Lampy podłogowe

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 1
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary

Wpisy powiązane z kategorią Lampy podłogowe

Lampy podłogowe są niezbędne w aranżacji wnętrz

Ludzkość nie wymyśliła jeszcze lampy, która byłaby wygodniejsza do czytania w fotelu niż lampa podłogowa. Dodatkowo dobrze dobrany model staje się prawdziwą ozdobą wnętrza. Lampa stojąca podłogowa wyposażana jest w abażur, długą nogę oraz stabilną podstawę, której celem jest utrzymanie całej struktury w pionie. Takie elementy oświetlenia pomagają stworzyć przytulną atmosferę w domu.

Jak powstały lampy podłogowe?

Najprostszą i najdokładniejszą definicję tego, czym jest lampa podłogowa, można znaleźć w słownikach: jest to lampa na wysokim stojaku, stojąca na podłodze. Pierwsze lampy podłogowe pojawiły się we Francji i Niemczech w średniowieczu, a ich pierwowzorem były lampy uliczne. Wtedy były masywne, inkrustowane drogocennymi kamieniami, a jako źródła światła służyły oczywiście świece.
 
W połowie XX wieku lampa podłogowa stała się popularna wszędzie. Szczyt mody przypadł na lata 60 i 70. Wtedy można je było znaleźć w prawie każdym domu lub mieszkaniu. Lampa podłogowa nawet teraz nie wyszła z mody, jednocześnie zyskała status klasycznego urządzenia oświetleniowego, które łączy w sobie praktyczność i estetykę.

Lampa stojąca do salonu – jaką wybrać?

Lampa podłogowa zapewnia rozproszone i miękkie oświetlenie. Światło jasnej lampy przyciemnia się za pomocą klosza z tkaniny lub papieru. Nie powoduje dolegliwości i pozwala wykorzystać ją, jako dodatkowe źródło oświetlenia. Elegancka designerska lampa stojąca czarna może stać się akcentem we wnętrzu pomieszczenia.
 
Warto wiedzieć, że lampy z długimi nogami potrafią optycznie powiększyć, a nawet poszerzyć salon. Tej sztuczki można użyć, gdy jest potrzeba wizualnego powiększenia małego salonu. Lampę stojącą do salonu należy wybrać w oparciu o ogólny motyw wnętrza. Obecnie można kupić lampę w różnych cenach i w dowolnym stylu:
 
  • Klasyczną lampę podłogową do czytania z długimi nogami i z abażurem z gęstej tkaniny
  • Lampę podłogową białą, w stylu skandynawskim, która wyróżnia się prostotą i elegancją
  • Lampę stojącą złotą, która może mieć nietuzinkowy kształt nogi i odnajduje się w stylu klasycznym i gamour.
  • Nowoczesną lampę stojącą z misterną kompozycją kwiatową, która idealnie wpisuje się w styl florystyczny.
 
Niektóre modele mają dwie lampy: jedną stałą i jedną ruchomą, którą można przesuwać wzdłuż nogi lampy podłogowej, zmieniając kierunek oświetlenia. Lampa stojąca jest nieodzowną częścią wnętrza salonu, umożliwia spędzić czas w relaksującej atmosferze, pomagając oczom odpocząć od zbyt jasnego światła.Takie elementy oświetlenia powinny emitować jak najbardziej neutralne światło, dlatego warto kupować żarówki - 4000 kelwinów.

Kształty i wzornictwo lamp stojących ledowych

W całej swojej historii lampy stojące nie zmieniły znacząco podstawowej konstrukcji: podstawa - długa noga - klosz ze źródłem światła.Teraz lampa podłogowa ledowa to nie tylko urządzenie oświetleniowe, ale ważny element dekoracyjny wnętrza oszczędzający wydatki na energię. Coraz częściej producenci wykorzystują takie lampy, jako źródła światła. Nowoczesne lampy LED, które są bardziej energooszczędne niż klasyczne lampy halogenowe.
 
Wyobraźnia projektantów i producentów nadała im różnorodne formy. Jedną z ważnych cech niektórych lamp podłogowych jest możliwość przesuwania ich w obrębie pomieszczenia, łatwego przenoszenia z jednego pomieszczenia do drugiego, aktualizując wygląd wnętrza. Wiele modeli lamp podłogowych nowoczesnych jest produkowanych ze ściemniaczem - urządzeniem do regulacji jasności oświetlenia. Jest to przydatne podczas czytania w nocy. Aby uporządkować światło i zaoszczędzić pieniądze, najlepiej kupić lampę podłogową ledową. Diody zużywają minimum energii elektrycznej, tworząc silny strumień świetlny.
 
