurka dla dzieci

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 5
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-
Chcesz, by nauka przychodziła Twojemu dziecku możliwie łatwo i przyjemnie? Zależy Ci, aby nie rozpraszało się podczas odrabiania zadań domowych? W takim razie zapewnij mu odpowiednie miejsce do nauki! Zacznij od wyboru biurka dziecięcego, przy którym Twoja pociecha będzie mogła wygodnie rozłożyć książki i inne pomoce naukowe!

Biurko dla dziecka – zadbaj o komfort nauki

Czym kierować się przy wyborze biurka dla dziecka? Zwróć uwagę na wymiary mebla oraz jego funkcjonalność. Pierwsze biurko wcale nie musi być duże! Małe biurko dla dzieci, tj. takie o blacie szerokości 60 cm i głębokości 50 cm w zupełności wystarczy! Twoje dziecko wygodnie rozłoży na blacie książki, zeszyty oraz inne akcesoria potrzebne do odrabiania lekcji.

O wiele ważniejszym aspektem niż szerokość blatu biurka dla dzieci, są dodatkowe elementy ułatwiające organizację przestrzeni do nauki. Jeśli chcesz, postaw więc od razu na biurko dla dziecka z szufladami, szafkami i półkami, na których pociecha wygodnie ułoży przybory szkolne. Dzięki temu nie będzie trzeba przerywać nauki, aby znaleźć potrzebną książkę, ołówek albo kartkę papieru! 

Inne dobre rozwiązanie to zakup prostego, minimalistycznego biurka dziecięcego i dostawienie do niego dodatkowych szafek lub regałów. Tak stworzony kącik do nauki świetnie sprawdza się w małych pokojach albo pomieszczeniach o nieregularnym kształcie.
Ostatnia istotna kwestia to dobranie biurka do wybranego stylu aranżacyjnego, który dominuje w pokoju dziecka.

Nowoczesne biurka do pokoju dziecięcego – jakie są dostępne?

Na jakie biurko warto postawić, gdy Twoja pociecha to mały miłośnik nowoczesności? Oczywiście wybierz nowoczesne biurko dla dziecka! Możliwości jest co najmniej kilka:
  • Biurko dziecięce z nadstawką, czyli dołączonymi elementami takimi jak dodatkowe półki, regał albo otwarte wnęki;
  • Biurko z regulacją wysokości;
Biurko z regulacją kąta blatu – najwygodniejsze dla dziecięcego kręgosłupa są biurka, które umożliwiają ustawienie blatu pod kątem 30° w czasie rysowania lub pisania ręcznego.
Nowoczesne biurko dla dziecka wyróżnia się nie tylko dodatkowymi rozwiązaniami w zakresie funkcjonalności, ale też odpowiednią kolorystyką i rodzajem materiału. Zwykle jest to biurko białe lub szare, wykonane z połączenia drewna i metalu.

Biurka dziecięce dla dziewczynki i chłopca

Czy biurko dla dziewczynki różni się czymś od modelu dla chłopca? Zupełnie nie! Biurko dziecięce zawsze dobieraj do potrzeb i wzrostu Twojej pociechy. Jedyne czym czasem różnią się od siebie biurka dziecięce dla dziewczynek i chłopców to kolorystyka. 

Dziewczynki częściej namawiają rodziców na biurka w jasnych, pastelowych kolorach takich jak: rozbielone żółcie, róż albo jasny fiolet. Z kolei biurka chłopców to z reguły meble w kolorze błękitnym, zielonym, a w przypadku starszych chłopców – grafitowym lub czarnym.

Jeśli szukasz biurka dziecięcego, z którego będzie korzystało rodzeństwo, wybór odpowiedniego koloru mebla początkowo może wydać Ci się kłopotliwy. Niepotrzebnie! W takiej sytuacji najbezpieczniej postawić na nowoczesne biurko dla dziecka: białe lub szare. Świetnie sprawdzą się też tradycyjne modele w kolorze naturalnego drewna.

Dziecięce biurko narożne – więcej przestrzeni do nauki

Biurka narożne to bardzo popularne rozwiązania w wielu firmach i kancelariach. Przenieś je również do pokoju Twojej pociechy! Dlaczego warto? Narożne biurko dziecięce to o wiele więcej miejsca do nauki! Dodatkowy blat pozwoli na chwilę odwrócić się od komputerowego monitora i tym samym zadbać o wzrok. Twoje dziecko będzie też miało więcej miejsca na dodatkowe pomoce naukowe – a to ma znaczenie zwłaszcza w wyższych klasach szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. 

Młodsi uczniowie również jednak docenią biurka narożne – w ich przypadku dodatkowy blat warto wykorzystać jako przestrzeń do odpoczynku i hobby. Jedna część biurka posłuży więc do nauki, a na drugiej może znaleźć się miejsce na materiały plastyczne, puzzle albo tworzone z tektury modele.

Jaka jest prawidłowa wysokość biurka dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy wybrałeś małe biurko dla dziecka, czy też większy mebel, bardzo duże znaczenie ma jego wysokość. To od niej zależy czy dziecku będzie wygodnie, a także – czy podczas nauki nie wyrobi sobie złych nawyków związanych z postawą ciała. Jakiej więc wysokości biurko dla dziecka jest najlepsze?

Wysokość biurek dla dzieci i młodzieży mieści się w przedziale 55-75 cm. Najniższe przeznaczone są dla pierwszoklasistów, czyli dzieci o wzroście ok. 116-125 cm. Im dziecko będzie starsze, tym wyższego biurka zacznie potrzebować. Pamiętaj jednak, że najwyższe biurka dziecięce, tj. takie o wysokości 75 cm, przeznaczone są także dla dorosłych. Dziecko powinno więc mieć przynajmniej ok. 160 cm wzrostu, aby wygodnie usiąść przy tak wysokim biurku!

Zarówno małe biurko dziecięce, biurko z nadstawką, jak i nowoczesne biurko dla dziecka znajdziesz w ofercie Mebli Bogart. Sprawdź dostępne modele i wybierz najlepszy dla Twojego dziecka!

/biurka-dla-dzieci-c-1378.html