Stoliki barowe

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 7
sortuj:
Sortowanie
   1    z    1   
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-

   1    z    1   
wyników na stronę:

Oprócz tego, że nadal industrializm cieszy się szczególną popularnością także w małych mieszkaniach, to coraz chętniej wykorzystujemy także inne ciekawe rozwiązania meblowe pochodzące z miejsc przestrzeni publicznej. Szczególną popularnością cieszą się obecnie stoliki barowe oraz barki na kółkach.

Stoliki barowe to meble charakterystyczne i wyróżniające się formą spośród innych brył dedykowanych wnętrzom domowym. Stolik barowy posiada zazwyczaj okrągły, owalny lub kwadratowy blat o niewielkiej powierzchni, przez co jest dedykowany użytkowaniu przez 2-4 osoby.

Blat umieszczony jest na wysokim stelażu, w związku z czym do stolików barowych idealnie pasują hokery, co się wyjątkowo efektownie prezentuje. Taki zestaw mebli barowych nie zabiera zbyt wiele miejsca we wnętrzu, dzięki czemu z powodzeniem można go umieścić nawet w małych lub trudnych aranżacyjnie kuchniach.

Stoły barowe do kuchni – dlaczego warto


Stoły barowe idealnie wpisują się we wnętrza kuchenne. Mimo że najczęściej wybierają je osoby, których kuchnie są po prostu zbyt małe by mogły się w nich znaleźć klasyczne stoły z krzesłami, to jednak coraz chętniej wybieramy je także do wnętrz przestronnych ze względu na ich efektowny design.

Stoliki barowe do kuchni to także dobry pomysł w przypadku, gdy duży stół znajduje się już w innym pomieszczeniu na przykład w salonie lub jadalni. Wówczas podczas przygotowywania posiłków możemy cieszyć się towarzystwem innych osób, które mogą w tym czasie wygodnie korzystać ze stolika z hokerami.

Ponadto jest to idealne rozwiązanie w przypadku zestawów kuchennych otwartych na salon, gdy już Ci się znudził klasyczny blat z hokerami symbolicznie oddzielający oba wnętrza lub gdy układ kuchni nie zawiera wyspy. W takim przypadku stolik barowy ustawiony na granicy kuchni i salonu będzie służył zarówno swoim użytkowym charakterem, jak i symbolicznie podzieli wnętrza pełniące różne funkcje użytkowe.
 

Stoliki barowe do kuchni – różne rodzaje

Stoliki barowe dostępne są w różnych wariantach designerskich, a także w różnych cenach i rozmiarach. Mogą być zaprojektowane w myśl stylu nowoczesnego, eklektyzmu lub nawiązywać do klasycznych rozwiązań wzorniczych. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnich sezonach stoliki barowe zaprojektowane w stylu industrialnym. Zazwyczaj są to surowe bryły z charakterystycznie profilowanego i przecieranego metalu.

Niektóre zestawy mebli łączą w sobie metalowe stelaże z drewnianymi siedziskami i blatami, co prezentuje się wyjątkowo efektownie i stylowo. Natomiast typowo nowoczesne stoliki barowe i hokery wykonywane są zazwyczaj ze stali chromowanej w przypadku stelaży i lakierowanego MDF-u lub szkła hartowanego jako blatów. Ponadto często posiadają one możliwość regulowania wysokości blatu, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem.

Stoliki barowe i nie tylko

W naszej ofercie znaleźć można nie tylko efektowne i zarazem funkcjonalne stoliki barowe i dedykowane im hokery lub wysokie stołki, ale także mobilne barki na kółkach.

Barki na kółkach to forma stolików, które można umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu i w łatwy sposób modyfikować ich ustawienie, dzięki mobilnej budowie. Są idealne zarówno do jadalni, jak i pokoju dziennego. Służą efektownemu przechowywaniu alkoholi, napojów czy przekąsek. Ale mogą także pełnić rolę ozdobnych stolików na bibeloty czy kwiaty.
/stoliki-barowe-c-1248.html