Konsole - Konsola do Przedpokoju lub Sypialni

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 63
sortuj:
Sortowanie
   1    z    3   
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-

   1    z    3   
wyników na stronę:

Konsole, które podkreślą Twoje aranżacje wnętrzarskie

Konsole, podobnie jak toaletki stanowią ciekawy rodzaj mebli, z których pomocą można efektownie wzbogacić aranżacje wnętrzarskie. Mają bowiem duży potencjał dekoracyjny. Konsole często nazywane są również stolikami przyściennymi, co związane jest z ich formą konstrukcyjną. Ale warto także docenić ich walory użytkowe i praktyczne. Gdyż można uzyskać więcej miejsca do przechowywania podręcznych przedmiotów oraz eksponowania ulubionych dekoracji. W ofercie naszego sklepu meblowego znajdziesz szeroki wybór efektownych konsol, które wzbogacą Twoje aranżacje wnętrzarskie.

Konsole do sypialni i nie tylko

Przygotowaliśmy dla Ciebie bogaty i zarazem różnorodny wybór konsol, które doskonale sprawdzą się nie tylko w aranżacji sypialni, ale również w innych pomieszczeniach, takich jak: pokój dzienny lub biuro. Konsole, czy też stoliki ścienne ustawia się przy linii ściany, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele miejsca podłogowego i nie przeszkadzają w ustawności pozostałych mebli i elementów wyposażenia wnętrz.
 
W jakich pomieszczeniach sprawdzą się konsole nowoczesne oraz te zaprojektowane w myśl innych stylów? Najpopularniejszym rozwiązaniem są konsole do sypialni, gdyż często pełnią w tym pomieszczeniu rolę toaletki, na której można poukładać podręczne przybory oraz kosmetyki używane do porannej bądź wieczornej pielęgnacji. Niemniej jednak, równie popularne są konsole do przedpokoju.
 
Pełnią one rolę podręcznych stolików, na których można umieścić przedmioty potrzebne nam podczas opuszczania domu, jak na przykład klucze, czy elementy galanterii. Biorąc pod uwagę, że pomieszczenia te zwykle są niewielkich rozmiarów to konsole do przedpokoju sprawdzą się w nich idealnie. Wąskie stoliki ustawione bezpośrednio przy ścianie, nie zajmą zbyt wiele miejsca podłogowego i prezentują się lekko nie przytłaczając aranżacji.
 
Konsole w ofercie naszego sklepu:
  • konsole retro
  • konsole nowoczesne
  • konsole do przedpokoju
  • konsole do sypialni
  • konsole loftowe
  • konsola 70 cm
  • konsola 90 cm

Konsole do przedpokoju i sypialni – jaka jest ich historia?

Konsole stały się wyjątkowo popularne już pod koniec XVII wieku i przez całe kolejne stulecie pojawiały się w rezydencjach i pałacach. Początkowo konsole były niewielkimi stołami w kształcie półksiężyca, które przymocowano do ściany. Z czasem zaczęto z przodu montować nogi. W końcu jednak konsole stały się samodzielnymi meblami, dzięki czemu zyskały mobilny charakter. To, co do dziś zostało zachowane, to przede wszystkim kształt.
 
Nadal najpopularniejsze konsole utrzymane są w formie półksiężyca lub małego prostokąta, który obecnie jest dominujący. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne formy wzornicze, a także konsole utrzymane w różnych stylach wnętrzarskich.

Konsole nowoczesne – czym się charakteryzują?

Nowoczesne konsole cechują się przede wszystkim spójnym designem o minimalistycznej formie wzorniczej. Proste linie, brak przesadnej dekoracyjności, a także wykorzystanie do produkcji nowoczesnych materiałów takich jak szkło, metal malowany proszkowo, czy też płyty MDF. Szczególną popularnością cieszą się obecnie konsole loftowe. Zazwyczaj łączą one w sobie połączenie elementów metalowych z drewnem.
 
Zyskują w ten sposób nie tylko nowoczesny wyraz, ale i modny obecnie efekt wizualnej surowości mebli. Toaletki i konsole loftowe są bardzo uniwersalne i doskonale pasują nie tylko do aranżacji w stylu industrialnym, ale również do innych nowoczesnych konwencji.

Konsole retro – stylizowane formy i ponadczasowy design

Dużą popularnością cieszą się obecnie również konsole retro. Ich stylizowana forma sprawia, że aranżacje wnętrzarskie nabierają swoiście finezyjnego wyrazu wzorniczego, a całe kompozycje wnętrz zyskują efekt przytulności. Konsole retro oraz konsole loft mają ponadczasowy charakter wzorniczy, dzięki czemu można je zastosować w aranżacjach urządzonych w różnych stylach wnętrzarskich.
/konsole-c-1091.html