Wieszaki na Ubrania - Wieszak do Przedpokoju

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 101
sortuj:
Sortowanie
   1    z    4   
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-

   1    z    4   
wyników na stronę:

Rodzaje wieszaków na ubrania - praktyczne rozwiązania

Wieszaki na ubrania są niezbędnym elementem nie tylko w garderobie, ale także w innych pomieszczeniach domowych, typu hol lub przedpokój. Każdy rodzaj noszonej odzieży powinien być przechowywany na specjalnie przeznaczonych do tego wieszakach, ze względu na kondycję ubrań. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby podczas zakupu odzieży pamiętać o odpowiednim zastosowaniu wieszaków.
 
Spośród produktów dostępnych na rynku można znaleźć wieszaki na ubrania, które posiadają określoną konstrukcję połączoną z odpowiednim montażem, a dodatkowo pozwalają przechować więcej rzeczy, niż w przypadku pojedynczych wieszaków. Na jakie praktyczne rozwiązania warto się zdecydować, aby wieszaki na ubrania spełniały swoją rolę?

W jaki sposób należy dobrać rodzaj wieszaka?

Dobierając wieszak na ubrania warto skupić się przede wszystkim na jego wielkości, przeznaczeniu oraz konstrukcji. Wieszak na ubrania powinien zostać dobrany w taki sposób, aby pasował nie tylko do noszonych przez nas ubrań, ale żeby mógł swobodnie zmieścić się w szafie. Kupując niewłaściwy rozmiar wieszaka, należy liczyć się z tym, że odzież może ulec zniszczeniu. Powyciągane oraz obwisłe ubrania wyglądają nie tylko nieelegancko, ale też nie nadają się do ponownego noszenia.
 
Dodatkowo użytkując nieodpowiedni typ wieszaków na ubrania, zniszczony zostanie także wieszak, a korzystanie z szafy nie będzie należało do najprzyjemniejszych rzeczy. Efektem takiego działania zazwyczaj staje się garderoba, w której można znaleźć mnóstwo wygiętych i nieestetycznie wyglądających wieszaków. Taki widok zdarza się coraz częściej w wielu szafach przesuwnych i garderobach, dlatego, aby temu zapobiec, niezwykle ważne jest to, aby wybierać najbardziej praktyczne rozwiązania, które pomogą zorganizować przechowywanie odzieży w jak najlepszy sposób. Również w przypadku nieodpowiednio dobranego wieszaka ściennego, codzienna odzież może ulec zniszczeniu.

Rodzaje wieszaków, które pomogą w organizacji każdej garderoby

Wieszaki na ubrania dostępne na rynku mają na celu nie tylko odpowiednią organizację ubrań w każdej garderobie, ale też sprawią, że w szafie zapanuje ład i porządek. Spośród asortymentu wymienić można:

  • Wieszaki profilowane, które zazwyczaj są wykonane z drewna, metalu lub plastiku. Tego typu wieszaki są wyprofilowane w taki sposób, aby przypominały linię ludzkich ramion. Takie rozwiązanie zapewni przechowywanie ubrań niemalże w taki sposób, w jaki układają się na sylwetce. Cieńsze wieszaki na ubrania o wyprofilowanej konstrukcji idealnie sprawdzą się w przypadku koszul, bluzek oraz cienkich żakietów. Jeżeli chodzi o  płaszcze, grube marynarki oraz skórzane kurtki, to dla tego rodzaju garderoby warto wybrać wieszak na ubranie drewniany o zdecydowanie mocniejszej konstrukcji. Taka możliwość pozwoli uniknąć deformacji materiału szczególnie w ramionach a także nieestetycznego układania się odzieży. Warto również wspomnieć, że rzeczy, które znajdują się w pralni przemysłowej wyposażone są w metalowy wieszak na ubrania. Taki rodzaj wieszaka nie nadaje się do przechowywania odzieży, ze względu na możliwość deformacji materiałów.
  • Wieszak na ubrania z klipsami służący do przechowywania eleganckich spodni i spódnic. Klipsy w tych wieszakach dbają o odpowiednie zawieszenie szczególnie ubrań wykonanych z delikatnych tkanin, nie powodując głębokich zagnieceń. Tego typu wieszaki drewniane i plastikowe są bardzo wytrzymałe, ze względu solidną jakość wykonania.
  • Wieszaki okrągłe, które świetnie się sprawdzą, jeżeli w szafie posiadamy chusty i apaszki. Te elementy garderoby przewieszone na okrągłych wieszakach nie będą pomięte, a dostęp do nich będzie znacznie łatwiejszy, niż w przypadku zwykłych wieszaków.
  • Wieszaki na delikatne ubrania, które znajdą swoje zastosowanie w kwestii przechowywania ubrań z delikatnych materiałów. Taki rodzaj wieszaka jest wyposażony w dodatkowe akcesoria, które umożliwiają łatwe zaczepienie np: sukienki z cienkimi ramiączkami. Specjalne zagłębienia sprawią, że sukienki, czy letnie bluzki i topy nie spadną z wieszaka. 
  • Wieszak na paski, wyposażony w specjalne haczyki, które z łatwością zorganizują odpowiednie przechowywanie pasków do spodni oraz elementów biżuterii, np: długich naszyjników

Modele wieszaków do przechowywania odzieży w przedpokoju

Jednym z ważnych elementów wyposażenia każdego domu jest wieszak, który powinien znaleźć się w również w przedpokoju. To przydatny gadżet nie tylko na ubrania domowników, ale także gości, zwłaszcza w sezonie zimowym np: na okrycia wierzchnie. Spośród dostępnych produktów na tynku, można wymienić wieszak stojący na ubrania oraz wieszak na ubrania na ścianę.
 
Jeżeli chodzi o stojaki na ubrania, świetnie sprawdzą się w przypadku dużego przedpokoju, gdzie łatwo pomieszczą się ubrania wszystkich domowników oraz osób odwiedzających. Można wyróżnić stojaki metalowe, drewniane lub ze stali nierdzewnej. Ciekawym rozwiązaniem będą także stojaki na ubrania z dodatkową półką np.: z szafką na buty, bądź z lustrem. W sytuacji, kiedy tego miejsca w mieszkaniu jest nie za wiele dobrze sprawdzi się wieszak na ścianę, który będzie tak samo praktyczny i funkcjonalny. Wieszaki ścienne to skuteczne rozwiązanie, które nie pomniejszy dodatkowo naszego przedpokoju, a co więcej pomieści taką samą ilość ubrań, co wieszak stojący na ubrania.
 
Oprócz tego wieszak na ścianę ma swoje zastosowanie również w łazience, gdzie z łatwością można zawiesić na nim zarówno ręczniki, jak i szlafroki. Wieszaki do przedpokoju świetnie sprawdzą się w przypadku najmłodszych domowników w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, którzy z łatwością będą mogą na nim zawiesić szkolny plecak, buty do gry w piłkę oraz wiele innych akcesoriów codziennego użytku.
 
Decydując się na wieszaki do przedpokoju warto brać pod uwagę kilka czynników takich jak: konstrukcja, zastosowanie, funkcjonalność, wygoda oraz przydatność. Jeśli nie jesteśmy pewni, które wieszaki do przedpokoju będą najlepszym wyborem, warto zapoznać się z ofertą sklepów meblowych, które oferują szeroką gamę produktów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.
 
/wieszaki-na-ubrania-c-1237.html