Lampy ogrodowe

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 0
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary

Lampy ogrodowe - dlaczego warto mieć przynajmniej kilka?

Gdy nadchodzi lato, czas przypomnieć sobie przyjemne chwile, spędzone wieczorami w ogrodzie w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Te wspomnienia są naprawdę cenne. Podczas tworzenia nowych, warto zadbać o wygodę i komfort swój oraz swoich najbliższych. Lampy ogrodowe świetnie nadają się do tego celu. Dzięki nim zapamiętasz każdy szczegół wyjątkowego wieczoru i nie ryzykujesz, że po ciemku wpadniesz na kamień czy dół wykopany przez psa.
 
Jeśli często przyjmujesz latem gości do ogrodu - warto zainwestować w kilka lamp ogrodowych. Możesz być pewien, że dzięki nim niezwykłe wydarzenia staną się jeszcze piękniejsze. Ponadto - lampy ogrodowe sprawią, że nie będziesz musiał kosić trawy czy pielęgnować roślin w pełnym słońcu. Bez obaw możesz podjąć się tych prac wieczorem - a w ciągu dnia zająć się ważniejszymi sprawami.

Lampy ogrodowe - najpopularniejsze rodzaje

Nowoczesne lampy ogrodowe składają się z bardzo zróżnicowanych propozycji - zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i sposób działania. Jakie są najpopularniejsze lampy ogrodowe w ostatnim sezonie?
 
  • Lampy ogrodowe stojące
  • Lampy solarne ogrodowe
  • Lampy ogrodowe kule
  • Lampy ogrodowe LED
  • Lampy ogrodowe słupki
 
Możliwości pod kątem wyboru jest jednak o wiele więcej. Możesz dopasować oświetlenie nie tylko do potrzeb otoczenia, ale również do sposobu aranżacji ogrodu i swoich indywidualnych preferencji estetycznych.

O czym warto pamiętać, kupując lampy ogrodowe?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, gdy kupujesz lampy ogrodowe. Najważniejszą z nich jest z pewnością rozmiar ogrodu. To bowiem w zależności od niego będziesz musiał wybrać odpowiednią wielkość lampy, a także stopień natężenia światła. Dużą uniwersalnością cechują się lampy ogrodowe LED. Warto je wybrać również ze względu na niskie zużycie prądu.
 
Jeśli jednak bardziej interesują Cię kwestie oszczędności na energii elektrycznej - interesującą propozycją będzie lampa solarna ogrodowa. Nie ma bowiem konieczności podłączania jej do instalacji elektrycznej w domu. Ten typ oświetlenia samoczynnie pozyskuje energię z promieni słonecznych, dzięki czemu Ty nie musisz płacić za dodatkowe zasilanie. Lampy solarne ogrodowe sprawdzają się przede wszystkim w okresie letnim, gdy przez większość doby słońce góruje nad horyzontem, dostarczając urządzeniu siły napędowej w postaci światła.

Czy lampy solarne ogrodowe są dobrym rozwiązaniem?

Z ogrodu korzystamy przede wszystkim latem. Właśnie dlatego lampy solarne ogrodowe są tak funkcjonalne i ekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że zimą nie można z nich korzystać. Będziemy jednak nieco ograniczeni przez ilość emitowanego światła w ciągu dnia. Ilość energii elektrycznej powinna jednak bez problemu wystarczyć do wykonania podstawowych czynności - jak odśnieżanie lub cokolwiek innego.
 
Inną korzyścią, która znamienna jest dla lampy solarnej ogrodowej, to bardzo atrakcyjna estetyka. Niektórych może to nieco zadziwić - jednak panele słoneczne, zamontowane w urządzeniu prezentują się naprawdę ciekawie. Dzięki temu lampy solarne ogrodowe stanowią nie tylko sposób na wygenerowanie oszczędności, ale również na urozmaicenie estetyki naszego ogrodu. Z racji tego, że same one generują potrzebny prąd - możemy ich umieścić co najmniej kilka. Jest to nawet wskazane, aby dokładnie oświetlić cały obszar ogrodu, który mamy do dyspozycji. Często spotykanym typem tego rodzaju oświetlenia jest lampa ogrodowa słupek, wyposażona w specjalną płytkę solarną.

Nowoczesne lampy ogrodowe - jak wpływają na wygląd "zielonego zakątka” ?

Nowoczesne lampy ogrodowe to jednak nie tylko te zasilane energią słońca. Wybór jest znacznie większy, a każde kolejne rozwiązanie wydaje się jeszcze bardziej wzbogacać wygląd naszego ogrodu. Świetnym tego przykładem są lampy ogrodowe kule. Zasadniczo nie rzucają się w oczy - wynika to z faktu, iż pod względem kształtu przypominają średniej wielkości kamienie. Sprawdzą się więc doskonale w przypadku ogrodów, gdzie dominuje zaplanowana, naturalna aranżacja.
 
Inną interesującą propozycją są lampy ogrodowe stojące. Ta prosta konstrukcja stanowi jednocześnie najpopularniejszy tym lamp wykorzystywanych w ogrodzie. Są eleganckie, proste w obsłudze i bardzo wydajne jeśli chodzi o oświetlenie przestrzeni. Warto pamiętać, że lampy ogrodowe charakteryzują się dużą rozpiętością snopu światła. Możemy to wykorzystać, umieszczając dwa lub trzy źródła światła w strategicznych punktach. Dzięki temu nie tylko dokładnie oświetlimy cały ogród, ale wyznaczymy przestrzeń, w której mamy zamiar przebywać wieczorem.

Komfort i przyjazna atmosfera latem - lampy ogrodowe LED

Każda lampa ogrodowa charakteryzuje się nieco inną specyfiką działania. Jeśli chcemy dokonać najlepszego wyboru, musimy skupić się na swoich potrzebach i preferencjach. Wiele osób podejmując tę decyzję wybiera lampy ogrodowe LED. Stanowią one wyważone połączenie wydajności i funkcjonalności. Lampy ogrodowe wyprodukowane w oparciu o technologię LED charakteryzują się stosunkowo dużą intensywnością światła. Często będziemy mogli również regulować poziom natężenia światła.
 
Przy okazji lampy ogrodowe LED bardzo efektywnie wykorzystują energię elektryczną. Są w stanie wygenerować bardzo silny promień światła przy minimalnym wykorzystaniu prądu. Dzięki temu podczas długich wieczorów spędzonych w ogrodzie nie będziemy musieli martwić się gigantycznym rachunkiem za prąd. Będziemy również zabezpieczeni przed potknięciami i innymi wypadkami, które mogą mieć miejsce wieczorem w ogródku.
/lampy-ogrodowe-c-1250.html