Stoliki barowe

Znalezionych produktów: 7
   1    z    1   
wyników na stronę:
sortuj:
Transport gratis
110cm     100cm     60cm    
1266 pln
Transport gratis
48 godzin
60cm     75cm     40cm    
324 pln
Transport gratis
48 godzin
69cm     74cm     42cm    
394 pln
Transport gratis
48 godzin
42cm     71cm     42cm    
339 pln
Transport gratis
60cm     100cm     60cm    
454 pln
60cm     72cm     60cm    
260 pln
60cm     83-104cm     60cm    
389 pln

   1    z    1   
wyników na stronę:

Oprócz tego, że nadal industrializm cieszy się szczególną popularnością także w małych mieszkaniach, to coraz chętniej wykorzystujemy także inne ciekawe rozwiązania meblowe pochodzące z miejsc przestrzeni publicznej. Szczególną popularnością cieszą się obecnie stoliki barowe oraz barki na kółkach.

Stoliki barowe to meble charakterystyczne i wyróżniające się formą spośród innych brył dedykowanych wnętrzom domowym. Stolik barowy posiada zazwyczaj okrągły, owalny lub kwadratowy blat o niewielkiej powierzchni, przez co jest dedykowany użytkowaniu przez 2-4 osoby.

Blat umieszczony jest na wysokim stelażu, w związku z czym do stolików barowych idealnie pasują hokery, co się wyjątkowo efektownie prezentuje. Taki zestaw mebli barowych nie zabiera zbyt wiele miejsca we wnętrzu, dzięki czemu z powodzeniem można go umieścić nawet w małych lub trudnych aranżacyjnie kuchniach.

Stoły barowe do kuchni – dlaczego warto


Stoły barowe idealnie wpisują się we wnętrza kuchenne. Mimo że najczęściej wybierają je osoby, których kuchnie są po prostu zbyt małe by mogły się w nich znaleźć klasyczne stoły z krzesłami, to jednak coraz chętniej wybieramy je także do wnętrz przestronnych ze względu na ich efektowny design.

Stoliki barowe do kuchni to także dobry pomysł w przypadku, gdy duży stół znajduje się już w innym pomieszczeniu na przykład w salonie lub jadalni. Wówczas podczas przygotowywania posiłków możemy cieszyć się towarzystwem innych osób, które mogą w tym czasie wygodnie korzystać ze stolika z hokerami.

Ponadto jest to idealne rozwiązanie w przypadku zestawów kuchennych otwartych na salon, gdy już Ci się znudził klasyczny blat z hokerami symbolicznie oddzielający oba wnętrza lub gdy układ kuchni nie zawiera wyspy. W takim przypadku stolik barowy ustawiony na granicy kuchni i salonu będzie służył zarówno swoim użytkowym charakterem, jak i symbolicznie podzieli wnętrza pełniące różne funkcje użytkowe.
 

Stoliki barowe do kuchni – różne rodzaje

Stoliki barowe dostępne są w różnych wariantach designerskich, a także w różnych cenach i rozmiarach. Mogą być zaprojektowane w myśl stylu nowoczesnego, eklektyzmu lub nawiązywać do klasycznych rozwiązań wzorniczych. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnich sezonach stoliki barowe zaprojektowane w stylu industrialnym. Zazwyczaj są to surowe bryły z charakterystycznie profilowanego i przecieranego metalu.

Niektóre zestawy mebli łączą w sobie metalowe stelaże z drewnianymi siedziskami i blatami, co prezentuje się wyjątkowo efektownie i stylowo. Natomiast typowo nowoczesne stoliki barowe i hokery wykonywane są zazwyczaj ze stali chromowanej w przypadku stelaży i lakierowanego MDF-u lub szkła hartowanego jako blatów. Ponadto często posiadają one możliwość regulowania wysokości blatu, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem.

Stoliki barowe i nie tylko

W naszej ofercie znaleźć można nie tylko efektowne i zarazem funkcjonalne stoliki barowe i dedykowane im hokery lub wysokie stołki, ale także mobilne barki na kółkach.

Barki na kółkach to forma stolików, które można umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu i w łatwy sposób modyfikować ich ustawienie, dzięki mobilnej budowie. Są idealne zarówno do jadalni, jak i pokoju dziennego. Służą efektownemu przechowywaniu alkoholi, napojów czy przekąsek. Ale mogą także pełnić rolę ozdobnych stolików na bibeloty czy kwiaty.
/stoliki-barowe-c-1248.html