Kuchnie na Wymiar - Meble Kuchenne na Wymiar

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 0
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary

wyników na stronę:

Wpisy powiązane z kategorią Kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar - idealne rozwiązanie dla Twojego domu

Kuchnię nie bez powodu określa się często mianem serca domu. Jest ona w końcu miejscem, w którym przygotowuje się posiłki dla całej rodziny, gdzie wspólnie delektuje się smakiem pysznego śniadania i aromatem porannej kawy. To tu odbywają się zabawy w rodzinne gotowanie i pieczenie ciasteczek oraz ciężka praca, kiedy przygotowuje się ucztę na przyjście gości. Jest to pomieszczenie, w którym toczą się ważne rozmowy i zwyczajnie dzieje się życie. Człowiek spędza w niej bardzo dużo czasu, dlatego tak ważne jest, aby czuć się tam swobodnie i mieć poczucie, że wszystko jest na właściwym miejscu.

Kuchnia pod wymiar - sposób na nieustawne pomieszczenie

Niestety w polskich mieszkaniach na kuchnie często przeznacza się małe, nieustawne pomieszczenia. Takie wnętrze bardzo ciężko urządzić, ponieważ gotowe zestawy mebli nijak nie dają się wkomponować w warunki przestrzenne, jakimi człowiek dysponuje. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę możliwość, aby kupić meble kuchenne na wymiar. Jeżeli do zagospodarowania jest pomieszczenie o nieregularnych kształtach, niesymetryczne, takie, w którym znajdują się niepraktyczne wnęki, kuchnie na zamówienie doskonale się sprawdzą.
 
Meble do kuchni na wymiar można bowiem dobrać w taki sposób, aby zapełniły każdą pozornie niemożliwą do użytkowania przestrzeń. Pomocne okazać mogą się propozycje szafek narożnych czy wysuwane szafki typu cargo, dzięki którym możliwe będzie zagospodarowanie nawet bardzo trudno dostępnych przestrzeni.
 
Również w niewielkich pomieszczeniach meble na wymiar kuchenne mogą być ratunkiem dla osób, które wydają się być w sytuacji bez wyjścia. Kuchnie na wymiar dają bowiem możliwość zagospodarowania przestrzeni niemal do ostatniego centymetra. Dzięki opcji zabudowy nawet pod sam sufit można zyskać bardzo dużo przestrzeni do pracy i do przechowywania, co w małej kuchni zwykle bywa praktycznie niewykonalne.

Meble kuchenne na wymiar wyrazem indywidualnego charakteru użytkownika

Decydując się na zakup gotowego zestawu mebli kuchennych niestety trzeba liczyć się z tym, że potencjalnych odbiorców danego projektu jest wielu. Zastosowane w nim rozwiązania muszą zatem być uniwersalne, więc i niekoniecznie dopasowane do potrzeb każdego poszczególnego klienta. Jeżeli kuchnia ma odpowiadać indywidualnym potrzebom, na ratunek przychodzą meble kuchenne na wymiar.
 
Kuchnie pod wymiar dają swobodę dopasowania mebli nie tylko do pomieszczenia, ale do stylu życia czy też różnego rodzaju ograniczeń użytkownika. Wysokość blatów czy umiejscowienia szafek wiszących można dostosować do swojego wzrostu. Meble kuchenne na wymiar dają swobodę w wyborze kierunku otwierania szafek w zależności od prawo lub leworęczności użytkownika, a szeroka oferta różnego rodzaju uchwytów pozwoli dopasować ich rodzaj np. dla miłośników długich paznokci.
 
Nowoczesne kuchnie na wymiar to również ogromny wachlarz kolorów i typów frontów, zróżnicowane materiały do wykonania blatu oraz różnorodne dodatki, takie jak uchwyty czy baterie. Dzięki tym możliwościom kuchnie na wymiar mogą w pełni wyrażać indywidualny charakter mieszkańców, podkreślać ich gust, a jednocześnie spełniać nawet najbardziej wygórowane potrzeby.

Kuchnie z wyspą i zabudową sprzętu AGD

W każdej kuchni niezbędnym elementem są różnego rodzaju sprzęty AGD. Niestety nie zawsze wyglądają one estetycznie i często zwyczajnie zaburzają ogólny styl wnętrza i nie pasują do naszej wizji. Kuchnie na wymiar dają możliwość zabudowania wszelkich urządzeń, takich jak lodówka, kuchenka mikrofalowa, zmywarka czy okap. Powoduje to ujednolicenie wyglądu kuchni, a tym samym poczucie ładu i porządku.
 
