Stoliki barowe

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 8
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-

Oprócz tego, że nadal industrializm cieszy się szczególną popularnością także w małych mieszkaniach, to coraz chętniej wykorzystujemy także inne ciekawe rozwiązania meblowe pochodzące z miejsc przestrzeni publicznej. Szczególną popularnością cieszą się obecnie stoliki barowe oraz barki na kółkach.

Stoliki barowe to meble charakterystyczne i wyróżniające się formą spośród innych brył dedykowanych wnętrzom domowym. Stolik barowy posiada zazwyczaj okrągły, owalny lub kwadratowy blat o niewielkiej powierzchni, przez co jest dedykowany użytkowaniu przez 2-4 osoby.

Blat umieszczony jest na wysokim stelażu, w związku z czym do stolików barowych idealnie pasują hokery, co się wyjątkowo efektownie prezentuje. Taki zestaw mebli barowych nie zabiera zbyt wiele miejsca we wnętrzu, dzięki czemu z powodzeniem można go umieścić nawet w małych lub trudnych aranżacyjnie kuchniach.

Stoły barowe do kuchni – dlaczego warto


Stoły barowe idealnie wpisują się we wnętrza kuchenne. Mimo że najczęściej wybierają je osoby, których kuchnie są po prostu zbyt małe by mogły się w nich znaleźć klasyczne stoły z krzesłami, to jednak coraz chętniej wybieramy je także do wnętrz przestronnych ze względu na ich efektowny design.

Stoliki barowe do kuchni to także dobry pomysł w przypadku, gdy duży stół znajduje się już w innym pomieszczeniu na przykład w salonie lub jadalni. Wówczas podczas przygotowywania posiłków możemy cieszyć się towarzystwem innych osób, które mogą w tym czasie wygodnie korzystać ze stolika z hokerami.

Czytaj całość
Ponadto jest to idealne rozwiązanie w przypadku zestawów kuchennych otwartych na salon, gdy już Ci się znudził klasyczny blat z hokerami symbolicznie oddzielający oba wnętrza lub gdy układ kuchni nie zawiera wyspy. W takim przypadku stolik barowy ustawiony na granicy kuchni i salonu będzie służył zarówno swoim użytkowym charakterem, jak i symbolicznie podzieli wnętrza pełniące różne funkcje użytkowe.
 

Stoliki barowe do kuchni – różne rodzaje

Stoliki barowe dostępne są w różnych wariantach designerskich, a także w różnych cenach i rozmiarach. Mogą być zaprojektowane w myśl stylu nowoczesnego, eklektyzmu lub nawiązywać do klasycznych rozwiązań wzorniczych. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnich sezonach stoliki barowe zaprojektowane w stylu industrialnym. Zazwyczaj są to surowe bryły z charakterystycznie profilowanego i przecieranego metalu.

Niektóre zestawy mebli łączą w sobie metalowe stelaże z drewnianymi siedziskami i blatami, co prezentuje się wyjątkowo efektownie i stylowo. Natomiast typowo nowoczesne stoliki barowe i hokery wykonywane są zazwyczaj ze stali chromowanej w przypadku stelaży i lakierowanego MDF-u lub szkła hartowanego jako blatów. Ponadto często posiadają one możliwość regulowania wysokości blatu, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem.

Stoliki barowe i nie tylko

W naszej ofercie znaleźć można nie tylko efektowne i zarazem funkcjonalne stoliki barowe i dedykowane im hokery lub wysokie stołki, ale także mobilne barki na kółkach.

Barki na kółkach to forma stolików, które można umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu i w łatwy sposób modyfikować ich ustawienie, dzięki mobilnej budowie. Są idealne zarówno do jadalni, jak i pokoju dziennego. Służą efektownemu przechowywaniu alkoholi, napojów czy przekąsek. Ale mogą także pełnić rolę ozdobnych stolików na bibeloty czy kwiaty.
 
W małych mieszkaniach ciężko jest umieścić wszystkie niezbędne z punktu widzenia ich funkcjonalności sprzęty, a jednocześnie zachować w nich trochę wolnego miejsca do poruszania się. Planując ich wystrój, trzeba wykazać się naprawdę dużą kreatywnością. Poszukać godnej alternatywy dla potrzebnych w nich mebli. Mowa jest o elementach wyposażenia, które mogą sprawdzić się przy tych samych zadaniach, ale mają nieco oszczędniejszą formę. Takim właśnie zamiennikiem dla klasycznych stołów są stoliki barowe.

Stoliki barowe do kuchni — czym się charakteryzują?

Tego typu stoły często stanowią element wyposażenia klubów oraz pubów. Te produkowane typowo z myślą o nich wyróżniają się okrągłym blatem wspartym na podstawie typu słupek. Konkretnie rzecz ujmując, ma on postać dosyć smukłej, ale za to bardzo solidnej nogi. Blat często mocuje się do niej ruchomo. Taka konstrukcja tych mebli umożliwia klientom zajęcie wygodnej pozycji. 

Możesz zdecydować się również na zakup wysokiego stolika barowego z podłużnym blatem. Model o takiej formie będzie znacznie łatwiejszy do zaaranżowania w przestrzeni kuchni. Do wyboru masz stoliki o różnej szerokości i długości blatów. Z powodzeniem uda Ci się znaleźć mebel, przy którym zasiądą dwie, trzy, a nawet cztery osoby. 

Do jakich wnętrz pasują wysokie stoliki barowe?

Zakup takiego stołu w szczególności polecamy posiadaczom niewielkich mieszkań. Trudno jest w nich znaleźć wolne miejsce, w którym można ulokować mebel o standardowych gabarytach. A domownicy muszą mieć do swojej dyspozycji, chociażby niewielki fragment blatu, przy którym będą mogli jeść posiłki.
Wstawienie stołu barowego do kuchni może stanowić idealne rozwiązanie ich problemu. Przy takim meblu można będzie:
  • zjeść,
  • napić się kawy,
  • a nawet trochę popracować.

Stoły barowe do kuchni — jak dopasować do wnętrz?

Wśród wysokich stołów prym wiodą te z drewnianym blatem oraz metalową podstawą. Blat w zależności od posiadanego kształtu może być wsparty na jednej, trzech lub czterech nogach. Dużym powodzeniem cieszą się modele z geometrycznie uformowanym stelażem. Prezentują się we wnętrzach bardzo designersko. Dodają ich wystrojowi charakteru.
Metalowa podstawa stołów najczęściej jest pomalowana proszkowo na głęboką czerń oraz dodatkowo zabezpieczona matowym lakierem. Z pomocą takiego stolika barowego do kuchni można podkreślić panujący w niej klimat. Duet drewna i metalu wiele osób kojarzy z loftowym oraz industrialnym wystrojem. Faktycznie jego możliwości są znacznie większe. Wspaniale komponuje się on z pomieszczeniami urządzonymi nowocześnie, minimalistycznie, a także w skandynawskim stylu.
/stoliki-barowe-c-1248.html