Dodatkowo oprawy z modułami LED charakteryzują się długą żywotnością (średnio do 50 tys. godzin). Można bez problemu kupić nowoczesne lampy stojące LED oraz znaleźć klasyczne rozwiązanie lub modele w stylu florystycznym wyposażone w diody.

Lampy podłogowe czarne i białe z prostymi nogami

Najbardziej tradycyjną formą lampy podłogowej jest prosta noga wykonana z drewna lub metalu na okrągłej podstawie i surowy klosz. Istnieje wiele odmian tego kształtu. Stojak można zastąpić potrójną nogą, co jest często obserwowane w lampach stojących czarnych, które wyglądają efektownie i zapewniają stabilność konstrukcji. Klosz można mocować do nogi pod różnymi kątami, tak jak w przypadku lampy podłogowej białej, w której wykorzystano kombinację kilku małych białych abażurów.
 
Poszukując modelu, który wniesie do wnętrza wyjątkowości i niepowtarzalnej estetyki warto zwrócić uwagę na lampę stojącą złotą, która ozdobi wnętrze i doskonale uzupełni oświetlenie. Z takim modelem uda się osiągnąć styl glamour, który cechuje przepych. Pięknie prezentują się modele ze złotem we wnętrzu metalowego abażura oraz w towarzystwie dodatkowych elementów takich na przykład kryształki.  

Lampy podłogowe do czytania w różnych wzorach

Niezwykle wygodny wynalazek do czytania: światło pada z góry i nic go nie blokuje. W niektórych modelach lamp stojących do czytania stosowana jest elastyczna lub przegubowa noga, dzięki której można zmienić kąt nachylenia klosza. Wygodna, funkcjonalna i minimalistyczna lampa podłogowa z regulowanymi mocowaniami, jest bardzo popularna.
 
Ponieważ lampy podłogowe zawsze były używane głównie do czytania, logiczne jest wyposażenie ich w małą półkę. Wielu projektantów poszło dalej w ten temat, tworząc atrakcyjne wizualnie, ale funkcjonalne projekty. Na przykład kilka książek, filiżankę kawy i inne drobne przedmioty można umieścić na kilku półkach takiej lampy stojącej do czytania. Jednocześnie pozostanie stabilna.
 
Ostatnio szczególnie popularne stały się stylowe i bardzo funkcjonalne lampy podłogowe do czytania. Osobliwością ich konstrukcji jest obecność dodatkowej lampy, którą w razie potrzeby można obrócić w jednym lub drugim kierunku. Modele wytwarzają kierunkowy strumień światła, który jest wystarczający do wygodnego czytania w ciemności. Większość modeli lamp stojących podłogowych z dodatkowymi lampkami do czytania ma nowoczesny styl.Takie modele charakteryzują się lakonicznym, surowym designem i doskonale pasują do wnętrz high-tech, techno, modern i wielu innych.

Jak dobrać abażur do lampy podłogowej?

Abażur znajduje się w górnej części oprawy i stanowi rodzaj kopuły wokół źródła światła. Jego zadaniem jest skierowanie światła ze źródła i stworzenie określonego stopnia oświetlenia. Klosz z tkaniny do lampy podłogowej uważany jest za klasyczny. Jednak projektanci tworzą wyjątkowe modele nowoczesnych lamp stojących przy użyciu szkła, metalu, drewna, skóry, plastiku, papieru. Kształt klosza może być zupełnie inny: stożek, cylinder, kula, półkula, kwiatek.
 
Historycznym zadaniem klosza jest ochrona oczu przed blaskiem źródła światła. Dlatego abażury są tworzone z materiałów zdolnych do ochrony oczu, ale zdolnych do przepuszczania światła. Projektanci wykorzystują te materiały do tworzenia nietypowych kształtów abażurów oraz nanoszenia na jego powierzchnię dekoracyjnych obrazów, haftów i innych elementów dekoracyjnych. Często jest widoczne w lampach podłogowych białych, które cechują się niesamowitą efektownością, a zarazem delikatnością.
 
Zalety lamp stojących podłogowych
 
  • Lampa podłogowa tworzy przytulną atmosferę w domu.
  • Lampa stojąca jest niesamowicie wygodna w czytaniu.
  • Lampa stojąca złota to jeden z najbardziej stylowych i widocznych elementów wnętrza.
  • Lampa podłogowa nowoczesna odgrywa ważną rolę w skupianiu uwagi na dowolnym obszarze pomieszczenia.
  • Lampa stojąca czarna o nietypowym kształcie doda wnętrzu wyjątkowości.
  • Lampa podłogowa ledowa może służyć, jako oświetlenie akcentujące.
Różnorodność kształtów i wzorów pozwala dobrać lampę podłogową do wnętrza w dowolnym stylu - od wiejskiego po high-tech.
 
 
/lampy-podlogowe-c-1243.html