Jak dobrać materac

Komfortowy wypoczynek w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranego materaca. Postaramy się podpowiedzieć który model będzie idealnie dopasowany dla Twoich potrzeb oraz preferencji!
 
Sprężyny bonellowe z pianką T35
 
Sprężyna bonell z pianką poliuretanową T35 - charakteryzuje się sprężystością progresywną, czyli im większy napór stosujemy, tym opór staje się również większy. Dlatego też polecany jest dla osób preferujących twarde meble, gdzie ciało nie "zapada" się. Zaletą takiego wypełnienia jest to, że sprawdzi się dla osób zarówno lekkich, jak i tych o wyższej wadze. Sprężyny połączone są z sobą drutem, przez co elastyczność jest powierzchniowa. Oznacza to, że podczas nacisku na jedną sprężynę reagują również pozostałe, co może być odczuwalne podczas częstej zmiany pozycji ciała. Bonell połączony jest z pianką T35, (popularną pianką poliuretanową) stosowaną przy produkcji mebli tapicerowanych, czy też ich renowacji. Dodatkowo tapicerska tkanina podkładowa umiejscowiona pod sprężynami wycisza pracę wkładu. Pozwoli na komfort podczas użytkowania przez długi okres czasu.


                                       

Sprężyny faliste z pianką HR

Sprężyny faliste z pianką HR - są stosowane do konstrukcji siedzisk przy ekskluzywnych meblach wypoczynkowych. Wytwarzane z drutu stalowego o odpowiednim profilu, charakteryzują się wysoką elastycznością oraz wytrzymałością. Dodatkowo pianka wysokoelastyczna HR (pianka poliuretanowa typu HR) wyróżnia się na tle innych propozycji zwiększoną sprężystością. Polecana jest dla klientów lubiących wypoczynek o średniej twardości, gdzie ciało się delikatnie "zapada", pozwalając na pełny komfort podczas użytkowania. Dany model wyróżnia bardziej nieregularna, porowata struktura komórkowa zbudowana z milionów pęcherzyków, co zapewnia doskonałą wentylację. Takie rozwiązanie jest idealne dla alergików, ponieważ odpowiednia cyrkulacja powietrza w piance uniemożliwia rozwój różnego rodzaju grzybów czy też pleśni.

                                       
 

                                                 UWAGA! Oba wkłady są tej samej wysokości, powyższe obrazki są poglądowe.

Sprężyny faliste + sprężyny kieszeniowe typu "Pocket"

Oferowane połączenie wypełnienia z łatwością zadowoli wielu odbiorców. Zapewnia ono niebywały komfort użytkowania, co da się odczuć już po pierwszych chwilach odpoczynku. Stabilność konstrukcji gwarantują wytrzymałe sprężyny faliste, które stanowią podstawę dla tzw. kieszeni. W zależności od strony nacisku na wkład reagują bezpośrednio umieszczone pod nim sprężyny co pozwala drugiej osobie odczuć całkiem inny komfort wypoczynku. We wkładach tego typu każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, wykonanej z wysokojakościowej włókniny. Każda sprężyna działa osobno, przez co formatka lepiej dostosowuje się do kształtów ludzkiego ciała.

                                     

Sprężyny faliste z pianką poliuretanową.

Sprężyny faliste z pianką poliuretanową są dedykowane osobom potrzebującym średnio twardych elementów wypoczynkowych. Wytwarzane z drutu stalowego sprężyny o odpowiednim profilu, charakteryzują się wysoką elastycznością oraz wytrzymałością. Pianka zaś odznacza się dużym stopniem gęstości (dobra twardość, dobra sprężystość). Z uwagi na jej walory użytkowe, niewielką podatność na odkształcania oraz duży komfort, poleca się ją przy produkcji i renowacji mebli.

 

             

 

Sprężyny mini bonellowe z pianką T35
 
Sprężyna mini bonell z pianką poliuretanową T35 - charakteryzują się mniejszą średnicą oraz znacznie mniejszą wysokością niż standardowy bonell. Najczęściej stosowany jest w sofach, gdzie siedzisko jest niskie. Sprężyny połączone są z sobą drutem, przez co elastyczność jest powierzchniowa. Oznacza to, że podczas nacisku na jedną sprężynę reagują również pozostałe. Bonell połączony jest z pianką T35, (popularną pianką poliuretanową) stosowaną przy produkcji mebli tapicerowanych, czy też ich renowacji. Dodatkowo tapicerska tkanina podkładowa umiejscowiona pod sprężynami wycisza pracę wkładu.

 

                                                       

 

Sprężyny faliste + sprężyny bonellowe

Sprężyny faliste w połączeniu z sprężynami bonellowymi oraz pianką wysokoelastyczną, dają gwarancję komfortu podczas użytkowania. Stabilność konstrukcji gwarantują wytrzymałe sprężyny faliste, które stanowią podstawę dla sprężyn bonellowych. Sprężyny bonellowe połączone są ze sobą drucikiem, przez co elastyczność jest powierzchniowa. Oznacza to, że podczas nacisku na jedną sprężynę reagują również pozostałe. Dodatkowo pianka wysokoelastyczna wyróżnia się na tle innych propozycji zwiększoną sprężystością. Polecana jest dla klientów lubiących wypoczynek o średniej twardości, gdzie ciało się delikatnie "zapada".

 

 

                                                        

Rama drewniana + pianka poliuretanowa T35

Pianka poliuretanowa to wkład, który zapewnia długotrwałe użytkowanie wykonanego mebla oraz wolniejsze jego zbijanie się. T35 to gąbka wykorzystywana przy produkcji materacy,wygodnych siedzisk, jak również podłokietników czy materacy z jednoczesnym zastosowaniem sprężyn. To bardzo popularna pianka, szeroko stosowana w meblarstwie. Odznacza się wysoką sprężystością i elastycznością, którą docenia się przez wiele lat eksploatacji.

                                                         

 Listwy sprężynujące + pianka poliuretanowa T30

Pianki tapicerskie o gęstości T30 (30kg/m3) stosuje się przede wszystkim na materace, siedziska, fotele oraz krzesła. Charakteryzują się bardzo dużym stopniem gęstości (doskonała twardość, bardzo dobra sprężystość). Z uwagi na jej walory użytkowe, trudność w odkształceniu oraz bardzo duży komfort dzięki doskonałej twardości, idealnie nadaje na materace. Połączenie produktu z listwami sprężynującymi które mają specjalną budowę wytrzymałą na zginanie, daje optymalny efekt końcowy.

                                        

 

Zakupy w Meble Bogart to:
Darmowa dostawa od 3500 >
Zadowoleni klienci Sprawdź opinie >
Własny, bezpieczny transport >
Wygodna usługa wniesienia >
/jak-dobrac-materac-pr-59.html