Jedynym sprzętem, którego w pełni zabudować się nie da, a który w każdej kuchni wydaje się być konieczny, jest piekarnik. Wyjściem z sytuacji są kuchnie na wymiar z wyspą. W takich kuchniach miejsce na piekarnik i kuchenkę wyznacza się często właśnie na wyspie. Pozwala to wydzielić osobne miejsce przeznaczone typowo do gotowania. Decydując się na taką opcję, możemy zamontować na wyspie również odpowiednich rozmiarów blat, co stworzy nam doskonałą, oddzieloną poniekąd od reszty kuchni, przestrzeń roboczą.
 
Oczywiście walory estetyczne grają tu niebagatelną rolę. Dzięki takiemu zestawowi szafek, które z żadnej strony nie przylegają do ściany, zyskujemy również dodatkowe miejsce do przechowywania.

Kuchnie na wymiar - czyli wygodne systemy i praktyczne oświetlenie

W kuchni spędza się sporo czasu, dlatego tak ważne jest, aby pomieszczenie to było dobrze oświetlone. Niekiedy, ze względu na usytuowanie czy wielkość wnętrza, dostęp światła dziennego jest mocno ograniczony. Z tego powodu bardzo zyskuje na znaczeniu możliwość zastosowania indywidualnego systemu oświetlenia, jaką zapewniają kuchnie na wymiar.
Jedna lampa sufitowa zdecydowanie nie wystarczy, aby odpowiednio oświetlić kuchnię.
 
Żeby zapewnić sobie wygodę i zarazem bezpieczeństwo podczas prac w kuchni, należy zadbać o rozlokowanie źródeł światła w różnych miejscach. Szczególnie powinno się zadbać o dokładne oświetlenie blatu, nawet w tych najmniej dostępnych miejscach.
 
Biorąc z kolei pod uwagę walory estetyczne, doskonałym rozwiązaniem są punkty świetlne umieszczane w szafkach z przeszklonym frontem. Podświetlając znajdujące się wewnątrz szkło, dodadzą całemu wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Jeszcze jeden ciekawy i praktyczny pomysł, to oświetlenie szuflad. Po wysunięciu szuflady światło włącza się automatycznie, ułatwiając odnalezienie we wnętrzu potrzebnej rzeczy. Meble kuchenne na wymiar mogą zostać zaopatrzone w te wszystkie udogodnienia zgodnie z zapotrzebowaniem i gustem klienta.

Zalety kuchni projektowanej na zamówienie

Atutów zamówienia indywidualnego projektu kuchni jest naprawdę wiele. Podsumowując, wymienić należy przede wszystkim te, które w najbardziej oczywisty sposób ułatwiają życie użytkownikowi. Z całą pewnością należą do nich następujące czynniki:
 
  • kuchnie na wymiar podkreślają indywidualny charakter właściciela mieszkania,
  • projekt kuchni jest niepowtarzalny, stworzony dla konkretnej osoby,
  • kuchnie na zamówienie to rozwiązanie dla potrzeb i ograniczeń, które u każdego człowieka pojawiają się w innym wymiarze i na innej płaszczyźnie,
  • meble kuchenne na wymiar pomogą poradzić sobie z niepraktyczną przestrzenią i pozwolą w pełni zagospodarować wnętrze, bez względu na jego niestandardowy wymiar czy kształt,
  • nowoczesne kuchnie na wymiar to możliwość wyboru najdrobniejszego szczegółu wyposażenia, takiego jak pojemność szuflad, rodzaj systemu zamykającego czy uchwytów.
 
Zalety mebli kuchennych na wymiar można by mnożyć, jednak tak naprawdę docenić je można w pełni dopiero w momencie, kiedy pojawią się w naszym domu. Na rynku dostępne są tanie kuchnie na wymiar, które zaskakują nietuzinkowymi rozwiązaniami oraz tym, jak świetnie wkomponują się w potrzeby poszczególnych osób. Kupując meble do kuchni na wymiar, można doprecyzować każdy szczegół, łącznie z doborem koloru i wzoru każdej poszczególnej szafki. Tego typu kuchnie dają jeszcze większe możliwości niż kuchnie modułowe
 
Zaprojektowana w ten sposób kuchnia z całą pewnością będzie odzwierciedleniem wszystkich pomysłów zamawiającego. Z pomocą wykwalifikowanych projektantów można stworzyć prawdziwą kuchnię swoich marzeń.
/kuchnie-na-wymiar-c-1124.html